Rekabet Kurumu Anadolu Lisesi

Diyarbakır / Yenişehir

Rekabet Kurumu Anadolu Lisesi
Yerleştirme Şekli Merkezi Sınav
Tercih Kodu ---
Kontenjan Sayısı -
Okulun Taban Puanı 451.6442
Güncel Yüzdelik Dilimi 4.17
Okulun Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Erkek
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?

Rekabet Kurumu Anadolu Lisesi Diyarbakır ili Yenişehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur.

Rekabet Kurumu Anadolu Lisesi 2020-2021 eğitim öğretim yılında 2020 LGS başvuru kılavuzuna göre Merkezi Sınav Puanı ile öğrenci alacak. Rekabet Kurumu Anadolu Lisesi'ni tercih edebilmeniz için Milli Eğitim Bakanlığının her yıl yapacağı 8. Sınıf LGS Sınavına girmeniz gerekiyor.

Merkezî sınav puanı ile öğrenci alan okulların belirlenen kontenjanlarına, puan üstünlüğüne göre, tercihleri doğrultusunda Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünce yapılır. Merkezî sınavla öğrenci alan okullarda merkezî sınav puanının eşitliği hâlinde sırasıyla Okul Başarı Puanına (OBP), 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanına (YBP), okula özürsüz devamsızlık durumuna, tercih önceliğine ve öğrencinin yaşına bakılarak yerleştirme yapılır.

Aşağıdaki tabloda Rekabet Kurumu Anadolu Lisesi'nin son üç yıllık taban puanını ve yüzdelik dilimini inceleyebilirsiniz. Rekabet Kurumu Anadolu Lisesi LGS taban puanı ve yüzdelik dilimini yıllara göre sürekli olarak güncel tutuyoruz.

İSTATİSTİKİ BİLGİLERİ
Okulun Son Üç Yıllık Taban Puanı
Yüzdelik Dilim Bilgisi
Yıl Taban Puanı Yüzdelik Dilimi
2019 451.6442 4.17
2018 376.0977 4.91
2017 477.8151 6.52
2005-2006 eğitim öğretim yılında bünyesinde Yabancı Dil Ağırlıklı bölümünde bulunduğu Genel Lise olarak açılan okulumuz 2007-2008 eğitim öğretim yılında Anadolu Lisesine dönüştürülmüştür. Diyarbakır Rekabet Kurumu Anadolu Lisesi Pansiyonlu olup ,kısa sürede il içerisinde ve dışında çok tercih edilen bir eğitim kurumu haline gelmiştir.Halen okulumuzda 133ü pansiyonlu olmak üzere 576 öğrenci eğitim öğretime devam etmektedir. Okulumuz yatılı kalmak isteyen öğrenciler için pansiyon imkânına sahiptir,4 yıllık program uygulanmakta olup okutulan yabancı dil İngilizce,2.yabancı dil ise Almancadır.

Okulumuz kendi alanı içinde öğretim bloğu, pansiyon, yemekhane ve lojmandan oluşmaktadır. Okulumuzda 25 derslik , 1 Resim atölyesi, 1 Bilgisayar sınıfı, 3 Teknoloji sınıfı ,1 Fen laboratuarı ,1 Spor salonu ve Kütüphane bulunmaktadır.

 • Tel 0 (412) 262 19 30
 • Fax 0 412 262 18 46
Elazığ Yolu Üzeri 5. Km. Süleyman Demirel Eğitim Kampüsü Forum AVM Karşısı Yenişehir Diyarbakı
  http://rkal.meb.k12.tr
Bu okula 9 yorum yapıldı. Sizce bu okul niçin tercih edilmelidir? Bir yorum yaparak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
14
14
Sezai Karakoç Anadolu Lisesi
 • Yenişehir/Diyarbakır
9
Rekabet Kurumu Anadolu Lisesi
 • Yenişehir/Diyarbakır
25
Adnan Menderes Anadolu Lisesi
 • Kayapınar/Diyarbakır
19
Diyarbakır Anadolu Lisesi
 • Yenişehir/Diyarbakır

Merkezî Yerleştirme, Merkezi Sınavla öğrenci alan fen liseleri, sosyal bilimler liseleri, özel program ve proje uygulayan eğitim kurumları ile meslekî ve teknik Anadolu liselerinin Anadolu teknik programlarına tercihler doğrultusunda merkezî sınav puanı üstünlüğüne göre yapılan yerleştirmedir.

Evet. e-Okulda kayıtlı öğrencilerin, Merkezî Sınavla Öğrenci Alan Okulları tercih edebilmesi için yerel yerleştirme tercihi yapması zorunludur.

Merkezî sınavla öğrenci alan okulların belirlenen kontenjanlarına merkezî sınav puanı üstünlüğüne göre yerleştirme yapılır. Merkezî sınav puanının eşitliği hâlinde sırasıyla;

 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğüne,
 • 8’inci sınıftaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne,
 • 7’nci sınıftaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne,
 • 6’ncı sınıftaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne,
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığına,
 • Tercih önceliğine,
 • Öğrencinin doğum tarihine göre yaşı küçük olana bakılarak yerleştirme yapılır.

Merkezi Sınava giren öğrenciler, Yerel Yerleştirme ile öğrenci alan okullar için tercihlerini yaparak kayıt işlemini tamamladıktan sonra, Merkezi Sınavla öğrenci alan okullar için açılacak Merkezi Sınavla Öğrenci Alan Okullar ekranından en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler.

Bu sayfada yer alan Rekabet Kurumu Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatiski bilgileri de dahil olmak üzere tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Rekabet Kurumu Anadolu Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır.

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Rekabet Kurumu Anadolu Lisesi taban puanı 2020 , Rekabet Kurumu Anadolu Lisesi yüzdelik dilimi, Rekabet Kurumu Anadolu Lisesi yorumları

Ayrıca Rekabet Kurumu Anadolu Lisesi pansiyonu var mı? yatılı mı?, Rekabet Kurumu Anadolu Lisesi üniversite başarısı, Rekabet Kurumu Anadolu Lisesi formaları, Rekabet Kurumu Anadolu Lisesi adresi,

81

İl

9000

Okul

80000

Yorum