Fatma Kemal Timuçin Anadolu Lisesi

Kayseri / Talas

Fatma Kemal Timuçin Anadolu Lisesi
 • Fatma Kemal Timuçin Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 11
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İli Kayseri
İlçesi Talas
OBP Puanı (*) 66.6051
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Fatma Kemal Timuçin Anadolu Lisesi Kayseri ili Talas İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Fatma Kemal Timuçin Anadolu Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılı için 2022 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Fatma Kemal Timuçin Anadolu Lisesi'ne 2021 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "66.6051". Fatma Kemal Timuçin Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Fatma Kemal Timuçin Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.
1992 ögretim yilinda Timuçin A.S. tarafindan, Fatma ve Kemal Timuçin adli hayirseverler ile Milli Egitim Bakanligi arasinda yapilan bir protokolle 24 Kasim 1992 yilinda insaatina baslanan 12 derslikli ek bina 7 Kasim 1994 tarihinde Milli Egitim Bakani Nevzat AYAZ tarafindan törenle hizmete açilmistir.

Fatma Kemal Timuçin Anadolu Lisesi 16 derslik, bilgisayar laboratuari,kütüphane ve son derece modern donanimi ile 30 ögretmen ve 380 ögrenci ile egitimine devam etmektedir. Akademik basarilarin yaninda Ögrencinin kisiligini gelistirme imkânini buldugu Sosyal ve kültürel faaliyetlere son derece büyük önemin verildigi ve çevrede yüksek bir taleple karsilasan okul da en önemli problem, fiziki yetersizlik olarak görülmektedir. Tek kisilik (Mobilya Tipi) masa ve sira ile donatilan, her ögrencinin kisisel dolabinin bulundugu, hiçbir disiplin olayinin olmadigi okulda, fiziki imkânsizligi asmak için; Okul idaresinin çalismalari sonuç vermis;

Vizyon Bölgesinde ve ülkesinde tercih edilen lider bir okul olmaktır.

Misyon Ögrencilerimizin: " Bireysel yeteneklerini dikkate alarak ögrenmelerini, bilgili, becerikli, özgüvenli olmalarini, " Problemlerin çözümünde bilimsel yöntemi kullanma gerekliligini kavramalarini, " Bilgi toplumunun gereksinimi olan arastirmacilar olarak yetismelerini, " Çevresi ile iyi ve olumlu iletisim kuracak davranislari kazanmalarini, " Olaylara çok yönlü ve tarafsiz bakabilmelerini, " Çagin gelisen ihtiyaçlarina cevap verebilecek beceriler kazanmalarini, " Liderlik özelliklerinin yani sira, isbirligi ve ekip çalismalarina yatkin bireyler olmalarini saglamaktir.

Başarılar

Fatma Kemal Timuçin Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Fatma Kemal Timuçin Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: KIÇIKÖY MAH. ATATÜRK BULVARI. NO 75 / B TALAS/KAYSERİ

Tel: 3524375153

Fax: 3524372328

web: http://fktal.meb.k12.tr

Fatma Kemal Timuçin Anadolu Lisesi ile ilgili 11 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim faaliyetleri hakkında gerçek bilgiler paylaşın.
[Eski öğrenci ]

Zamanında 450 puanla girdiğim okul şimdi puansız mı alıyor? Şaka gibi.

2020-07-26 16:20
 
0
 
0
[okula girmek isteyen öğrenci]

341 puanla bura gelirmi acaba? 2-3 sene önce burayı istiyordum ama o zamanlar nitelikliydi şimdi niteliksiz olsun yinede kayseri´deki diğer okullardan iyidir <3

2020-07-22 15:38
 
0
 
0
[CraZy BoYYY ]

:D rumuz a bakmayın da
305,310 puan alırlar mı

2020-06-20 18:37
 
0
 
0
[Fktal öğrencisi]

Okul süper. Bahçemiz çok geniş. Kantin ortamı çok iyi. Kantinde hoparlörden müzik falan çalıyo. Aynı zamanda kantinde tenis masaları mevcut. 1 tane konferans salonumuz var. Konferans salonunun kapasitesi ortalama 120 kişilik ama olsun. Ama okulun en büyük sıkıntısı tuvaletti. Bu sorun da bahçeye bir kulübe şeklinde tuvalet inşa edilerek çözüldü. Bahçedeki erkekler tuvaleti, binada bulunanlar kızlar tuvaleti. Ayrıca okul muhtemelen 2020-2021de ikili eğitime geçicek. Onun dışındaa hocalarımız SÜPER. Okulun bulunduğu konum da güzel. Öğle aralarında gezmelik yani. Ayrıca okulumuz çok sportif. Yani spor alanında çok başarıları bulunan bi okul. Özellikle voleybolda. Zaten okulda sınıflar arası voleybol turnuvaları falan düzenleniyo. Bide hemen okulumuzun yanında ilkokul var ama sıkıntı yapmayın ilkokullular da iyi. Kermes falan yapıyolar biz de onların ürünlerinden alabiliyoruz. Yani özetle fktal candır. En azından benim için böyle yani. Yazılıların ardından ilk 10a girenlerin adı panoya falan asılıyo. Fktal güzeldir. Gerek ders gerek öğretmen gerek ortam açısından.

2020-06-15 22:14
 
0
 
0
[Fatma Kemal Timuçin]

Bahçenin ortasında tuvalet var. Tuvaletten çıkan bahçeye top oynamaya gidiyor.

2020-01-04 16:27
 
0
 
0
[Ali]

Dil sınıfı açılıyor mu okulda acaba

2019-06-17 11:32
 
0
 
0
[FKTALlı]

Hasan hocayı unutmayın. Orta Doğu ve Balkanların en iyi Coğrafya ögretmeni. Bize coğrafyayı sevdiren hoca!!!

2018-08-28 17:20
 
0
 
0
[FKTALLI]

HOCALAR COK IYI ZUBEYDE HOCA AHMET HOCA
TURKAN HOCA SAHIN POLAT HERRTEKMENN
cok iyi ogretmenler guzel bir universite kazandiracak okul

2018-07-30 23:30
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 27

Kocasinan Ahmet Eren Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 19

Melikgazi Necdet Taş Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 15

Melikgazi Mustafa Eminoğlu Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 31

Muzaffer Bezircilioğlu Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Develi Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 14

Kocasinan 75.yıl Cumhuriyet Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Fatma Kemal Timuçin Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Fatma Kemal Timuçin Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://fktal.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Fatma Kemal Timuçin Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Fatma Kemal Timuçin Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Fatma Kemal Timuçin Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Fatma Kemal Timuçin Anadolu Lisesi taban puanı 2022

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız