Seçim Filtreleri
Yerleştirme Türü Seç
Okul Türü Seç
İl Seç
Taban Puan
Yüzdelik Dilim (Nokta Kullanınız)
Yerleştirme Şekli: Merkezi Sınav
284 223 66 96
284 223 53 21
Adres Orta Köy Caddesi Pazarkule Yolu Karaağaç EDİRNE
MEB logo Edirne / Merkez
Edirne Süleyman Demirel Fen Lisesi

http://esdfl.meb.k12.tr
Okulu Değerlendir
Yerleştirme Şekli Merkezi Sınav
Kontenjan Sayısı 90
Taban Puanı 386.9851
Yüzdelik Dilimi Güncelleniyor...
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Pansiyon Kız/Erkek
Eğitim Süresi 4 Yıl
Y.Dil İngilizce
Proje Okulu mu?
Devlet Okulu mu?
Listene Ekle/Çıkar

Edirne Süleyman Demirel Fen Lisesi Edirne ili Merkez İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Edirne Süleyman Demirel Fen Lisesi 2019-2020 eğitim öğretim yılında 2019 LGS başvuru kılavuzuna göre Merkezi Sınav Puanı ile öğrenci alacak. Edirne Süleyman Demirel Fen Lisesi'ni tercih edebilmeniz için Milli Eğitim Bakanlığının her yıl yapacağı 8. Sınıf LGS Sınavına girmeniz gerekiyor. Aşağıdaki tabloda Edirne Süleyman Demirel Fen Lisesi'nin son üç yıllık taban puanını ve yüzdelik dilimini inceleyebilirsiniz. Edirne Süleyman Demirel Fen Lisesi LGS taban puanı ve yüzdelik dilimini yıllara göre sürekli olarak güncel tutuyoruz.

Merkezî sınav puanı ile öğrenci alan okulların belirlenen kontenjanlarına, puan üstünlüğüne göre, tercihleri doğrultusunda Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünce yapılır. Merkezî sınavla öğrenci alan okullarda merkezî sınav puanının eşitliği hâlinde sırasıyla Okul Başarı Puanına (OBP), 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanına (YBP), okula özürsüz devamsızlık durumuna, tercih önceliğine ve öğrencinin yaşına bakılarak yerleştirme yapılır.

Edirne Süleyman Demirel Fen Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Edirne Süleyman Demirel Fen Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Nakil ve geçiş başvurusu veli tarafından öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Liselerde nakil ve geçiş başvurusu ile ilgili ayrıntılı bilgi için lütfen buraya tıklayınız.

SON ÜÇ YILLIK PUAN BİLGİSİ
Taban Puanı

Yüzdelik Dilimi
2018 Edirne Süleyman Demirel Fen Lisesi Taban Puanı 386.9851 -
2017 Edirne Süleyman Demirel Fen Lisesi Taban Puanı 486.0289 3.4200
2016 Edirne Süleyman Demirel Fen Lisesi Taban Puanı
478.8471 2.6100

Okulumuz 1994-95 Eğitim-Öğretim yılında Ortaöğretim Genel Müdürlüğünün 07.09.1994 tarih ve 230 sayılı yazısı gereğince Edirne Anadolu Öğretmen Lisesi bünyesinde 96 öğrenci ve 4 şube ile hizmete açılmıştır.

1996-1997 Eğitim-Öğretim Yılında Ortaöğretim Genel Müdürlüğünün 11783 sayılı yazısı gereğince Edirne Anadolu Lisesinin Pansiyon Binası okulumuza pansiyon ve eğitim binası olarak kullanılmak üzere tahsis edilmiştir.

Okulumuzun açılmasının 9. Cumhurbaşkanımız tarafından sağlanması nedeniyle, Edirne Valiliğinin 30.11.1999 tarih ve 27313 sayılı onayı ile Edirne Fen Lisesi olan okulumuzun adı, Edirne Süleyman Demirel Fen Lisesi olarak değiştirilmiştir.

2001-2002 Eğitim-Öğretim Yılında Edirne Valiliğinin 15.11.2001 tarih ve 27774 sayılı onayı ile Edirne Lisesinin eğitim ve pansiyon binaları okulumuza tahsis edilmiş ve okulumuz kendi binasına kavuşana kadar da burada hizmet vermiştir.

Okulumuzun yeni eğitim ve pansiyon binasının temeli 19 Temmuz 1998 tarihinde Edirne´nin Karaağaç Semtinde atılmış, Okulumuz 2003-2004 Eğitim-Öğretim yılı başında Karaağaç / Pazarkule yolu üzerindeki kendi binasına taşınmıştır.

Okulumuz 1994 yılında 9. sınıf olarak 4 sınıfla eğitim öğretime başlamış  zaman içerisinde sınıf sayısı 16´ya ulaşmıştır. Sınıf mevcutları ilk olarak 24 olarak belirlenmişken daha sonra meydana gelen yönetmelik değişiklikleriyle ile önce 26 ve son olarak 30 olarak yeniden düzenlenmiştir.

Okulumuzda Fizik, Kimya, Biyoloji ve Bilgisayar laboratuarları,etkileşimli tahtalarla donatılmış sınıflar, tüm branşlara ait bölüm odaları ve konferans salonu mevcuttur. Okulumuz eğitim öğretime açıldığı ilk yıllarda  bir müdür, bir müdür başyardımcısı ve altı kişilik öğretmen kadrosuna sahipti. Günümüzde okulumuzun kadrosu  bir müdür, bir müdür baş yardımcısı, iki müdür yardımcısı ve otuz öğretmenden oluşmaktadır.

VİZYON Öğrencilerimizi; yeniliklere açık, sistemli çalışan, sürekli olarak kendini geliştiren, bağımsız düşünebilen, çağdaş bireyler olarak yetiştirmektir.

MİSYON Bilimle yoğrulmuş özgüvenli ,kendisi ile barışık gençleri topluma kazandırmaktır..

BAŞARI DURUMU:

Edirne Süleyman Demirel Fen Lisesi
 • Öğretmen Sayısı : 35
 • Rehber Öğretmen Sayısı : 1
 • Öğrenci Sayısı : 444
 • Öğretim Şekli : Normal
 • Ders Başlama ve Bitiş Saati : 08:30 - 15:40
 • Derslik Sayısı : 16
 • Atölye-İşlik Sayısı : 1
 • Fen Laboratuarı Sayısı : 3
 • BT(Bilgisayar) Sınıfı Sayısı : 1
 • Resim Sınıfı Sayısı : 1
 • Müzik Sınıfı Sayısı : 1
 • Yabancı Dil : İngilizce İkinci Y.Dil: Almanca
 • İnternet Bağlantısı : ADSL (4 Mbit)
 • Konferans Salonu : 1
 • Yemekhane : 1
 • Kütüphane : 1
 • Kantin : 1
 • Revir : 1
 • Bahçe : 1
Pansiyonumuz Okulumuz pansiyonu okul bahçesinde olup kız ve erkek öğrenciler için iki bölümden oluşmaktadır.

Kız ve erkek pansiyonumuz 84'er öğrenci kapasiteli olup toplam 168 öğrenciyi barındıracak niteliktedir.

Pansiyonumuz 3 katlı olup her katta öğrencilerin odaları ve bir çalışma odası bulunmaktadır. Odalarımız 6'şar kişi paylaşımlıdır ve odalarda ranza düzeni mevcuttur.

Öğrencilerimiz etütlerini ve her türlü çalışmalarını çalışma odalarında yapmaktadır. Pansiyonumuzda öğrencilerin serbest zamanlarını değerlendirebilecekleri ve televizyon izleyebilecekleri birer dinlenme odası mevcuttur.

Yemekhanemiz 180 öğrenci kapasitelidir. Yemekhanemizde yatılı öğrencilerimiz için açık büfe sabah kahvaltısı, öğle yemeği ve akşam yemeği mevcuttur. Ayrıca etüt saatlerinde yatılı öğrencilerimize ara öğün verilmektedir. Gündüzlü öğrencilerimiz ve personelimiz de öğle yemeklerinde ücret karşılığında pansiyon yemekhanesinden faydalanabilmektedir.

Pansiyonun zemin katında banyo ve çamaşırhaneler mevcuttur. Öğrencilerimiz her gün okul yönetimince belirlenen saatlerde banyoları ve çamaşırhaneleri kullanabilmektedir. Banyolarımızda 24 saat sıcak suyumuz mevcuttur.

Pansiyonumuzda Pazar akşamından Cuma akşamına kadar beş gün boyunca belletmen öğretmen nezaretinde etüt programı uygulanmaktadır. Öğrencilerimizin etütlere katılımı zorunludur.

Öğrencilerimiz velilerinin belirlediği hafta aralıklarına göre evci çıkmaktadır. Evci çıkışları her Cuma bayrak töreninden sonra Pazar akşamları saat 18:30'a kadardır.

Yatılı öğrencilerimiz hafta içi okul yönetimince belirlenen gün ve saatlerde çarşı iznine çıkıp ihtiyaçlarını karşılayabilmektedir.

Pansiyon iç yönergesi pansiyonumuzda uygulanacak kuralları kapsamakta ve her yıl güncellenerek öğrencilere duyurulmaktadır.

Edirne Süleyman Demirel Fen Lisesi Edirne Süleyman Demirel Fen Lisesi Edirne Süleyman Demirel Fen Lisesi Edirne Süleyman Demirel Fen Lisesi Edirne Süleyman Demirel Fen Lisesi

Edirne Süleyman Demirel Fen Lisesi ile ilgili olarak bilgi güncellemeye devam ediyoruz. Sizde yorum alanımızda Edirne Süleyman Demirel Fen Lisesi hakkında yapılan yorumları okuyabilir veya bu okulla ile ilgili düşüncelerinizi, Edirne Süleyman Demirel Fen Lisesi'nin fiziki imkanlarını, Edirne Süleyman Demirel Fen Lisesi'nin başarılarını, Edirne Süleyman Demirel Fen Lisesi'nin tercih edilme nedenlerini, yorum alanımızda belirterek bu okulu tercih edecek öğrencilere veya velilere yardımcı olabilirsiniz.

Okulun Telefonu: 284 223 66 96
Okulun Faxı: 284 223 53 21
Okulun Adresi: Orta Köy Caddesi Pazarkule Yolu Karaağaç EDİRNE

Bu okula 40 yorum yapıldı. Sizce bu okul niçin tercih edilmelidir? Bir yorum yaparak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.

Önemli: Edirne Edirne Süleyman Demirel Fen Lisesi'nin başarı durumu ve istatiski bilgileri de dahil olmak üzere bu sayfada yer alan tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Edirne Süleyman Demirel Fen Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır. Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içerikleri ve Edirne Süleyman Demirel Fen Lisesi ile ilgili yanıltıcı bilgilerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. İletişim için tıklayınız

Edirne Süleyman Demirel Fen Lisesi taban puanı 2019 , Edirne Süleyman Demirel Fen Lisesi yüzdelik dilimi, Edirne Süleyman Demirel Fen Lisesi yorumları, Edirne Süleyman Demirel Fen Lisesi pansiyonu var mı? yatılı mı?, Edirne Süleyman Demirel Fen Lisesi nerede?, Edirne Süleyman Demirel Fen Lisesi üniversite başarısı, Edirne Süleyman Demirel Fen Lisesi formaları, Edirne Süleyman Demirel Fen Lisesi adresi, Edirne Süleyman Demirel Fen Lisesi başarıları, Edirne Süleyman Demirel Fen Lisesi Edirne, Merkez Edirne Süleyman Demirel Fen Lisesi

google+ google+ google+