Seçim Filtreleri
Yerleştirme Türü Seç
Okul Türü Seç
İl Seç
Taban Puan
Yüzdelik Dilim (Nokta Kullanınız)
Yerleştirme Şekli: Sınavsız Yerleştirme
04122903831
04122903831
Adres PEYAS MH.TEKEL CD.618.SK.KAYAPINAR/DİYARBAKIR
MEB logo Diyarbakır / Kayapınar
Ali Emiri Anadolu Lisesi

http://aliemiriandl.meb.k12.tr
Ali Emiri Anadolu Lisesi Diyarbakır-Kayapınar
Değerlendir
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Pansiyon Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Y.Dil İngilizce
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle
Listene Eke/Çıkar

Ali Emiri Anadolu Lisesi Diyarbakır ili Kayapınar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Ali Emiri Anadolu Lisesi 2019-2020 eğitim öğretim yılında 2019 LGS başvuru kılavuzunda herhangi bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

Ali Emiri Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. Ali Emiri Anadolu Lisesi Sınavsız Yerleştirme ile öğrenci alan bir okuldur. Ali Emiri Anadolu Lisesi'nin gelecek yıl yerel yerleştirme ile öğrenci almaya devam edip etmeyeceği MEB tarafından sınav öncesi yayımlanacak olan LGS başvuru kılavuzunda belli olacak

Ali Emiri Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Ali Emiri Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Nakil ve geçiş başvurusu veli tarafından öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Liselerde nakil ve geçiş başvurusu ile ilgili ayrıntılı bilgi için lütfen buraya tıklayınız.

SON ÜÇ YILLIK PUAN BİLGİSİ
Taban Puanı

Yüzdelik Dilimi
2018 Ali Emiri Anadolu Lisesi Taban Puanı - -
2017 Ali Emiri Anadolu Lisesi Taban Puanı 433.5445 -
2016 Ali Emiri Anadolu Lisesi Taban Puanı
420.4324 15.4600

Ali Emiri Anadolu Lisesi Diyarbakır İli Kayapınar beldesinde yer almakta olup, 2012-2013 eğitim-öğretim yılında eğitim hayatına başlamıştır.

Bölgesinde çağdaş bir eğitim hizmeti vermeyi ilke olarak benimsemiş olan okulumuz, toplam 24 derslik, 1 bilgi teknoloji sınıfı, 4 laboratuar, 1 kütüphane, 1 işlik atölyesi , 42 branş öğretmeni , 3 idareci ile eğitim-öğretim faaliyetlerini yürütmektedir.okulumuzda 414 erkek, 493 kız olmak üzere 907 öğrenci eğitim görmektedir.(2015-2016 eğitim-öğretim yılı rakamları)

Vizyon Türk Milli Eğitim ışığında paylaşımcı, katılımcı, özgün, araştırmacı, gelişen dünyanın getirdiği bilimsel, teknolojik ve kültürel yeniliklere her zaman açık, ülke ihtiyaçlarına cevap verebilecek niteliklere sahip, manevi değerlerini koruyabilen üretken, her zaman daha iyiyi hedefleyen kendisine güvenen, çevresini olumlu yönde etkileyen, çağdaş, dinamik, insan haklarına saygılı, laik ve demokrat bir kişiliğe sahip bireyler yetiştiren bir okul olmaktadır.

Misyon Biz öğrencilerimizin sorumluluk bilinci içinde milli ahlaki ve manevi değerlerini koruyacak, yaşatacak çağın gerektirdiği genel kültür, bilgi, davranışlarını sergileyecek, öğrencilerimiz bireysel yeteneklerini ve farklılıklarını dikkate alarak öğrenmelerini sağlamak, bilgi çağında bilgiye ulaşmak becerisini özgür ve doğru seçim yapabilme yeteneğini geliştirmelerine destek olmak, kendini tanıyan, çevresi ile pozitif iletişim kurabilen, kendine ve toplum kalkınmasına faydalı olabilecek öz güvenli bir kişi olarak mesleğini başarılı bir şekilde icra edecek teknik personel ve işletmeci yetiştirmek ve yüksek öğretim kurumlarına kazandırmak için varız.

  • Öğretmen :42
  • Öğrenci :907
  • Derslik :27
  • Kütüphane :1
  • Konferans Salonu :1
  • Atölye-İşlik :1
  • Öğretim Şekli :Tekli Öğretim

Ali Emiri Anadolu Lisesi ile ilgili olarak bilgi güncellemeye devam ediyoruz. Sizde yorum alanımızda Ali Emiri Anadolu Lisesi hakkında yapılan yorumları okuyabilir veya bu okulla ile ilgili düşüncelerinizi, Ali Emiri Anadolu Lisesi'nin fiziki imkanlarını, Ali Emiri Anadolu Lisesi'nin başarılarını, Ali Emiri Anadolu Lisesi'nin tercih edilme nedenlerini, yorum alanımızda belirterek bu okulu tercih edecek öğrencilere veya velilere yardımcı olabilirsiniz.

Bu okula 9 yorum yapıldı.Sizce bu okul niçin tercih edilmelidr? Bir yorum yaparak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.

Önemli: Diyarbakır Ali Emiri Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatiski bilgileri de dahil olmak üzere bu sayfada yer alan tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Ali Emiri Anadolu Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır. Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içerikleri ve Ali Emiri Anadolu Lisesi ile ilgili yanıltıcı bilgilerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. İletişim için tıklayınız

Ali Emiri Anadolu Lisesi taban puanı 2019 , Ali Emiri Anadolu Lisesi yüzdelik dilimi, Ali Emiri Anadolu Lisesi yorumları, Ali Emiri Anadolu Lisesi pansiyonu var mı? yatılı mı?, Ali Emiri Anadolu Lisesi nerede?, Ali Emiri Anadolu Lisesi üniversite başarısı, Ali Emiri Anadolu Lisesi formaları, Ali Emiri Anadolu Lisesi adresi, Ali Emiri Anadolu Lisesi başarıları, Ali Emiri Anadolu Lisesi Diyarbakır, Kayapınar Ali Emiri Anadolu Lisesi

google+ google+ google+