Seçim Filtreleri
Yerleştirme Türü Seç
Okul Türü Seç
İl Seç
Taban Puan
Yüzdelik Dilim (Nokta Kullanınız)
Yerleştirme Şekli: Merkezi Sınav
03526967187
03526967188
Adres Şeker Mh. 3102 sokak 137/B cd. Kocasinan KAYSERİ
MEB logo Kayseri / Kocasinan
Osman Ulubaş Kayseri Fen Lisesi

http://osmanulubaskfl.meb.k12.tr/
Okulu Değerlendir
Yerleştirme Şekli Merkezi Sınav
Tercih Kodu ---
Kontenjan Sayısı ---
Taban Puanı 487.9667
Yüzdelik Dilimi 0.46
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Pansiyon Kız/Erkek
Eğitim Süresi 4 Yıl
Y.Dil İngilizce
Proje Okulu mu?
Devlet Okulu mu?
Listene Ekle/Çıkar

Osman Ulubaş Kayseri Fen Lisesi Kayseri ili Kocasinan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Osman Ulubaş Kayseri Fen Lisesi 2020-2021 eğitim öğretim yılında 2020 LGS başvuru kılavuzuna göre Merkezi Sınav Puanı ile öğrenci alacak. Osman Ulubaş Kayseri Fen Lisesi'ni tercih edebilmeniz için Milli Eğitim Bakanlığının her yıl yapacağı 8. Sınıf LGS Sınavına girmeniz gerekiyor. Aşağıdaki tabloda Osman Ulubaş Kayseri Fen Lisesi'nin son üç yıllık taban puanını ve yüzdelik dilimini inceleyebilirsiniz. Osman Ulubaş Kayseri Fen Lisesi LGS taban puanı ve yüzdelik dilimini yıllara göre sürekli olarak güncel tutuyoruz.

Merkezî sınav puanı ile öğrenci alan okulların belirlenen kontenjanlarına, puan üstünlüğüne göre, tercihleri doğrultusunda Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünce yapılır. Merkezî sınavla öğrenci alan okullarda merkezî sınav puanının eşitliği hâlinde sırasıyla Okul Başarı Puanına (OBP), 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanına (YBP), okula özürsüz devamsızlık durumuna, tercih önceliğine ve öğrencinin yaşına bakılarak yerleştirme yapılır.

Osman Ulubaş Kayseri Fen Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Osman Ulubaş Kayseri Fen Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Nakil ve geçiş başvurusu veli tarafından öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Liselerde nakil ve geçiş başvurusu ile ilgili ayrıntılı bilgi için lütfen buraya tıklayınız.

SON ÜÇ YILLIK PUAN BİLGİSİ
Taban Puanı

Yüzdelik Dilimi
2019 Osman Ulubaş Kayseri Fen Lisesi Taban Puanı 487.9667 0.4600
2018 Osman Ulubaş Kayseri Fen Lisesi Taban Puanı 437.2759 0.5700
2017 Osman Ulubaş Kayseri Fen Lisesi Taban Puanı
495.7293 0.4900

209.956 M2 lik eski Taksan arazisine Kayseri Valisi Sayın Yüksel ÇAVUŞOĞLU´nun büyük gayret ve çalışması ile açılmasına karar verildi. 24 Eylül 1984´de hizmete açıldı.    

1989 Yılında Kayserinin Büyükşehir statüsüne kavuşması ile şehir merkezi iki ilçeye ayrılmıştır. Fen Lisesi Melikgazi ilçesi sınırlarında kaldığı için Kayseri Melikgazi Fen Lisesi olarak anılmaya başlanmıştır.

Osman Ulubaş Kayseri Fen Lisesi, ana bina, kız ve erkek yurtları, misafirhane, personel ve öğrenci lokalleri ile yemekhanesi, kantin ve kooperatifi, kapalı spor salonu,basketbol sahası, veleybol sahası, tenis kortu, futbol sahası, 32 öğretmen lojmanı, bilgisayar, fizik, kimya, biyoloji laboratuarları ve internet odasıyla komple bir tesisdir. Osman Ulubaş Kayseri Fen Lisesi

  Osman Ulubaş Kayseri Fen Lisesi her öğretim yılı için öğrenci kontenjanı 76 dir. Sınıf mevcutları 26 kişiyi geçmez. Eğitimimiz Türkçe´dir.

 VİZYON Öğrencilerin Türk Milli Eğitiminin genel ve özel amaçları ve Milli Eğitim İlkelerine uygun olarak; gelişen teknolojiyi yakından izleyerek ve kültürümüzden gelen yöresel işlerin yaşatılmasını; iş ve hizmet sektörüne uygun üretken bireyler haline gelmesini sağlamak.

MİSYON Çağdaş yeniliklere açık, üretim çeşitlerini artıran üreten, ürettiklerini değerlendiren bireyler yetiştirmek.

Osman Ulubaş Kayseri Fen Lisesi
 • Öğretmen :26
 • Rehber Öğretmen :1
 • Öğrenci :424
 • Derslik :13
 • Müzik Sınıfı :1
 • Resim Sınıfı :1
 • BT Sınıfı :1
 • Kütüphane :1
 • Fen Labaratuarı :1
 • Konferans Salonu :1
 • Spor Salonu :1
 • Öğretim Şekli :NORMAL
 • Yemekhane :1
 • Kantin :1
 • Revir:1
 • Saatler 08:20 15:30
 • Isınma DOĞALGAZ
 • Yabancı Dil İNGİLİZCE
 • Pansiyon Bilgileri KIZ VE ERKEK PANSİYONU
Okulumuz Kayseri fen Lisesi 2017/2018 Eğitim-Öğretim Yılında Kayseri Şehir Merkezine taşınmış, okulumuzun ismi okulumuzu yaptıran hayırseverin ismi eklenerek OSMAN ULUBAŞ KAYSERİ FEN LİSESİ olarak değiştirilmiştir.

Yeni okulda 23.10.2017 tarihinden itibaren eğitim-öğretime başlanmıştır. Eski okul Spor Lisesine dönüştürülmüştür.

BAŞARILAR
2015 LYS Sonuçlarına Göre Öğrencilerimiz Her Yıl Olduğu Gibi Büyük Bir Başarı Göstermişlerdir. 62 Mezunumuzun 51´i İstedikleri Bölüme Yerleşmiştir. Öğrencilerimizi Tebrik Eder, Bundan Sonraki Hayatlarında Üstün Başarılarının Devamını Dileriz. Osman Ulubaş Kayseri Fen Lisesi Osman Ulubaş Kayseri Fen Lisesi Osman Ulubaş Kayseri Fen Lisesi Osman Ulubaş Kayseri Fen Lisesi Osman Ulubaş Kayseri Fen Lisesi Osman Ulubaş Kayseri Fen Lisesi Osman Ulubaş Kayseri Fen Lisesi

Osman Ulubaş Kayseri Fen Lisesi ile ilgili olarak bilgi güncellemeye devam ediyoruz. Sizde yorum alanımızda Osman Ulubaş Kayseri Fen Lisesi hakkında yapılan yorumları okuyabilir veya bu okulla ile ilgili düşüncelerinizi, Osman Ulubaş Kayseri Fen Lisesi'nin fiziki imkanlarını, Osman Ulubaş Kayseri Fen Lisesi'nin başarılarını, Osman Ulubaş Kayseri Fen Lisesi'nin tercih edilme nedenlerini, yorum alanımızda belirterek bu okulu tercih edecek öğrencilere veya velilere yardımcı olabilirsiniz.

Okulun Telefonu: 03526967187
Okulun Faxı: 03526967188
Okulun Adresi: Şeker Mh. 3102 sokak 137/B cd. Kocasinan KAYSERİ

Bu okula 45 yorum yapıldı. Sizce bu okul niçin tercih edilmelidir? Bir yorum yaparak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.

Kayseri Benzer Okullar

Yerlestirme

Taban
Puanı

Yüzdelik
Dilimi

Mustafa Koyuncu Fen Lisesi Merkezi Sınav 420.8042 8.88
Bünyan Fen Lisesi Merkezi Sınav 428.2633 7.63
Sümer Fen Lisesi Merkezi Sınav 480.4838 1.01
Şehit Kübra Doğanay Fen Lisesi Merkezi Sınav 421.2043 8.81
Develi İMKB Fen Lisesi Merkezi Sınav 442.2515 5.46

Önemli: Osman Ulubaş Kayseri Fen Lisesi'nin başarı durumu ve istatiski bilgileri de dahil olmak üzere bu sayfada yer alan tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Osman Ulubaş Kayseri Fen Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır. Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içerikleri ve Osman Ulubaş Kayseri Fen Lisesi ile ilgili yanıltıcı bilgilerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. İletişim için tıklayınız

Osman Ulubaş Kayseri Fen Lisesi taban puanı 2020 , Osman Ulubaş Kayseri Fen Lisesi yüzdelik dilimi, Osman Ulubaş Kayseri Fen Lisesi yorumları, Osman Ulubaş Kayseri Fen Lisesi pansiyonu var mı? yatılı mı?, Osman Ulubaş Kayseri Fen Lisesi nerede?, Osman Ulubaş Kayseri Fen Lisesi üniversite başarısı, Osman Ulubaş Kayseri Fen Lisesi formaları, Osman Ulubaş Kayseri Fen Lisesi adresi, Osman Ulubaş Kayseri Fen Lisesi başarıları

google+ google+ google+