80. Yıl Cumhuriyet Anadolu Lisesi

Diyarbakır / Yenişehir

80. Yıl Cumhuriyet Anadolu Lisesi
 • 80. Yıl Cumhuriyet Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 3
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İli Diyarbakır
İlçesi Yenişehir
OBP Puanı (*) 77.8121
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

80. Yıl Cumhuriyet Anadolu Lisesi Diyarbakır ili Yenişehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

80. Yıl Cumhuriyet Anadolu Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılı için 2022 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) 80. Yıl Cumhuriyet Anadolu Lisesi'ne 2021 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "77.8121". 80. Yıl Cumhuriyet Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
80. Yıl Cumhuriyet Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.
2001 - 2002 Eğitim - öğretim yılında Atatürk Lisesi Müdür Yardımcısı Veysel AKÇA Kurucu Müdür olarak atanmıştır. Bu öğretim yılında 13 derslikte 661 öğrenci ve 28 öğretmenle tam gün eğitim - öğretim faaliyetlerini yürütmüştür.

2009-2010 Eğitim - öğretim yılına kadar 14 derslikte 11276 öğrenci ve 52 öğretmen ile ikili öğretim yaparak, eğitim - öğretim faaliyetlerini yürütmüştür.

2010 -2011 Eğitim ve Öğretim yılında okulumuz Anadolu Lisesine dönüşmüştür. Okulumuzda 9,10 ve 11. Sınıflar Anadolu Lisesi kapsamında, 12. sınıflar ise Genel Lise kapsamında öğretim görmektedir.

Halen okulumuzda 1 Müdür, 1Müdür Yardımcısı, 34 Öğretmen, 1 Memur, 1 Teknisyen Yardımcısı, 1 Hizmetli ve 465 Öğrenci ile eğitim - öğretim faaliyetlerini yürütülmektedir. 2013-2014 Öğretim yılındaki tahmini öğrenci sayımız 360 olacaktır.

Vizyon Öğrenciye değer verilerek, öğrenmesi için her fırsatın tanındığı, bütün paydaşlarının her gün daha iyiye ulaşmak için çalıştığı ve birbirini desteklediği, günümüz ihtiyaçlarına cevap veren fiziki koşullar ve laboratuara sahip, ailelerini okulda okulumuzu da çevrede en iyi şekilde temsil eden öğrencilerin yetiştirildiği; ÖĞRETEN VE ÖĞRENENLERİN MUTLU OLDUĞU BİR OKUL İSTİYORUZ.....

Misyon Biz, geçmişle geleceği bugünde buluşturan, Ülkenin ihtiyacı olan beyin gücünü oluşturmak için akademik öğrenime öğrenci hazırlayan, teknolojik gelişmelere açık, bilgiye ulaşma ve bilgiyi kullanma becerisine sahip, kendine güvenen, katılımcı, paylaşımcı, çevresine duyarlı, saygılı, Atatürk İlke ve İnkılaplarını benimsemiş, çağdaş nesiller yetiştirmek için varız.....

 • Öğretmen :25
 • Öğrenci :390
 • Derslik :14
 • BT Sınıfı :1
 • Fen Labaratuarı :1
 • Öğretim Şekli :TEKLİ
 • Bahçe :1
 • Saatler 08:00-15:05

80. Yıl Cumhuriyet Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız 80. Yıl Cumhuriyet Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Gevran cad. Akkoyunlu sok. Konuk evi yanı YENİŞEHİR/ DİYARBAKIR

Tel: 0 412 229 00 63

Fax: 0 412 224 68 76

web: http://yenisehir80yilcal.meb.k12.tr

80. Yıl Cumhuriyet Anadolu Lisesi ile ilgili 3 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim faaliyetleri hakkında gerçek bilgiler paylaşın.
[berna]

okul çok güzel ya dersleride çok güzel

2021-06-30 06:18
 
0
 
0
[Sanane ]

Tercihim bu okula çıktı sizce okul iyimi

2019-07-22 21:00
 
0
 
0
[İsimsiz]

Birkaç kişi olmasaydı, iyi bir okul olurdu😉😉😉

2017-09-14 17:41
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 4

Bağlar Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 42

Ali Emiri Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 34

Ozan Neşet Ertaş Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 3

Silvan Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 8

Ercan Demirkol Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 18

Gaffar Okkan Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde 80. Yıl Cumhuriyet Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan 80. Yıl Cumhuriyet Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://yenisehir80yilcal.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda 80. Yıl Cumhuriyet Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. 80. Yıl Cumhuriyet Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, 80. Yıl Cumhuriyet Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. 80. Yıl Cumhuriyet Anadolu Lisesi taban puanı 2022

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız