Kocasinan Ahmet Eren Anadolu Lisesi

Kayseri / Kocasinan

Kocasinan Ahmet Eren Anadolu Lisesi
 • Kocasinan Ahmet Eren Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 22
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İli Kayseri
İlçesi Kocasinan
Başarı Puanı (OBP) 93.2893
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Kocasinan Ahmet Eren Anadolu Lisesi Kayseri ili Kocasinan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Kocasinan Ahmet Eren Anadolu Lisesi 2021-2022 eğitim öğretim yılında 2021 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

Kocasinan Ahmet Eren Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. Kocasinan Ahmet Eren Anadolu Lisesi 2021 LGS başvuru tercih kılavuzunda açıklanacak olan Sınavsız Yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapacak.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Kocasinan Ahmet Eren Anadolu Lisesi 2004-2005 Eğitim öğretim yılında işadamı Ziya Eren tarafından babası Ahmet Eren adına Sümer Lisesine ek bina olarak yapılmış, Sümer Lisesinin adı Sümer Ahmet Eren Lisesine dönüştürülmüştür. Ancak Milli Eğitim Bakanlığının Yabancı Dil Ağırlıklı Liseleri Anadolu lisesine dönüştürmesi kapsamında 2005-2006 öğretim yılı başında Okulumuz Sümer Lisesinden tamamen ayrılarak müstakil anadolu lisesi olmuş ve Ahmet Eren adını almıştır. 19 derslik, fizik, kimya ve biyoloji laboratuvarı, bir bilgisayar laboratuvarı, bir teknoloji salonu, veli görüşme salonu, öğrenci meclis salonu, zümre odaları ile son derece modern bir yapıya sahip olan okulumuz şu anda yeni projeler ile çok daha ileri seviyeleri hedeflemektedir.

VİZYON : Atatürkün getirdiği laik,demokratik,çağdaş eğitimi hedefleyen,üreten,çalışmalarını projelendiren,sanat da,sporda,kültürel ve bilimsel faaliyetlerde öncü olmayı ilke edinen,bugünü yarının gözleriyle gören nesiller yetiştirmektir

MİSYON : Türkçeyi ve bir yabancı dili etkili bir biçimde öğrenmelerini kullanmalarını sağlamayı,öğrencileri ilgi ve yeteneklerine göre yüksek öğretim programlarına hazırlamayı,kendine güvenen,katılımcı,araştırmacı,kendisiyle ve çevresiyle barışık bireyler yetiştirmeyi,çağdaş ve modern eğitim imkanlarını öğrencinin eğitimine sunmayı amaçlar.

BAŞARILAR :

2014 Başarı durumunu incelemek için tıklayınız

Kocasinan Ahmet Eren Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Kocasinan Ahmet Eren Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Sümer Eğitim Kampüsü Sümer Mahallesi 1. Sok. No 3 Kocasinan/KAYSERİ

Tel: 03523377563

Fax: 03523377564

web: http://aerenal.meb.k12.tr

Kocasinan Ahmet Eren Anadolu Lisesi ile ilgili 22 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim başarısı, ulaşımı, fiziki olanakları konularında gerçek bilgiler paylaşın.
 • Diğer kullanıcılara karşı nazik olun.
 • Yorumlarınızın yararlı ve bilgilendirici olmasına özen gösterin.
BENZER OKULLAR
Yorum 3

Kadir Has Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 22

Kocasinan Ahmet Eren Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 15

Melikgazi Necdet Taş Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 1

Ömer-Emine Akın Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Develi Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 24

Muzaffer Bezircilioğlu Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Kocasinan Ahmet Eren Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Kocasinan Ahmet Eren Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://aerenal.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Kocasinan Ahmet Eren Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Kocasinan Ahmet Eren Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Kocasinan Ahmet Eren Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Kocasinan Ahmet Eren Anadolu Lisesi taban puanı 2021

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız