Hacı Ahmet Arısoy Anadolu Lisesi

Kayseri / Kocasinan

Hacı Ahmet Arısoy Anadolu Lisesi
 • Hacı Ahmet Arısoy Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 3
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İli Kayseri
İlçesi Kocasinan
OBP Puanı (*) 81.9172
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Hacı Ahmet Arısoy Anadolu Lisesi Kayseri ili Kocasinan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Hacı Ahmet Arısoy Anadolu Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılı için 2022 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Hacı Ahmet Arısoy Anadolu Lisesi'ne 2021 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "81.9172". Hacı Ahmet Arısoy Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Hacı Ahmet Arısoy Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.
1992 yılında Erkilet Lisesi olarak açılan okulumuz, 1995 yılında Erkiletli hayırsever Hacı Ahmet Arısoy tarafından yaptırılan yeni binasına taşındı. Yeni binamız 15 derslik olup 02.10.1995 tarihinde Cumhurbaşkanı Süleyman DEMİREL tarafında törenle hizmete girdi. 1995-1996 eğitim öğretim yılında bünyesinde iki sınıf yabancı dil ağırlıklı lise açıldı. Yabancı dil ağırıklı lise ilk mezununu 1998-1999 yılında vermiştir. İhtiyaç üzerine 2002-2003 eğitim öğretim yılında okula ismini veren hemşehrimiz tarafından 12 derslikli ek bina yaptırlarak hizmete girmiştir....

Okulumuzun bahçesine bir hayırsever tarafından çeşme yaptırılmış ve bahçe düzenlemesi ve ağaç dikimi gerçekleştirilmiştir. 2007 yılında Erkilet Belediyesi tarafından okul bahçesine bir voleybol ve bir basketbol sahası yaptırılmıştır. Aynı yıl okulumuzun kütüphanesi yenilenerek, zenginleştirilmiş ve modern bir hale getirilmiştir 2010-2011 Eğitim öğretim yılında okulumuz 4 sınıf alınarak Anadolu lisesine dönüştürülmüş bu yıl 5 anadolu lisesi sınıfı alınmış Anadolu lisesi ve Genel Lisesi sınıfları ile 2014-2015 yılında eğitim öğretim yılından itibaaren tamamen anadolu lisesi olarak eğitime devam etmektedir

 • Öğretmen Sayısı : 42
 • Öğrenci Sayısı : 523
 • Öğretim Şekli : Normal
 • Ders Başlama ve Bitiş Saati : 08:15 - 15:25
 • Derslik Sayısı : 27
 • Fen Laboratuarı Sayısı : 2

Hacı Ahmet Arısoy Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Hacı Ahmet Arısoy Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Mehmet Akif Ersoy Mah. Yunus Emre Cad. No 32 Erkilet, Kocasinan, Kayseri

Tel: 0352 344 0066

Fax: 0352 344 1481

web: http://arisoyal.meb.k12.tr

Hacı Ahmet Arısoy Anadolu Lisesi ile ilgili 3 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim faaliyetleri hakkında gerçek bilgiler paylaşın.
[İsimsiz ]

Benim obp 84 beni alırlarmı evimizde yakın okul

2021-07-07 10:04
 
0
 
0
[BeyZa]

Valla müthiş okul merkeze uzak diye puanı düşük yoksa eğitimi harika ötesi gidin pişman olmazsınız özellikle disiplin konusunda üstüne yok

2017-09-07 00:11
 
0
 
0
[Gamze]

Mahrumlar bölgesinde ve ortam yani çevre kötü ama okul ıyı öp

2017-07-17 22:54
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 27

Kocasinan Ahmet Eren Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 19

Melikgazi Necdet Taş Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 15

Melikgazi Mustafa Eminoğlu Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 32

Muzaffer Bezircilioğlu Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Develi Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 15

Kocasinan 75.yıl Cumhuriyet Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Hacı Ahmet Arısoy Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Hacı Ahmet Arısoy Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://arisoyal.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Hacı Ahmet Arısoy Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Hacı Ahmet Arısoy Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Hacı Ahmet Arısoy Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Hacı Ahmet Arısoy Anadolu Lisesi taban puanı 2022

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız