Şehit Nuri Aydın Sağır Anadolu Lisesi

Kayseri / Talas

Şehit Nuri Aydın Sağır Anadolu Lisesi
 • Şehit Nuri Aydın Sağır Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 20
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İli Kayseri
İlçesi Talas
OBP Puanı (*) 86.6340
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Şehit Nuri Aydın Sağır Anadolu Lisesi Kayseri ili Talas İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Şehit Nuri Aydın Sağır Anadolu Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılı için 2022 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Şehit Nuri Aydın Sağır Anadolu Lisesi'ne 2021 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "86.6340". Şehit Nuri Aydın Sağır Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Şehit Nuri Aydın Sağır Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.
Şehit Nuri Aydın Sağır Anadolu Lisesi 150 dokuzuncu sınıf öğrencisi ile 2010- 2011 eğitim öğretim yılında faaliyetine başlamıştır. İlk aylarını kendi binasının inşaatının bitmemesi nedeni ile başka bir lisede geçirmiştir.

18 Nisan 2011 yılında kendi binasına taşınmış ve bugün itibari ile 40 öğretmen, 20 derslik ve 617 öğrenci ile eğitim öğretime devam etmektedir

VİZYON : Güçlü eğitimci kadrosu, öğrencileri, mezunları ve velileri ile birlikte, çağın gerektirdiği eğitim-öğretim ortamını yaratarak başarılara imza atan, farklılıkları ile fark yaratan bir eğitim kurumu olmak.

MİSYON : Bilgi toplumunun gerektirdiği kişisel özelliklere ve donanıma sahip, Doğaya ve çevreye duyarlı, bunu davranış biçimi olarak benimsemiş, Kendini kontrol eden ve yönetebilen, sorumluluğunu bilen, Birlikte çalışma alışkanlığı kazanmış, Güzel sanatları takdir eden, Temel hak ve özgürlüklere, milli, manevi ve ahlaki değerlere saygılı Atatürk ilke ve inkılâp bağlı bireyler yetiştirmektirBAŞARILAR : Talas İlçesi atletizm yarışması ilçe birinciliği 81 İl 81 Yıldız Kayseri Temsilcisi İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Kompozisyon yarışması İl İkincisi Batman Valiliği İdealimdeki Yarınlar konulu kompozisyon il yedinci Okulumuz masa tenisi takımı il İkincisi olmuştur AB Öykü yarışması il birinciliği Kayseri İl Milli Eğitim Müdürlüğü 11. Sınıflar deneme sınavı liseler arası il 11.si

2014-2015 Eğitim Öğretim Yılında 102 Öğrencimiz Mezun olmuş 2015 LYS sonucunda 61 Öğrencimiz tercihleri doğrultusunda Üniversiteye yerleşmişlerdir

2015 Başarı durumunu incelemek için tıklayınız

Şehit Nuri Aydın Sağır Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Şehit Nuri Aydın Sağır Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Mevlana mh. Papatya cd. Şehit Nuri Aydın Sağır Anadolu Lisesi Apt. No4 Talas/KAYSERİ

Tel: 0 352 431 07 61

Fax: 0 352 431 07 61

web: http://nasal.meb.k12.tr

Şehit Nuri Aydın Sağır Anadolu Lisesi ile ilgili 20 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim faaliyetleri hakkında gerçek bilgiler paylaşın.
[sssss]

ortalamam 96.6543 bu sene lgs puanım dan istediğim lise tutmadi buraya girdim okulda mesela ortalamaya göre sınıf açıyorlar mi 95 üstü nu bi sinifa 90 üstünü bi sınıfa diye ?

2021-08-02 12:36
 
0
 
0
[Öğrenci]

OBP 85 oluyor yüzdelik dilimim %26 alır mı

2021-06-30 13:49
 
0
 
0
[öğrenci]

2020 LGS İLE OKULA YENİ BAŞLAYAN BİR ÖĞRENCİ OLARAK;
lgs dilimim %19 ve obp 89 okula öncelikle çok ön yargı ile başlamıştım fakat öğretmenler ile tanışınca fikrim değişti öğretmenlerin hemen hemen hepsi gerçekten iyiler. Fakat okulun birkaç sorunu var. Öncelikle kesinlikle kapasitenin üstünde öğrenci almakta, bu yıl 9. sınıflarda bir sınıfta toplam 40 öğrenci bulunmakta ve bu durum derslerde verimsizliğe neden olabilir. Okul temizlik açısından yeterli değil okula sadece 4 gün gittim, kantinde ve okulun içinde bir kedi dolaştığını gördüm? Öğrenci ortamına değinecek olursak iyiside kötüsüde var bu sizin tamamen kimle ve kimlerle arkadaşlık kuracağınıza bağlı. Personeller gerçekten kötü bir durumda. Sanırım memur olan bir abi vardı kitapları almak için ilk kez okula gitmiştim ve ne yapacağımı kitapları nerden alacağımı bilmiyordum sanırım tek ben değilmişim abi de ne yapacağını bilmiyordu neyse kitaplarımı verdi zar zor. Kantindeki ablalarda bi değişik insanlar kantinden paketsiz ürün almamanızı tavsiye ederim hatta mümkünse kantine bile girmeyin... ve son olarak OKUL KIYAFETLERİMİZ GERÇEKTEN ÇOK ÇİRKİN mavi şirinler gibi geziyoruz ortalıkta.

2021-02-18 22:53
 
0
 
0
[Acaba kim]

77.7 ortalamayla alırmı

2021-02-03 13:26
 
0
 
0
[ilgilenirseniz ]

289 74obp 1 gün devamsızlık alırlarmı

2020-07-22 22:02
 
0
 
0
[Isimsiz]

295 puanla girebilirmiyim

2020-07-16 11:01
 
0
 
0
[derya]

Bu okulun yurdu yok ya peki buna en yakın yurt hangisi bilginiz varsa söylerseniz benim için baya iyi olacak TEŞEKKÜRLER

2020-04-08 20:00
 
0
 
0
[isimsiz]

okulun çevresi nasıl ya da öğrenci cevresi kötü mü?

2019-07-03 12:29
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 27

Kocasinan Ahmet Eren Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 19

Melikgazi Necdet Taş Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 15

Melikgazi Mustafa Eminoğlu Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 32

Muzaffer Bezircilioğlu Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Develi Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 15

Kocasinan 75.yıl Cumhuriyet Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Şehit Nuri Aydın Sağır Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Şehit Nuri Aydın Sağır Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://nasal.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Şehit Nuri Aydın Sağır Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Şehit Nuri Aydın Sağır Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Şehit Nuri Aydın Sağır Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Şehit Nuri Aydın Sağır Anadolu Lisesi taban puanı 2022

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız