Kocasinan Anadolu Lisesi

Kayseri / Kocasinan

Kocasinan Anadolu Lisesi
 • Kocasinan Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 13
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İli Kayseri
İlçesi Kocasinan
OBP Puanı (*) 91.7136
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Kocasinan Anadolu Lisesi Kayseri ili Kocasinan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Kocasinan Anadolu Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılı için 2022 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Kocasinan Anadolu Lisesi'ne 2021 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "91.7136". Kocasinan Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Kocasinan Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.
Kocasinan Lisesi, Yavuzlar mahallesi Lokman Caddesi Çaykara Sokakta 1992-1993 öğretim yılında 75 öğrenci ile hizmete açılmıştır. 1993-1994 öğretim yılında yabancı dil ağırlıklı lise konumuna girmiş ve iki hazırlık sınıfı ile faaliyete başlamıştır. 2005-2006 öğretim yılında anadolu lisesi olmuştur. Bugün okulumuzda 642 öğrenci 4 idareci ve 43 öğretmen ile faaliyetini sürdürmektedir.

Kocasinan Anadolu Lisesi öğretmenlerinin özverili çalışmaları sonucu,üniversite sınavlarında son yıllarda Kayseri ve Türkiye sıralamalarında çok iyi neticeler almıştır.Okulumuz gecekondu bölgesinde olmasına,ekonomik ve kültürel yönden meydana gelen aksaklıklara rağmen çok kısa sürede yakaladığı başarıdan dolayı Kayseri´nin her bölgesinden taleplerle karşı karşıyadır. 10 yıldır okulumuzda ve çevresinde hiçbir olumsuzluk olmamıştır. Öğretmen ve öğrenci ilişkisi sevgi ve saygıya dayalı bir şekilde sürmektedir.

Vizyon Türk milletinin yaşam boyu eğitim ve gelişme sürecine katkıda bulunmayı ve toplumsal sorumluluk taşıyan bireyler yetiştirmeyi sağlayacak bir yönetim anlayışı ile önder ve örnek bir kurum olmak.

Misyon Biz Öğrencilerimizin, ahlaki bir olgunluğa, düşünsel bir derinliğe, entellektüel bir birikime, duygusal bir inceliğe ve biz bilincine sahip bireyler olmaları için varız.

Başarılar 2014-2015 eğitim-öğretim yılında üniversiteye 87 öğrenci yerleştirildi.

Kocasinan Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Kocasinan Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Yavuz mah. Lokman cad. Çaykara Sokak No7 Kocasinan/KAYSERİ

Tel: 03523394058

Fax: 03523370056

web: http://ksal.meb.k12.tr

Kocasinan Anadolu Lisesi ile ilgili 13 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim faaliyetleri hakkında gerçek bilgiler paylaşın.
[rümeysa tek]

bu okuldayım 9. sınıfım okul gayet iyi öğretmenlerde gayet iyi çok güzel bir okulll.

2021-09-16 20:22
 
0
 
0
[Damla]

Benim ortalamam 70 71 de ben bu okula gidebilirmiyim

2021-07-08 16:02
 
0
 
0
[İsmimyok]

ORTALAMAM 92 KÜSÜR BENİ ALIRMISINIZ ONA GÖRE 1. TERCİHİME YAZICAMDA

2021-07-08 11:23
 
0
 
0
[Beyza]

Okulun eğitimi nasıl ortamı öğretmenleri bilgi verirmisiniz

2021-07-07 12:17
 
0
 
0
[Gamze]

Lgs puanım 251,4705 türkiye yüzdelik dilimim 48,74 bu puanla sizin okulunuza gelebilirmiyim bu okula gelmeyi çok ama çok istiyorum lütfen isteğimi geri çevirmeyin

2021-06-30 17:17
 
0
 
0
[Gamze]

Lgs puanım 251,4705 türkiye yüzdelik dilimim 48,74 bu puanla sizin okulunuza gelebilirmiyim bu okula gelmeyi çok ama çok istiyorum lütfen isteğimi geri çevirmeyin

2021-06-30 17:17
 
0
 
0
[rümeysa tek]

ben lgs ye giricem eğer iyi bir not alamzsam beni alırmısınız ortalamam 91 küsürlerde ona göre 1. sıraya yazıcam

2021-05-25 10:52
 
0
 
0
[rümeysa tek]

Ben lgs ye gireceğim kazanamazsam beni alırmısınız ortalamam 91 küsürlerde

2021-05-25 10:47
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 27

Kocasinan Ahmet Eren Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 19

Melikgazi Necdet Taş Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 15

Melikgazi Mustafa Eminoğlu Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 32

Muzaffer Bezircilioğlu Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Develi Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 15

Kocasinan 75.yıl Cumhuriyet Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Kocasinan Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Kocasinan Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://ksal.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Kocasinan Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Kocasinan Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Kocasinan Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Kocasinan Anadolu Lisesi taban puanı 2022

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız