Düzce Arsal Anadolu Lisesi

Düzce / Merkez

Düzce Arsal Anadolu Lisesi
 • Düzce Arsal Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 4
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İli Düzce
İlçesi Merkez
OBP Puanı (*) 92.8937
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Kız/Erkek
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Düzce Arsal Anadolu Lisesi Düzce ili Merkez İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Düzce Arsal Anadolu Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılı için 2022 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Düzce Arsal Anadolu Lisesi'ne 2021 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "92.8937". Düzce Arsal Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Düzce Arsal Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.
Okulumuz ilk defa Ağustos 1984 yılında açılmış ve 1984-1985 öğretim yılı başından itibaren Düzce Ticaret Lisesi bünyesinde eğitim-öğretime başlamıştır. Türkiye'de ilk defa 7 yıllık Anadolu Ticaret Lisesi örneğidir.

Çevrenin ve de öğrenci velilerinin yoğun istekleri sonucunda 18.08.1989 tarihinde bütünüyle Anadolu Lisesi'ne dönüştürülmüş daha sonra okul arsasını bağışlayan Düzceli hayırsever hemşerimiz Hasan Tahsin ARSAL'ın talebi üzerine " Arsal Anadolu Lisesi" adını alarak eğitim-öğretime devam etmiştir.

Okulumuz 1995 yılına kadar Düzce Ticaret Lisesi bünyesinde kalmış aynı yıl Darıcı Köyü hudutları içerisinde yapımı tamamlanan bu günkü binalarına geçilmiştir. 26 dönümlük okul sahasında 24 derslikli öğretim bloğu pansiyon binası ayrıca 10 dairelik lojman ve kapalı spor salonu olarak konuşlandırılan okul tesisleri 12 Kasım 1999 tarihinde bölgemizde vaki olan deprem sonucunda lojman binası ile kapalı spor salonu hasar görmüş, lojman binası yıkılmış, spor salonu ise kullanıma kapatılmıştır. Okul öğretim bloğunda 24 derslik fizik, kimya, biyoloji laboratuarları, bilgisayar laboratuarı, resim dersliği, 400 metrekareye yaklaşan çok amaçlı okul kütüphanesi, müstakil kantin, toplanma salonu ve idari amaçla düşünülmüş birimler yer almaktadır.

Okulumuz Darıcı Köyü hudutları içerisinde bulunduğundan su, kanalizasyon gibi hizmetler mahalli ihtiyaçlar da düşünülerek belli kurumların yardımlarıyla tamamlanmıştır.

Okulumuz pansiyonu 130 erkek 50 kız olmak üzere toplam 180 kişilik kapasiteyle 2006-2007 öğretim yılında hizmete girmiştir.

Mevcut konumu, fiziki yapısı ve sosyal tesisleri ile her türlü ihtiyaca cevap verebilecek şekilde donatılmıştır. Okulumuz ilk mezunlarını 1990-1991 öğretim yılında vermiştir.

Düzce Arsal Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Düzce Arsal Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: 19 Mayıs Cad. Yeni Mah. Merkez/ ATRVİN - 04662123438

Tel: 03805232186

Fax: 03805246397

web: http://arsalanadolulisesi.meb.k12.tr

Düzce Arsal Anadolu Lisesi ile ilgili 4 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim faaliyetleri hakkında gerçek bilgiler paylaşın.
[Mustafa]

Okulun fotoğrafı yanlış.

2021-07-27 13:25
 
0
 
0
[sjsjsjs]

buraya gitmek için sadece kaydımızı mı yazdırmamız gerekiyor yoksa başka şartlar varmı

2021-07-03 17:19
 
0
 
0
[Bir Veli]

Bu okul adrese dayalı olarak hangi mahalleri alıyor bilen var mı?

2021-06-08 19:11
 
0
 
0
[Melisa çelik]

7.sınıf ortalama mı 1.döneme nasıl aldırabilirim?

2021-05-21 14:22
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 4

Düzce Arsal Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 3

Farabi Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 3

Cumhuriyet Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 7

Düzce İbn-I Sina Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 5

Atatürk Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 6

Düzce 15 Temmuz Şehitleri Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Düzce Arsal Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Düzce Arsal Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://arsalanadolulisesi.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Düzce Arsal Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Düzce Arsal Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Düzce Arsal Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Düzce Arsal Anadolu Lisesi taban puanı 2022

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız