TOKİ Sosyal Bilimler Lisesi

Afyonkarahisar / Merkez

TOKİ Sosyal Bilimler Lisesi
 • TOKİ Sosyal Bilimler Lisesi
  Ekle
 • 3
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Merkezi Sınav
Kontenjanı 120
Okulun Taban Puanı 367.1832
Güncel Yüzdelik Dilimi 14.95
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Kız/Erkek
Okulun Eğitim Süresi 5 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku LGS Puanı Hesapla
TOKİ Sosyal Bilimler Lisesi Merkezi Sınav ile öğrenci alan bir Proje Okuludur.

TOKİ Sosyal Bilimler Lisesi Afyonkarahisar ili Merkez İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

TOKİ Sosyal Bilimler Lisesi 2021-2022 eğitim öğretim yılında 2021 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa Merkezi Sınav Puanı ile öğrenci alacak.

TOKİ Sosyal Bilimler Lisesi'ni tercih edebilmeniz için Milli Eğitim Bakanlığının her yıl yapacağı 8. Sınıf LGS Sınavına girmeniz gerekiyor. TOKİ Sosyal Bilimler Lisesi LGS taban puanı yüzdelik dilimini yıllara göre sürekli olarak güncel tutuyoruz
TOKİ Sosyal Bilimler Lisesi

(İlk yerleştirme sonuçlarına ait verilerdir.)

Yıl Taban Puanı Yüzdelik Dilimi
2020 367.1832 14.95
2019 393.0914 14.37
2018 325.4289 14.09
2017 423.4367 25.45
2016 404.1674 19.39
Okulumuz TOKİ Sosyal Bilimler Lisesi Erkmen Kasabası Cumhuriyet Mahallesindedir; şehir merkezine yaklaşık 7 km uzaklıktadır. Şehir merkezinden gelişler için, Özdilek yolundaki BP Kadaifçioğlu Petrol?den (Kanal 3, eski Vatan Bilgisayar) önceki ara yola (virajdan hemen sonraki ara yola) veya otogar istikametinden gelişler için otogardan 1,5 km sonra sağa dönüldükten sonra yaklaşık 1 km içeridedir. Okulumuz yaklaşık 36000 metrekarelik geniş bir alanda konumlu 21 derslik, kütüphane, konferans salonu, Bilişim Teknolojileri sınıfı, yazarlık/şairlik atölyesi, mescitler, revir, kantin ve idare/personel odalarının bulunduğu okul binası, 200 kapasiteli kız ve 124 kapasiteli erkek öğrenci pansiyonları, spor salonu, açık spor alanları, çevre düzenlemesi ve ağaçlandırma çalışmaları devam eden geniş bahçe imkânlarına sahip bir eğitim yerleşkesinde faaliyetlerini sürdürmektedir.

Okulumuzda öğrencilerin akademik gelişimlerinin yanı sıra sosyal ve kültürel yönden de gelişimlerine destek olmak amacıyla her yıl konferanslar, seminerler, bilim fuarı, değerler hareketi proje çalışmaları, il içi ve il dışı geziler, şiir-tiyatro-müzik içerikli sanat gecesi, okul dergisi çıkarma, kermes, bahar şenliği, spor turnuvaları, mezuniyet programı vb. birçok faaliyet gerçekleştirilmektedir. Öğrencilerimiz bireysel ve takım olarak il içi şiir ve kompozisyon yarışmalarıyla spor turnuvalarında gurur verici başarılar elde etmektedirler.

Okulumuzda dezavantajların avantaja dönüştürülmesi ve imkânların azami ölçüde verimli ve işlevsel kullanılması yoluyla öğrencilerimize nitelikli bir eğitim ortamı sunulmaktadır. Okulun merkezden, yerleşim birimlerinden uzaklığı dezavantajı, gürültüden ve alınan güvenlik önlemleri takviyesi ile her türlü olumsuz dış etkiden uzak bir okul ortamı sağlanmasını kolaylaştırmaktadır. Okul ve pansiyon binasında temizliğe çok önem verilmektedir; okulumuz beyaz bayrak sahibi olup süresi bitiminde beyaz bayrak için yeniden başvuru yapılacaktır.

Okul binasında derslikler ve laboratuvarlar haricinde konferans salonu, Genç Kalemler (şair/yazar) Atölyesi, modern tarzda tefrişatı yapılmış zengin kaynaklı kütüphane, 20+1 bilgisayarlı BT sınıfı; pansiyon binalarında su arıtma cihazları, her katta çamaşır ve çamaşır kurutma makineleri; ana öğünler haricinde yiyecek içecek ihtiyacı olabilecek öğrencilerin diledikleri saatte kullanımı için buzdolabı, mikrodalga, tost makinesi, ekmek kızartma makinesi, katı meyve sıkacağı, sıcak su sebili; banyo için 24 saat sıcak su, valiz odaları, biri etkileşimli tahtalı olmak üzere etüt salonları bulunmaktadır.

Okulumuz ayrıca Müdürlüğümüze tahsisli 17+1 kapasiteli bir minibüse sahiptir ve bu araç ile okulun taşıma ihtiyacı kolayca karşılanmaktadır. 2018-2019 ders yılı öncesinde Sosyal Bilimler Liselerine öğretmen atamasının ?Özel Program ve Proje Uygulayan Eğitim Kurumları Yönetmeliği?ne göre yapılmaya başlanması sayesinde, okulumuzun öğretmen kadrosunun nicelik ve niteliği ile birlikte eğitim-öğretim kalitesi daha da artmıştır. Okulumuz idari ve akademik kadrosuyla, yeterli fiziksel mekânları ve donanım, araç gereciyle eğitim ? öğretim hedeflerinin gerçekleştirilmesi için gerekli tüm çalışmaları başarıyla yürütmektedir.
 • Öğretmen :39
 • Öğrenci :499
 • Derslik :21
 • Spor Salonu :1
 • Kütüphane :1
 • Yemekhane :1
 • Saatler 08:30 - 16:00
 • İl/İlçe Merkezine Uzaklık Okulumuz İl merkezine 7 km. uzaklıktadır.

TOKİ Sosyal Bilimler Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız TOKİ Sosyal Bilimler Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Cumhuriyet Mah. Şehit Selçuk Gürdal Cad. No 6 AFYONKARAHİSAR

Tel: 0 272 246 30 25

Fax: 0 272 246 30 26

web: http://afyonsbl.meb.k12.tr

TOKİ Sosyal Bilimler Lisesi ile ilgili 3 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim başarısı, ulaşımı, fiziki olanakları konularında gerçek bilgiler paylaşın.
 • Diğer kullanıcılara karşı nazik olun.
 • Yorumlarınızın yararlı ve bilgilendirici olmasına özen gösterin.
BENZER OKULLAR
Yorum 5

Süleyman Demirel Fen Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 2

Kamil Miras Anadolu Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 3

Afyon Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 5

Ayfer-Ceylan Emet Fen Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 31

Sandıklı Türk Telekom Fen Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 25

Dinar Fen Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde TOKİ Sosyal Bilimler Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan TOKİ Sosyal Bilimler Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://afyonsbl.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda TOKİ Sosyal Bilimler Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. TOKİ Sosyal Bilimler Lisesi yorumları okuyabilir, TOKİ Sosyal Bilimler Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. TOKİ Sosyal Bilimler Lisesi taban puanı 2021

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız