Melikgazi Necdet Taş Anadolu Lisesi

Kayseri / Melikgazi

Melikgazi Necdet Taş Anadolu Lisesi
 • Melikgazi Necdet Taş Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 15
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İli Kayseri
İlçesi Melikgazi
Başarı Puanı (OBP) 91.3047
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Melikgazi Necdet Taş Anadolu Lisesi Kayseri ili Melikgazi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Melikgazi Necdet Taş Anadolu Lisesi 2021-2022 eğitim öğretim yılında 2021 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

Melikgazi Necdet Taş Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. Melikgazi Necdet Taş Anadolu Lisesi 2021 LGS başvuru tercih kılavuzunda açıklanacak olan Sınavsız Yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapacak.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Melikgazi Necdet Taş Anadolu Lisesi değerli hayırsever Necdet Taş tarafından yaptırılarak 2005/2006 eğitim öğretim yılında hizmete sunulmuştur.Bugüne kadar özellikle üniversite sınavlarında yüksek başarıya sahip olan okulumuz;ahlaki ve insani değerlerine bağlı,Mustafa Kemal ATATÜRKün çizdiği çağdaş uygarlık yolunda Türkiye Cumhuriyetine hizmet etmeye devam etmektedir.

Okulumuzda konferans salonu,kütüphane,2 adet fen laboratuvarı ve bilişim sınıfı bulunmaktadır.

Vizyon Türkiyeyi çağdaş uygarlık düzeyinin üzerine çıkaracak eğitim ve öğretim etkinliğini sevgiyle yürüten, evrensel bilgiye koşan, gerekli bilgi ve becerilerle donatılmış bireyler yetiştiren, öğretmeni, öğrencisi ve velisinin bu benim okulum diyebileceği saygın bir kurum olmak.. Misyon Atatürk ilke ve inkılâplarına bağlı, insan haklarına saygılı, hür ve bilimsel düşünme gücünü kazanmış, yapıcı ve yaratıcı, yeni durum ve ortamlara uyum sağlayabilmiş, farklı görüş, anlayış ve çalışmaları hoşgörü ile karşılayabilmiş, bilgiye ulaşma yollarını öğrenmiş, en az bir yabancı dili iyi derecede bilen, beden, zihin, ahlak, ruh ve duygu bakımından dengeli ve sağlıklı bir kişilik ve karakter kazanmış, ilgi ve kabiliyetleri ölçüsünde yüksek öğretime ve hayata hazır öğrenciler yetiştirme konusunda lider olan; necdet taş anadolu lisesiyiz...

Başarılar Üniversite sınavlarında öğrencilerimizden %75i lisans programlarını kazanmaktadır.

Melikgazi Necdet Taş Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Melikgazi Necdet Taş Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Esenyurt Mah. Erciyes Cad. Rağbet Sokak No 14 Posta Kodu 38050 MELİKGAZİ / KAYSERİ

Tel: 0352 2252942

Fax: 0352 2252943

web: http://necdettasanadolu.meb.k12.tr

Melikgazi Necdet Taş Anadolu Lisesi ile ilgili 15 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim başarısı, ulaşımı, fiziki olanakları konularında gerçek bilgiler paylaşın.
 • Diğer kullanıcılara karşı nazik olun.
 • Yorumlarınızın yararlı ve bilgilendirici olmasına özen gösterin.
BENZER OKULLAR
Yorum 3

Kadir Has Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 22

Kocasinan Ahmet Eren Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 15

Melikgazi Necdet Taş Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 1

Ömer-Emine Akın Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Develi Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 24

Muzaffer Bezircilioğlu Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Melikgazi Necdet Taş Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Melikgazi Necdet Taş Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://necdettasanadolu.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Melikgazi Necdet Taş Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Melikgazi Necdet Taş Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Melikgazi Necdet Taş Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Melikgazi Necdet Taş Anadolu Lisesi taban puanı 2021

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız