Ali Emiri Anadolu Lisesi

Diyarbakır / Kayapınar

Ali Emiri Anadolu Lisesi
 • Ali Emiri Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 41
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İli Diyarbakır
İlçesi Kayapınar
OBP Puanı (*) 93.0487
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Ali Emiri Anadolu Lisesi Diyarbakır ili Kayapınar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Ali Emiri Anadolu Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılı için 2022 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Ali Emiri Anadolu Lisesi'ne 2021 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "93.0487". Ali Emiri Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Ali Emiri Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.
Ali Emiri Anadolu Lisesi Diyarbakır İli Kayapınar beldesinde yer almakta olup, 2012-2013 eğitim-öğretim yılında eğitim hayatına başlamıştır.

Bölgesinde çağdaş bir eğitim hizmeti vermeyi ilke olarak benimsemiş olan okulumuz, toplam 24 derslik, 1 bilgi teknoloji sınıfı, 4 laboratuar, 1 kütüphane, 1 işlik atölyesi , 42 branş öğretmeni , 3 idareci ile eğitim-öğretim faaliyetlerini yürütmektedir.okulumuzda 414 erkek, 493 kız olmak üzere 907 öğrenci eğitim görmektedir.(2015-2016 eğitim-öğretim yılı rakamları)

Vizyon Türk Milli Eğitim ışığında paylaşımcı, katılımcı, özgün, araştırmacı, gelişen dünyanın getirdiği bilimsel, teknolojik ve kültürel yeniliklere her zaman açık, ülke ihtiyaçlarına cevap verebilecek niteliklere sahip, manevi değerlerini koruyabilen üretken, her zaman daha iyiyi hedefleyen kendisine güvenen, çevresini olumlu yönde etkileyen, çağdaş, dinamik, insan haklarına saygılı, laik ve demokrat bir kişiliğe sahip bireyler yetiştiren bir okul olmaktadır.

Misyon Biz öğrencilerimizin sorumluluk bilinci içinde milli ahlaki ve manevi değerlerini koruyacak, yaşatacak çağın gerektirdiği genel kültür, bilgi, davranışlarını sergileyecek, öğrencilerimiz bireysel yeteneklerini ve farklılıklarını dikkate alarak öğrenmelerini sağlamak, bilgi çağında bilgiye ulaşmak becerisini özgür ve doğru seçim yapabilme yeteneğini geliştirmelerine destek olmak, kendini tanıyan, çevresi ile pozitif iletişim kurabilen, kendine ve toplum kalkınmasına faydalı olabilecek öz güvenli bir kişi olarak mesleğini başarılı bir şekilde icra edecek teknik personel ve işletmeci yetiştirmek ve yüksek öğretim kurumlarına kazandırmak için varız.

 • Öğretmen :42
 • Öğrenci :907
 • Derslik :27
 • Kütüphane :1
 • Konferans Salonu :1
 • Atölye-İşlik :1
 • Öğretim Şekli :Tekli Öğretim

Ali Emiri Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Ali Emiri Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: PEYAS MH.TEKEL CD.618.SK.KAYAPINAR/DİYARBAKIR

Tel: 04122903831

Fax: 04122903831

web: http://aliemiriandl.meb.k12.tr

Ali Emiri Anadolu Lisesi ile ilgili 41 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim faaliyetleri hakkında gerçek bilgiler paylaşın.
[A.E.A.L öğrencisi]

Okulun kadrosu iyi fakat öğrencileri berbat ve ötesi...

2021-09-09 17:24
 
0
 
0
[aaaaaa]

Okulda yer kalmadı gelmeyin artık

2021-09-06 21:37
 
0
 
0
[Asena Başaran ]

Yaa arkadaşlar benim obp puanım 95 fakat adresim diyarbakır da değil peki bu okula girebilir miyim ??

Bu arada lütfen yardımcı olur musunuz ??

2021-08-25 13:33
 
0
 
0
[Yardıma İhtiyaç Öğrencii]

Ben bu okula yerleşmek istiyorum.Bu sene 10.sınıfa geçtim.9.sınıf ortalamam 94.700 küsürlü beni alırlarmı? lütfen cevap yazın.🥺

2021-08-25 10:06
 
0
 
0
[Sesimi duyun]

Bu okul benim komsu kayit alanimda OBP 95.4537 sizce yerlesebilirmiyim yardimci olursaniz sevinirim

2021-08-03 12:42
 
0
 
0
[öğrenci]

benim kayıt alanımda değil ama komşu kayıt alanımda girebilir miyim bu okula

2021-07-28 13:33
 
0
 
0
[Musab hazar]

Benim puanım%98 beni alırlarmı lütfen yardımcı olun

2021-07-27 20:30
 
0
 
0
[42315]

Az önce sonucuma baktım ali emiri lisesi gelmiş 96 obp ile aldılar bence bu okul bir kaç sene içinde nitelik kazanır

2021-07-26 10:17
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 3

Bağlar Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 41

Ali Emiri Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 34

Ozan Neşet Ertaş Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 3

Silvan Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 8

Ercan Demirkol Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 17

Gaffar Okkan Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Ali Emiri Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Ali Emiri Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://aliemiriandl.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Ali Emiri Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Ali Emiri Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Ali Emiri Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Ali Emiri Anadolu Lisesi taban puanı 2022

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız