Keskin Anadolu İmam Hatip Lisesi

Kırıkkale / Keskin

Keskin Anadolu İmam Hatip Lisesi
 • Keskin Anadolu İmam Hatip Lisesi
  Ekle
 • 1
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İli Kırıkkale
İlçesi Keskin
OBP Puanı (*) 56.0298
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Erkek
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Keskin Anadolu İmam Hatip Lisesi Kırıkkale ili Keskin İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Keskin Anadolu İmam Hatip Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılı için 2022 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Keskin Anadolu İmam Hatip Lisesi'ne 2021 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "56.0298". Keskin Anadolu İmam Hatip Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Keskin Anadolu İmam Hatip Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.

Keskin Anadolu İmam Hatip Lisesi ile ilgili olarak bilgi güncellemeye devam ediyoruz.

Sizde yorum alanımızda Keskin Anadolu İmam Hatip Lisesi hakkında yapılan yorumları okuyabilir veya bu okulla ile ilgili düşüncelerinizi aşağıdaki yorum alanımızda paylaşabilirsiniz.

Keskin Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin başarılarını, fiziki olanaklarını, OBP okul başarı puanı, öğretmen başarı durumunu, kıyafeti hakkında bilgiler paylaşarak bu okulu tercih edecek öğrencilere veya velilere yardımcı olabilirsiniz.

Keskin Anadolu İmam Hatip Lisesi kaç ortalama ile öğrenci alıyor? Kaç puanla öğrenci alıyor? Bu okulda öğrenim gören öğrenciler aşağıdaki yorum alanımızda paylaşarak Keskin Anadolu İmam Hatip Lisesi'ni tercih etmeyi düşünen öğrencilere yardımcı olabilirler.

Keskin Anadolu İmam Hatip Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Keskin Anadolu İmam Hatip Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Keskin Anadolu İmam Hatip Lisesi ile ilgili 1 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim faaliyetleri hakkında gerçek bilgiler paylaşın.
[iho mezunu]

selam öncelikle bilmiyorum bu okula gelmek için hiç buraları kurcalar mısınız? Ya da kulaktan dolma bilgilerle yetinir misiniz ama ben buraya okulun ortaokul bölümünden mezun olmuş biri olarak rahatça her ikibölümü de (lise ortaokul) anlatacağım :)
okulumuzun binası son derece iyi durumda hatta keskin şartlarındaki okullara göre saray sayılabilir. Okulumuzda z kütüphanesi mevcuttur ve hocalarımız her gün kütüphaneyi kullanmamız için açarlar hatta derslerde bazı hocalar kütüphaneye bile indirir ve orda ders işleriz. Genel olarak imam hatip olduğu için meslek derslerinden bahsetmeliyim sanırım yararlanmasını bilen öğrenciye alanında gerçekten çok başarılı çok bilgili hocalar var ve gerçekten size çok şey katarlar. İdarecilerimiz sizinle ilgilenen gayet iyi insanlardır. Alanında gerçekten çok başarılı hocalarımız sadece meslek dersleri bölümünde değil temel derslerde de bulunmaktadır ve gerçekten hepsi iyi insanlardır. Okul sosyallik yönünden de adını duyurmuştur. Sosyal etkinliklere katılımlarının yanında ciddi dereceleri de mevcuttur. Okulun yan binası spor salonudr ve yine keskin şartlarında bu özellik cennetten köşk gibi :)
gelelim liseyle aynı binada olma özelliğine hiçbir şekilde sizi rahatsız eden birisi olmaz olursa da zaten hocalar gerçekten güzel müdahale ediyor ve bir daha size bakamıyor bile. liseliler aşırı kafanıza uyum sağlayabiliyor ve sizle dertleşebiliyorlar bile. daha neler söyleyebilirim bilmiyorum.. olur da sormak isteyeceğiniz bir şey olursa arada sırada uğrarım buraya tabii gelmek isteyip de buralara kadar gelerek araştıran olursa ama okulumuz şu an ki imkanlarla hem eğitim hem sosyal hem de fiziki olarak çok güzel :) üstelik lise bölümünde sayısalı da ağırlaştırmaya çalışıyorlar bilemem ne kadar sürede nasıl yaparlar ama gerçekten idaremizin de gayreti sonsuz
umarım bir yardımım dokunmuştur :))

2020-08-12 15:33
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 4

Kırıkkale Yıldırım Beyazıt Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Kırıkkale Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 2

Atatürk Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 3

Delice Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 1

Süleyman Demirel Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Keskin Anadolu İmam Hatip Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz