Kadir Has Anadolu Lisesi

Kayseri / Melikgazi

Kadir Has Anadolu Lisesi
 • Kadir Has Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 3
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İli Kayseri
İlçesi Melikgazi
Başarı Puanı (OBP) 94.3436
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Kadir Has Anadolu Lisesi Kayseri ili Melikgazi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Kadir Has Anadolu Lisesi 2021-2022 eğitim öğretim yılında 2021 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

Kadir Has Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. Kadir Has Anadolu Lisesi 2021 LGS başvuru tercih kılavuzunda açıklanacak olan Sınavsız Yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapacak.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Okulumuz ,hayırseverlerimizin çokluğuyla gurur duyduğumuz şehrimizin müstesna ilçelerinden olan Melikgazi de 2008-2009 eğitim-öğretim yılında faaliyete başladı. Melikgazi de Kazım Karabekir Mahallesinde hizmete açılan okulumuz, geride bıraktığı eserlerle adından söz ettiren Kayserili iş adamı merhum Kadir Has Beyefendi tarafından yaptırılmıştır. Kazım Karabekir Mahallesinde bulunan Otuz Ağustos İlköğretim Okulunun yerine 2006 yılında inşaatına başlanan okulumuz ,2008 yılında tamamlanmıştır. Adını banisinden almıştır.

Temel hedefimiz dünü iyi bilen ,bugünü doğru anlayan ve sorgulayan ,"kökü mazide olan ati "olma bilincine ulaşmış bireyler yetiştirmektir. Madde ve mana planında donanımlı ,yarınların Türkiye'sini inşa edecek bilinçli nesiller yetiştirmenin sorumluluğunu idrak eden idare ve öğretmen kadrosuna sahibiz. Genç ve dinamik eğitim kadromuzla yarınlara güvenle yürümekteyiz.

Okulumuzda gündüz normal öğretim yapılmaktadır. Okulumuzun idari kadrosu bir Müdür ve iki Müdür Yardımcısından oluşmaktadır. Eğitim kadromuz 41 öğretmenden meydana gelmektedir. İlk mezunlarımızı 2011-2012 eğitim-öğretim yılı itibariyle vermiş bulunmaktayız. Fatih Projesinde ilk 51 pilot okuldan bir tanesi olan okulumuzda bütün öğrencilerimizde tablet ve sınıflarımızda etkileşimli tahta bulunmaktadır.

VİZYON KADİR HAS ANADOLU LİSESİ OLARAK Öğrencilerin Türk Milli Eğitiminin genel ve özel amaçları ve Milli Eğitim İlkelerine uygun olarak; gelişen teknolojiyi yakından izleyerek ve kültürümüzden gelen yöresel işlerin yaşatılmasını; iş ve hizmet sektörüne uygun üretken bireyler haline gelmesini sağlamaktır

MİSYON KADİR HAS ANADOLU LİSESİ OLARAK Çağdaş yeniliklere açık, üretim çeşitlerini artıran üreten, ürettiklerini değerlendiren bireyler yetiştirmektir.
 • Öğretmen Sayısı : 41
 • Rehber Öğretmen Sayısı : 2
 • Öğrenci Sayısı : 577
 • Öğretim Şekli :
 • Ders Başlama ve Bitiş Saati : 08:30-15:40
 • Derslik Sayısı : 21
 • Fen Laboratuarı Sayısı : 2
 • BT(Bilgisayar) Sınıfı Sayısı : 1
 • Konferans Salonu : 1
 • Spor Salonu : 1
 • Kütüphane : 1
 • Kantin : 1
 • Bahçe : 1
 • Ulaşım : Kazım Karabekir Mah. Belediye Otobüsleri vasıtasıyla.

Kadir Has Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Kadir Has Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Kazım Karabekir Mah. Varinlioğlu Cad. No. 92 Melikgazi KAYSERİ

Tel: 03523551500

Fax: 03523552034

web: http://kadirhasal.meb.k12.tr

Kadir Has Anadolu Lisesi ile ilgili 3 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim başarısı, ulaşımı, fiziki olanakları konularında gerçek bilgiler paylaşın.
 • Diğer kullanıcılara karşı nazik olun.
 • Yorumlarınızın yararlı ve bilgilendirici olmasına özen gösterin.
BENZER OKULLAR
Yorum 3

Kadir Has Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 22

Kocasinan Ahmet Eren Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 15

Melikgazi Necdet Taş Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 1

Ömer-Emine Akın Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Develi Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 24

Muzaffer Bezircilioğlu Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Kadir Has Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Kadir Has Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://kadirhasal.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Kadir Has Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Kadir Has Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Kadir Has Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Kadir Has Anadolu Lisesi taban puanı 2021

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız