Kocasinan Ahmet Eren Anadolu Lisesi

Kayseri / Kocasinan

Kocasinan Ahmet Eren Anadolu Lisesi
 • Kocasinan Ahmet Eren Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 27
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İli Kayseri
İlçesi Kocasinan
OBP Puanı (*) 94.4112
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Kocasinan Ahmet Eren Anadolu Lisesi Kayseri ili Kocasinan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Kocasinan Ahmet Eren Anadolu Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılı için 2022 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Kocasinan Ahmet Eren Anadolu Lisesi'ne 2021 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "94.4112". Kocasinan Ahmet Eren Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Kocasinan Ahmet Eren Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.
Kocasinan Ahmet Eren Anadolu Lisesi 2004-2005 Eğitim öğretim yılında işadamı Ziya Eren tarafından babası Ahmet Eren adına Sümer Lisesine ek bina olarak yapılmış, Sümer Lisesinin adı Sümer Ahmet Eren Lisesine dönüştürülmüştür. Ancak Milli Eğitim Bakanlığının Yabancı Dil Ağırlıklı Liseleri Anadolu lisesine dönüştürmesi kapsamında 2005-2006 öğretim yılı başında Okulumuz Sümer Lisesinden tamamen ayrılarak müstakil anadolu lisesi olmuş ve Ahmet Eren adını almıştır. 19 derslik, fizik, kimya ve biyoloji laboratuvarı, bir bilgisayar laboratuvarı, bir teknoloji salonu, veli görüşme salonu, öğrenci meclis salonu, zümre odaları ile son derece modern bir yapıya sahip olan okulumuz şu anda yeni projeler ile çok daha ileri seviyeleri hedeflemektedir.
 • Derslik :22
 • Spor Salonu :1
 • Kütüphane :1
 • Saatler: 08:15/16:00
 • Isınma: Kalorifer-DOĞALGAZ
 • Bağlantı: Fatih Projesi Fiber İnternet
 • Yabancı Dil: İNGİLİZCE ALMANCA
 • Okulun Sınav Başarı Durumu: Okulumuz Kayseri resmi okullar arasında YGS 1.si Türkiye 117. olmuştur.
 • Yerleşim Yeri - SÜMER EĞİTİM KAMPÜSÜ KOCASİNAN KAYSERİ
 • Adres - Sümer Eğitim Kampüsü Sümer Mahallesi 1. Sok. No 3 Kocasinan/KAYSERİ
 • Ulaşım otobüs
 • İl/İlçe Merkezine Uzaklık il merkezine 2 ilçe merkezine 1 km uzaklıktadır.Sümer Eğitim Kampüsü içerisindedir.

Kocasinan Ahmet Eren Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Kocasinan Ahmet Eren Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Sümer Eğitim Kampüsü Sümer Mahallesi 1. Sok. No 3 Kocasinan/KAYSE

Tel: 03523377563

Fax: 03523377564

web: http://aerenal.meb.k12.tr

Kocasinan Ahmet Eren Anadolu Lisesi ile ilgili 27 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim faaliyetleri hakkında gerçek bilgiler paylaşın.
[Bestie]

Arkadasim torpille giricekmiş lütfen almayın bana haksızlık komşu kayıt alanımda

2021-07-07 16:20
 
0
 
0
[Lgs öğrencisi ]

Puanım çok iyi gelmedi ama ortalamam güzel beni alırlar mı ?

2021-07-02 20:42
 
0
 
0
[Osman Dursun]

Yüzdelik dilimim iyi gelmedi ama diploma notum 96.6 bu okul Fevzi Çakmak Mah. Çoruh Caddesinde oturuyorum acaba bu okula adresim düşüyor mu

2021-06-30 15:57
 
0
 
0
[Osman Dursun]

Cevaplara baktım puanım çok düşük gelecektir ama OBP puanım 96.6638 ediyor ikametgahım da uyarsa alınabilir miyim bu okula

2021-06-08 09:45
 
0
 
0
[lgs öğrencisi]

SINAVSIZ LİSELER NASIL ALICAK BİZİ??

2021-05-27 12:07
 
0
 
0
[metin şahin]

sümer abı hayat konutlarında ikamet etmekteyim,oğlum ham puan olarak 369 puan aldı,ortaokul bitirme diploma notu 95,7-bu şartlarda ahmet eren anadolu lisesine kayıt yaptırabilirmiyiz,cevabınız için şimdiden teşekkür ediyorum

2020-07-27 16:23
 
0
 
0
[burayı istiyom]

arif molu kayıt alanımda ama bu okul komşu kayıt alanımda ve ben bu okulu istiyom ama gelmez gibi nolur boş kontenjan olurda buraya giderim

2020-07-21 20:27
 
0
 
0
[gidersem gidemem ]

iyi bi okula benziyo aysuyla bize başarılar :)
╔┓┏╦━━╦┓╔┓╔━━╗
║┗┛║┗━╣┃║┃║ 0 0║
║┏┓║┏━╣┗╣┗╣╰╯║
╚┛┗╩━━╩━╩━╩2020?

2020-06-24 11:36
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 27

Kocasinan Ahmet Eren Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 19

Melikgazi Necdet Taş Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 15

Melikgazi Mustafa Eminoğlu Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 31

Muzaffer Bezircilioğlu Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Develi Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 14

Kocasinan 75.yıl Cumhuriyet Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Kocasinan Ahmet Eren Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Kocasinan Ahmet Eren Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://aerenal.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Kocasinan Ahmet Eren Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Kocasinan Ahmet Eren Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Kocasinan Ahmet Eren Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Kocasinan Ahmet Eren Anadolu Lisesi taban puanı 2022

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız