TOKİ Sosyal Bilimler Lisesi

Afyonkarahisar / Merkez

TOKİ Sosyal Bilimler Lisesi
 • TOKİ Sosyal Bilimler Lisesi
  Ekle
 • 3
  Yorum
Yerleştirme Şekli Sınavlı
Taban Puanı 337.5498
Yüzdelik Dilimi 16.94
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Kız/Erkek
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku LGS Puanı Hesapla
TOKİ Sosyal Bilimler Lisesi bir Proje Okuludur.

TOKİ Sosyal Bilimler Lisesi Afyonkarahisar ili Merkez İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

TOKİ Sosyal Bilimler Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılı için 2022 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa LGS Puanı ile öğrenci alacak. Bu okulu tercih edebilmeniz için 8. Sınıf LGS Sınavına girmeniz gerekir.

TOKİ Sosyal Bilimler Lisesi
Yıl Taban Puanı Yüzdelik Dilimi
2021 337.5498 16.94
2020 367.1832 14.95
2019 393.0914 14.37
2018 325.4289 14.09
2017 423.4367 25.45
TOKİ Sosyal Bilimler Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilim bilgisidir.
İlk yerleştirme verileridir.
Okulun Son 5 Yıllık Kontenjan Bilgisi
2022
0
2021
120
2020
170
2019
120
2018
120
Okulumuz TOKİ Sosyal Bilimler Lisesi Erkmen Kasabası Cumhuriyet Mahallesindedir; şehir merkezine yaklaşık 7 km uzaklıktadır. Şehir merkezinden gelişler için, Özdilek yolundaki BP Kadaifçioğlu Petrol?den (Kanal 3, eski Vatan Bilgisayar) önceki ara yola (virajdan hemen sonraki ara yola) veya otogar istikametinden gelişler için otogardan 1,5 km sonra sağa dönüldükten sonra yaklaşık 1 km içeridedir. Okulumuz yaklaşık 36000 metrekarelik geniş bir alanda konumlu 21 derslik, kütüphane, konferans salonu, Bilişim Teknolojileri sınıfı, yazarlık/şairlik atölyesi, mescitler, revir, kantin ve idare/personel odalarının bulunduğu okul binası, 200 kapasiteli kız ve 124 kapasiteli erkek öğrenci pansiyonları, spor salonu, açık spor alanları, çevre düzenlemesi ve ağaçlandırma çalışmaları devam eden geniş bahçe imkânlarına sahip bir eğitim yerleşkesinde faaliyetlerini sürdürmektedir.

Okulumuzda öğrencilerin akademik gelişimlerinin yanı sıra sosyal ve kültürel yönden de gelişimlerine destek olmak amacıyla her yıl konferanslar, seminerler, bilim fuarı, değerler hareketi proje çalışmaları, il içi ve il dışı geziler, şiir-tiyatro-müzik içerikli sanat gecesi, okul dergisi çıkarma, kermes, bahar şenliği, spor turnuvaları, mezuniyet programı vb. birçok faaliyet gerçekleştirilmektedir. Öğrencilerimiz bireysel ve takım olarak il içi şiir ve kompozisyon yarışmalarıyla spor turnuvalarında gurur verici başarılar elde etmektedirler.

Okulumuzda dezavantajların avantaja dönüştürülmesi ve imkânların azami ölçüde verimli ve işlevsel kullanılması yoluyla öğrencilerimize nitelikli bir eğitim ortamı sunulmaktadır. Okulun merkezden, yerleşim birimlerinden uzaklığı dezavantajı, gürültüden ve alınan güvenlik önlemleri takviyesi ile her türlü olumsuz dış etkiden uzak bir okul ortamı sağlanmasını kolaylaştırmaktadır. Okul ve pansiyon binasında temizliğe çok önem verilmektedir; okulumuz beyaz bayrak sahibi olup süresi bitiminde beyaz bayrak için yeniden başvuru yapılacaktır.

Okul binasında derslikler ve laboratuvarlar haricinde konferans salonu, Genç Kalemler (şair/yazar) Atölyesi, modern tarzda tefrişatı yapılmış zengin kaynaklı kütüphane, 20+1 bilgisayarlı BT sınıfı; pansiyon binalarında su arıtma cihazları, her katta çamaşır ve çamaşır kurutma makineleri; ana öğünler haricinde yiyecek içecek ihtiyacı olabilecek öğrencilerin diledikleri saatte kullanımı için buzdolabı, mikrodalga, tost makinesi, ekmek kızartma makinesi, katı meyve sıkacağı, sıcak su sebili; banyo için 24 saat sıcak su, valiz odaları, biri etkileşimli tahtalı olmak üzere etüt salonları bulunmaktadır.

Okulumuz ayrıca Müdürlüğümüze tahsisli 17+1 kapasiteli bir minibüse sahiptir ve bu araç ile okulun taşıma ihtiyacı kolayca karşılanmaktadır. 2018-2019 ders yılı öncesinde Sosyal Bilimler Liselerine öğretmen atamasının ?Özel Program ve Proje Uygulayan Eğitim Kurumları Yönetmeliği?ne göre yapılmaya başlanması sayesinde, okulumuzun öğretmen kadrosunun nicelik ve niteliği ile birlikte eğitim-öğretim kalitesi daha da artmıştır. Okulumuz idari ve akademik kadrosuyla, yeterli fiziksel mekânları ve donanım, araç gereciyle eğitim ? öğretim hedeflerinin gerçekleştirilmesi için gerekli tüm çalışmaları başarıyla yürütmektedir.
 • Öğretmen :39
 • Öğrenci :499
 • Derslik :21
 • Spor Salonu :1
 • Kütüphane :1
 • Yemekhane :1
 • Saatler 08:30 - 16:00
 • İl/İlçe Merkezine Uzaklık Okulumuz İl merkezine 7 km. uzaklıktadır.

TOKİ Sosyal Bilimler Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız TOKİ Sosyal Bilimler Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Cumhuriyet Mah. Şehit Selçuk Gürdal Cad. No 6 AFYONKARAHİSAR

Tel: 0 272 246 30 25

Fax: 0 272 246 30 26

web: http://afyonsbl.meb.k12.tr

TOKİ Sosyal Bilimler Lisesi ile ilgili 3 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim faaliyetleri hakkında gerçek bilgiler paylaşın.
[cnkrsln]

bilgi verirmisiniz arkadaşlar 21 e giricemde

2020-12-30 23:03
 
0
 
0
[tsbl cevap]

neresi çıktı?

2020-08-27 23:57
 
0
 
0
[TSBL ]

Bir şey sormak istiyorum...
Okul hakkında bana biraz bilgi verebilecek, tanıtacak biri var mı? Tercihimin 2.sırasına burayı yazacağım da .

2020-07-24 09:43
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 8

Süleyman Demirel Fen Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 2

Kamil Miras Anadolu Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 4

Afyon Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 27

Ayfer-Ceylan Emet Fen Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 36

Sandıklı Türk Telekom Fen Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 31

Dinar Fen Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde TOKİ Sosyal Bilimler Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Sorular Cevaplar
TOKİ Sosyal Bilimler Lisesi kaç puan 2022 337.5498
TOKİ Sosyal Bilimler Lisesi kaç kişi alıyor? Son 5 yıllık kontenjan bilgisi yukarıda belirtildi.
TOKİ Sosyal Bilimler Lisesi özel mi? Hayır. Bu lise devlet okuludur.
TOKİ Sosyal Bilimler Lisesi sınavla mı öğrenci alıyor? Evet. Sınavla öğrenci alan proje okuludur.
TOKİ Sosyal Bilimler Lisesi Yatılı mı? Kız ve Erkek Pansiyonu Var.
TOKİ Sosyal Bilimler Lisesi'nde hazırlık var mı? Hayır. Eğitim süresi 4 yıldır.
TOKİ Sosyal Bilimler Lisesi yabancı dili hangisi? İngilizce

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan TOKİ Sosyal Bilimler Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://afyonsbl.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda TOKİ Sosyal Bilimler Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. TOKİ Sosyal Bilimler Lisesi yorumları okuyabilir, TOKİ Sosyal Bilimler Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. TOKİ Sosyal Bilimler Lisesi taban puanı 2022

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız