Demir Karamancı Anadolu Lisesi

Kayseri / Melikgazi

Demir Karamancı Anadolu Lisesi
 • Demir Karamancı Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 9
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İli Kayseri
İlçesi Melikgazi
OBP Puanı (*) 91.3540
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Demir Karamancı Anadolu Lisesi Kayseri ili Melikgazi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Demir Karamancı Anadolu Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılı için 2022 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Demir Karamancı Anadolu Lisesi'ne 2021 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "91.3540". Demir Karamancı Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Demir Karamancı Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.
2007-2008 Eğitim-Öğretim yılında Hayırsever İşadamı Sayın Mehmet Fatih KARAMANCI tarafından muhterem babaları Demir KARAMANCI adına yaptırılan ve aynı eğitim-öğretim yılında öğretime başlayan okulumuz 20 derslikli olarak faaliyetini sürdürmektedir.

Okulumuz bünyesinde 2 fen laboratuarı, BT sınıfı, Konferans salonu, Destek Eğitim Odası, Kütüphane,Revir ve Kantin bulunmaktadır. Okulumuzda 400 öğrenci, 2 idareci, 24 öğretmen,1 memur bulunmaktadır. Okulumuz bahçesinde modern ve 300 seyirci kapasiteli bir spor salonu bulunmaktadır. Kapalı spor salonunu okulumuz öğrencilerine hediye eden Değerli Büyüğümüz Sayın Demir KARAMANCI' ya ve Sayın Mehmet Fatih KARAMANCI'ya sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Vizyon Öğrencilerimiz,okulumuzda kendilerine kazandırılan ilke,bilgi ve becerilerin,ileriki hayatlarında çok gerekli olacağına, bu sayede;bilim ve teknoloji üretimine yatkın,beceri düzeyi yüksek,üretken,bilgi ve sevgi çağı insanı olacaklarına,hergün daha iyiye ulaşmak için dürüstlük ve ahlak ilkelerine bağlı olarak çalışmanın gerekliliğine inanmaları

Misyon Biz, gerçek yaşamı eğitim süreci ile bütünleştirmeye çalışırken katılımcı ve demokratik bir okul kültürü içerisinde,tüm öğrencilerimizin bilgi,beceri ve özgüvenlerini kazanıp geleceğe ümitle bakan,vatanını ve milletini seven ahlaklı bireyler olarak;bilim ve teknoloji üretimine yatkın,beceri düzeyi yüksek,üretken ve bilgi çağı insanı olarak yetiştirmek için varız.

 • Öğretmen :44
 • Öğrenci :599
 • Derslik :21
 • BT Sınıfı :1
 • Kütüphane :1
 • Fen Labaratuarı :2
 • Konferans Salonu :1
 • Spor Salonu :1
 • Öğretim Şekli :Normal
 • Saatler 08.20 - 15.40
 • Isınma Kaloriferli-Doğalgaz
 • Ulaşım Ulaşım belediye otobüsleriyle sağlanmaktadır. 263 numaralı Kocasinan-Sinankent otobüsleri kullanılarak okula ulaşılabilir.Tramvay Gesi Kavşağı Durağına 700 m mesafedededir
Okulun YGS/LYS Başarı Durumu
 • 2013-2014 Yerleşen Öğrenci Sayısı:20 (Genel Lise)
 • 2014-2015 Yerleşen Öğrenci Sayısı:75(Anadolu Lisesi)
LYS'de Öğrenci Yerleştirme Yüzdesi
 • 2013-2014 %22
 • 2014-2015 %65
2013-LYS ye 52 öğrencimiz girmiş ve 18 öğrencimiz lisans ve önlisans bölümlerine yerleşmişlerdir. Başarı oranımız %35 dir. Bu rakama Beden Eğitimi bölümleri dahil değildir.

Demir Karamancı Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Demir Karamancı Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Mimar Sinan Bahçelievler mah. Marifet cad. No25Sinankent Kooperatifi yanı Melikgazi/KAYSERİ

Tel: 0.352.2413560

Fax: 0.352.2413570

web: http://demirkaramancial.meb.k12.tr

Demir Karamancı Anadolu Lisesi ile ilgili 9 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim faaliyetleri hakkında gerçek bilgiler paylaşın.
[Mimar ]

Ben 480 teog ile bu okula yerleştim.Açıkçası Sami Yangın Baldoktu beklerken Demir karamancı beni şaşırttı ama iyikide dkal olmuş çok güzzel 4 yıl geçirdim teşekkür ederim burdan mimarlık okuyorum ...Iste kaderde,kismette ne varsa o...Umarim hayırlı,güzel,faydalı olur herkese...

2021-08-27 14:19
 
0
 
0
[Yusuf]

2021 yılı dkal mezunuyum 60.000 bin sayısaldayım emeği geçen herkese çok teşekkür ederim ,dersde yüzünüz yoksa hocaları boşa harcamayın doktora yapmış gayet güzel disiplinli hocaları olan aile sıcaklığı ortamında bi okul ,okul eğitim metaryelleri imkanı oldukça iyi ilerde nitelikli olabilir.

2021-07-30 13:20
 
0
 
0
[İsimsiz Kahraman]

Hocalar da okul da çok iyi tavsiye ederim.
Ama okulda derste yüzünüz yoksa gidip de hocalarımı boşuna yormayın :)

2021-07-26 16:56
 
0
 
0
[Yasin]

Ben Eskiden Bu Mahallede OturuyordumEger Mahalleden Taşınmasaydım Bu Okula GidicektimÇevremdeki Çogu Kişi Bu Okula Gidiyor Okul Başarı Puanım 96 Yakınlarda Oturan Kişilere DKAL [ Demir Karamancı Anadolu Lisesi ] Öneriyorum

2021-07-07 00:52
 
0
 
0
[ÖĞRENCİ İŞTE]

Bu okul nasıl lgs sonucum pek iyi gelmedi ama notum 93 girebilirim diye düşünüyorum eğitimi nasıl ?

2021-07-01 02:49
 
0
 
0
[SANEM]

2020 yılı mezunuyum hacettepe hukuk okuyorum güzel bi okul çevrede sosyal bilimlerle yarış içerisinde olup proje okul olabilecek nitelikte

2021-02-20 13:36
 
0
 
0
[MERVEEEEEEEEEEEEEĞ]

Ben bu yıl girdim okuuuuul çokçoooooooook güzel yrıca 92 ile aldı

2021-02-17 20:34
 
0
 
0
[MERVEEEEEEEEEEEEEĞ]

Ben bu yıl girdim okuuuuul çokçoooooooook güzel yrıca 92 ile aldı

2021-02-17 20:33
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 27

Kocasinan Ahmet Eren Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 19

Melikgazi Necdet Taş Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 15

Melikgazi Mustafa Eminoğlu Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 31

Muzaffer Bezircilioğlu Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Develi Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 14

Kocasinan 75.yıl Cumhuriyet Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Demir Karamancı Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Demir Karamancı Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://demirkaramancial.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Demir Karamancı Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Demir Karamancı Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Demir Karamancı Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Demir Karamancı Anadolu Lisesi taban puanı 2022

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız