Melikgazi Mustafa Eminoğlu Anadolu Lisesi

Kayseri / Melikgazi

Melikgazi Mustafa Eminoğlu Anadolu Lisesi
 • Melikgazi Mustafa Eminoğlu Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 15
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İli Kayseri
İlçesi Melikgazi
OBP Puanı (*) 93.8159
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Melikgazi Mustafa Eminoğlu Anadolu Lisesi Kayseri ili Melikgazi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Melikgazi Mustafa Eminoğlu Anadolu Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılı için 2022 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Melikgazi Mustafa Eminoğlu Anadolu Lisesi'ne 2021 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "93.8159". Melikgazi Mustafa Eminoğlu Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Melikgazi Mustafa Eminoğlu Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.
Okulumuz, bulunduğu bölgenin hızla gelişmesi ve ihtiyaca cevap veremez duruma gelmesinden dolayı, hayır sever hemşerimiz Mustafa Eminoğlunun yaptırdığı 15 derslikli ek binanın 2002-2003 Eğitim ve Öğretim yılında hizmete girmesi ile derslik sayısı 36 ya çıkarak Melikgazi Mustafa Eminoğlu Lisesi adını almıştır. 2004-2005 Eğitim ve Öğretim yılında Türkiye genelinde Yabancı Dil Ağırlıklı lise uygulamasına son verilerek eğitimde dönüşüm programı çerçevesinde okulumuzun tamamı Anadolu lisesine dönüştürülerek Genel Lise ve Yabancı Dil Ağırlıklı Lise uygulamasına son verilmiş ve Melikgazi Mustafa Eminoğlu Anadolu Lisesi adını almıştır.

FİZİKİ DURUMU: Okulumuz 12.800 m² bahçe alanı üzerine 8.000m² kapalı alanda; 36 Derslikli mülkiyeti Milli Eğitim Bakanlığına ait olmak üzere tip projeye uygun olarak yapılmıştır. Okulumuzda birer adet fizik, kimya, biyoloji, bilgisayar laboratuarı, toplantı odası, konferans salonu ve sınıflarımızda etkileşimli tahta ile son teknolojik imkanlara kavuşturulmuştur. Okul kütüphanesindeki 5000 civarında kitaptan kütüphane görevlisi nezaretinde sekiz saat süre ile öğrencilerimiz yararlanmaktadır. Seçmeli resim ve müzik dersleri özel dersliklerde yapılmaktadır. 2007-2008 Eğitim ve Öğretim yılında kapalı spor salonu yapılarak, açık spor alanları ile birlikte faal olarak kullanılmaktadır.

PERSONEL DURUMU: Dört yönetici, üç rehberlik ve psikolojik danışman olmak üzere 73 öğretmenden oluşmaktadır. Bir memurumuz olup yardımcı hizmetli personelimiz bir kişidir. Okulun temizlik, güvenlik, kütüphane hizmetleri Okul-Aile Birliğince Hizmet satın alınması yoluyla yapılmaktadır.

ÖĞRENCİ DURUMU: Okulumuz bu güne kadar 8000 civarında mezun vermiş olup, 2014-2015 Eğitim ve Öğretim yılında da, 39 şube de eğitim ve öğretime devam etmektedir.

VİZYON Öğrencilerimizin hayalleri ile başarılarını buluşturmak için varız.

MİSYON Türkiyeyi çağdaş uygarlık düzeyinin üzerine çıkaracak eğitim ve öğretim etkinliğine sevgiyle yürüten, evrensel bilgiye koşan, gerekli bilgi ve becerilerle donatılm ış bireyler yetiştiren, öğretmeni, öğrencisi ve velisinin bu benim okulum diyebileceği saygın bir kurum olmak.

BAŞARILAR

Melikgazi Mustafa Eminoğlu Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Melikgazi Mustafa Eminoğlu Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Melikgazi Mh. Bademli Sk. No8 Melikgazi/KAYSERİ

Tel: 0352 2344666

Fax: 0352 2361307

web: http://mealis.meb.k12.tr

Melikgazi Mustafa Eminoğlu Anadolu Lisesi ile ilgili 15 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim faaliyetleri hakkında gerçek bilgiler paylaşın.
[Mahalle sakini]

Cocugumun sizin okula gitmesini istiyorum şu anda şehir dışındayım
ikinci tercihimi internet uzerinden yapsam olurmu

2021-07-26 09:36
 
0
 
0
[OKULDAN BİRİ ]

Lgs puanıyla alınmıyor . Sınavsız yerleştirme mahallene göre gidiyorsun

2021-07-07 17:55
 
0
 
0
[Gelmek istiyor ]

Obp puanı en az kaç olur? Ayrıca lgs puanıyla da alıyorlar mı?

2021-02-13 18:22
 
0
 
0
[gelmek istemiyor ]

400 ustu bir puanla buraya gelebilecek olmak beni uzuyor gelmek istemiyorum

2020-07-29 01:06
 
0
 
0
[Ömer]

LGS puanım 237 okul ortalamam 80 bu okula yerleşebilirmiyim

2020-07-17 09:55
 
0
 
0
[Mustafa Doğan Özdin]

hiç teşekkür almadım hep taktir aldım okula girebilir miyim ?

2020-04-19 21:24
 
0
 
0
[Umutlu]

Okulun mezunlari nereleri kazandi.Egiitim kadrosu nasil tercih ettik ama insallah pisman olmayız.Umarim okul personelinin ogrenciler icin de hedefi yüksektir Yerel yerleştirme ile alininca cogu okulda personel olarak beklenti yokta.Sonucta Kazanilan her başarılı ogrencinin basarisi kendilerine mal edilmis olacak

2019-07-22 14:58
 
0
 
0
[xyxyx]

ben lgs ye girdim bu ene ama bekldegimin altında bi sonuç aldım sınavsız alan bi okula yerleşmek istiyorum bu sitede sınavsız diyo diyer sitelerde sınavlı diyo bi açıklama yaprmısınız bilenler lütfen

2019-06-25 09:00
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 27

Kocasinan Ahmet Eren Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 19

Melikgazi Necdet Taş Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 15

Melikgazi Mustafa Eminoğlu Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 31

Muzaffer Bezircilioğlu Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Develi Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 14

Kocasinan 75.yıl Cumhuriyet Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Melikgazi Mustafa Eminoğlu Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Melikgazi Mustafa Eminoğlu Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://mealis.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Melikgazi Mustafa Eminoğlu Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Melikgazi Mustafa Eminoğlu Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Melikgazi Mustafa Eminoğlu Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Melikgazi Mustafa Eminoğlu Anadolu Lisesi taban puanı 2022

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız