Baki-Ayşe Simitçioğlu Anadolu Lisesi

Kayseri / Hacılar

Baki-Ayşe Simitçioğlu Anadolu Lisesi
 • Baki-Ayşe Simitçioğlu Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 5
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İli Kayseri
İlçesi Hacılar
OBP Puanı (*) 65.2367
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Baki-Ayşe Simitçioğlu Anadolu Lisesi Kayseri ili Hacılar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Baki-Ayşe Simitçioğlu Anadolu Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılı için 2022 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Baki-Ayşe Simitçioğlu Anadolu Lisesi'ne 2021 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "65.2367". Baki-Ayşe Simitçioğlu Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Baki-Ayşe Simitçioğlu Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.
Baki-Ayşe Simitçioğlu Anadolu Lisesi yapımına 1994 yılında başlanmış, 1600 m2 bahçe ve 1135 m2 bina olarak inşa edilerek 1996 yılında hizmete açılmıştır.2013 yılında Hayrıseverimiz Ayşe Çepni(Baki Simitçioğlu Kızı),Hacılar Belediyesi işbirliği ile civardaki arsalar okula tahsis edilmiş,yine Ayşe Çepni Hanım ın girişimleri ile il özel idaresi tarafından da okulumuza tam donanımlı spor salonu yaptırılmıştır.Toplam bahçe alanımız 8600 m2 ye çıkartılmıştır.

Okul zaman içerinde çeşitli tadilat ve yenilemelerden geçirilmiş bünyesine yemekhane/kantin ve seminer salonu kazandırılmıştır. Okul, hayırsever Baki Simitçioğlu tarafından yaptırılmış olup iç donanımı Hacılarlı iş adamları ve devlet imkânları ile yapılmıştır. Okula; okulu yaptıran hayırseverin annesinin adı ve hayırseverin ismi birleştirilerek Baki-Ayşe Simitçioğlu Anadolu Lisesi ismi verilmiştir.Baki Simitçioğlu 30 Nisan 2010 tarihinde vefat etmiştir.

VİZYON Ortaöğretim giriş sınavlarında öncelikli tercih edilen okul olma konumumuza süreklilik kazandırmak. Ülkemizin en iyi Üniversitelerine artan sayıyla öğrenci yerleştirmek. Geleceği bugünden yaşayarak ülkemizdeki Anadolu liselerine kaliteyi yükseltmek noktasında örnek ve önder olmak, evrensel eğitim - öğretim ilkeleri doğrultusunda kurumsallaşmış bir okul kimliğine sahip olmaktır.

MİSYON Bizler; Baki - Ayşe Simitçioğlu Anadolu Lisesi olarak; okulumuzu kazanarak gelen zeki, çalışkan ve yetenekli öğrencilerimizi, kendilerini geliştirecek uygun ortamı sağlama yoluyla; Atatürk ilke ve inkılâpları ile donanmış, araştırmacı ruhu gelişmiş, çevreleriyle barışık ve uyumlu özgüven, sorumluluk, yorumlama ve çözümleme gücüne sahip bireyler olarak yükseköğretim kurumlarına hazırlamak vatana ve milletine hizmeti ilke edinmiş ve hayatta başarılı olmalarını sağlamak için varız...
 • Öğretmen Sayısı : 30
 • Rehber Öğretmen Sayısı : 1
 • Öğrenci Sayısı : 393
 • Öğretim Şekli : Normal
 • Ders Başlama ve Bitiş Saati : 08:30-15:35
 • Derslik Sayısı : 16
 • Fen Laboratuarı Sayısı : 1
 • BT(Bilgisayar) Sınıfı Sayısı : 1
 • Resim Sınıfı Sayısı : 1
 • Müzik Sınıfı Sayısı : 1
 • Konferans Salonu : 1
 • Spor Salonu : 1
 • Kütüphane : 1
 • Kantin : 1
 • Bahçe : 1
 • İl ve İlçe Merkezine Uzaklık : Okulumuz Büyükşehir Merkez İlçe sınırları içerisindedir.Uzaklık 8km.
 • Ulaşım : Büyükşehir Belediye Otobüsleri,Halk Otobüsü
 • Servis Bilgisi : Öğrenci servisi
 • Yerleşim Yeri Bilgisi : YENİ MAH.KAYSERİ CAD. SİMİTÇİOĞLU SOK.NO:12 HACILAR KAYSERİ
Okulun YGS/LYS Başarı Durumu :
 • 2013-2014 95 Mezun 70 kazanan,
 • 2014-2015 68 Mezun 48 kazanan,
LYS'de Öğrenci Yerleştirme Yüzdesi :
 • 2013-2014 %73.6,
 • 2014-2015 %70.5

Baki-Ayşe Simitçioğlu Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Baki-Ayşe Simitçioğlu Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Yeni Mahalle Simitçioğlu Sokak Hacılar / KAYSERİ

Tel: 03524423676

Fax: 03524421087

web: http://basal.meb.k12.tr

Baki-Ayşe Simitçioğlu Anadolu Lisesi ile ilgili 5 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim faaliyetleri hakkında gerçek bilgiler paylaşın.
[Mezun]

Ben 11.sınıfa geldiğimde okul çok değişti verimsizleşti okul hocalar çok ilgisizleşmeye başladı okulda hiç aktivite yapılmadı ingilizce yönünden de
hiç katkı sağlamıyor de tavsiye etmiyorum bu okulu

2021-07-27 16:33
 
0
 
0
[Mezun ]

Ben 11.sınıfa gelene kadar okul çok iyiydi ama ondan sonra aşırı bozuldu hocalar değişti her konuda verimsizleşti okul hocalar çok ilgisiz okulun çevresi de çok kötü ve okulda aktivite hiç yoktu ingilizce aktiviteler falan hiç yoktu yani gitmenizi hiç tavsiye etmem

2021-07-27 16:29
 
0
 
0
[Mezun ]

Okul gerçekten mükemmel. Hem öğretmenleri hem de idaresi gerçekten ilgili ,öğrenciler için güzel etkinliklerde mevcut oluyo. Genelde okulun çevresinden şikayet ediliyo ama okulun çevresinde kaçıp gidilebilecek yer olmaması avantaj bence kıymetini bilene tabi .Ben tavsiye ederim okulumu ;)

2020-07-16 12:26
 
0
 
0
[11]

Evet çevresi gerçekten iyi değil. Ama birçok branş öğretmeni mükemmel. Özellikle matematik öğretmeni Mustafa Demirezen efsane bir öğretmen. Kayseride´ki okulların yarısına puanım yetiyorken sırf onun dersini kaçırmamak için nakil istemiyorum.

2018-12-02 22:44
 
0
 
0
[10.sınıf]

okul çok kötü okulun bahçesinde sigara içiliyor hocalar göz yumuyor okulun etrafıda dağ ot bayır etrafta hiçbirşey yok tercih etmenizi önermem

2017-10-26 09:59
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 27

Kocasinan Ahmet Eren Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 19

Melikgazi Necdet Taş Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 15

Melikgazi Mustafa Eminoğlu Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 31

Muzaffer Bezircilioğlu Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Develi Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 14

Kocasinan 75.yıl Cumhuriyet Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Baki-Ayşe Simitçioğlu Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Baki-Ayşe Simitçioğlu Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://basal.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Baki-Ayşe Simitçioğlu Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Baki-Ayşe Simitçioğlu Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Baki-Ayşe Simitçioğlu Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Baki-Ayşe Simitçioğlu Anadolu Lisesi taban puanı 2022

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız