Ziya Gokalp Anadolu Lisesi

Diyarbakır / Yenişehir

Ziya Gokalp Anadolu Lisesi
 • Ziya Gokalp Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 19
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İli Diyarbakır
İlçesi Yenişehir
OBP Puanı (*) 78.1865
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Ziya Gokalp Anadolu Lisesi Diyarbakır ili Yenişehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Ziya Gokalp Anadolu Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılı için 2022 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Ziya Gokalp Anadolu Lisesi'ne 2021 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "78.1865". Ziya Gokalp Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Ziya Gokalp Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.
Vizyon ZİYA GÖKALP LİSESİ OLARAK VİZYONUMUZUN ; Vizyon ziya gökalp lisesi olarak vizyonumuzun ; atatürk ilke ve inkılapları doğrultusunda demokrasiye,insan haklarına saygılı,kendini tanıyabilen,bireysel hedefler belirleyen ve bunları toplumjn yararına kullanabilecek kuşaklar yetiştirmektir.

Ziya Gokalp Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Ziya Gokalp Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: LİSE CAD. YENİŞEHİR MAH. YENİŞEHİR/DİYARBAKIR

Tel: 04122287230

Fax: 04122287231

web: https://zgal.meb.k12.tr

Ziya Gokalp Anadolu Lisesi ile ilgili 19 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim faaliyetleri hakkında gerçek bilgiler paylaşın.
[öğrenci]

bu yıl kaçla kapattı okul bilgilendirir misiniz?

2021-08-12 14:34
 
0
 
0
[Zgal öğrencisi E..]

okulun öğretim şekli ve seviyesi gayet başarılı öğretmenleri öğrenci ile birebir ilgileniyor disiplinli ve güzel bir okul. okulda başarılı öğrenci sayısı fazla hatta bayağı fazla okulda çoğu kişinin ortalaması 85 ve üzeri. Ha kötü öğrenci var mı diye sorarsanız her okulda olduğu gibi burada da başarısız ve kötü öğrenci var fakat öğretmenler herkesi başarılı yapmak için elinden gelen tüm çabayı sergiliyor, zaten öğrenci okula eğitim almak için geliyorsa iyi veya kötü okul fark etmeksizin başarılı oluyor ama Zgal cidden çok güzel bir okul. Okumayı ve başarılı olmayı hedefleyen her öğrenci Zgal´e gelsin. Toparlamak gerekirse okulun disiplini ve öğretmenleri harika öğrencileri de başarılı bence okul proje okulu olmayı hak ediyor iyi ki Zgal´de okuyorum (:

2021-08-02 12:03
 
0
 
0
[Esra ]

Merhabalar ! Ben lgs de çoook büyük bi kaydırma yaparak 313 aldım y.d 14 pek önemli değil ama neyse...Obp : 95,5 sizce girebilir miyim ?

2021-07-15 09:01
 
0
 
0
[İsimsiz]

Bende bu okulun öğrencisiyim bence okul puanla almalı adrese dayalı olmamalı çünkü gayet yeterli eğitim veriliyor ve nitelikli lise kadar başarılı bir okul iyi yöneticileri ve başarılı öğretmenleri var

2021-06-30 16:32
 
0
 
0
[Belirtmek istemiyorum]

arkadaslar obp puanım 77 bu okula yerleşebilirmiyim

2021-05-28 13:21
 
0
 
0
[helin]

çok güzel bir okul

2021-03-20 12:45
 
0
 
0
[Mehmet semih]

Merhaba ben bu okula yeni başlayacağım
Ben 270 aldım
Yüzdelik dilimim %51 di
Tavsiye ediyorum

2020-08-19 11:10
 
0
 
0
[Samet]

320 puan aldın o okula girebilirmiyim

2020-07-16 18:07
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 4

Bağlar Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 42

Ali Emiri Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 34

Ozan Neşet Ertaş Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 3

Silvan Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 8

Ercan Demirkol Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 18

Gaffar Okkan Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Ziya Gokalp Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Ziya Gokalp Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (https://zgal.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Ziya Gokalp Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Ziya Gokalp Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Ziya Gokalp Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Ziya Gokalp Anadolu Lisesi taban puanı 2022

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız