Seçim Filtreleri
Yerleştirme Türü Seç
Okul Türü Seç
İl Seç
Taban Puan
Yüzdelik Dilim (Nokta Kullanınız)
Yerleştirme Şekli: Merkezi Sınav
(322) 3992494
322 3992393
Adres Çatalan Cad. Kargakekeç Mevkii No1 Sarıçam /ADANA
MEB logo Adana / Sarıçam
Bahtiyar Vahabzade Sosyal Bilimler Lisesi

http://bahtiyarvahabzadesbl.meb.k12.tr
Okulu Değerlendir
Yerleştirme Şekli Merkezi Sınav
Kontenjan Sayısı 150
Taban Puanı 316.0698
Yüzdelik Dilimi Güncelleniyor...
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Pansiyon Kız/Erkek
Eğitim Süresi 5 Yıl
Y.Dil İngilizce
Proje Okulu mu?
Devlet Okulu mu?
Listene Ekle/Çıkar

Bahtiyar Vahabzade Sosyal Bilimler Lisesi Adana ili Sarıçam İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Bahtiyar Vahabzade Sosyal Bilimler Lisesi 2019-2020 eğitim öğretim yılında 2019 LGS başvuru kılavuzuna göre Merkezi Sınav Puanı ile öğrenci alacak. Bahtiyar Vahabzade Sosyal Bilimler Lisesi'ni tercih edebilmeniz için Milli Eğitim Bakanlığının her yıl yapacağı 8. Sınıf LGS Sınavına girmeniz gerekiyor. Aşağıdaki tabloda Bahtiyar Vahabzade Sosyal Bilimler Lisesi'nin son üç yıllık taban puanını ve yüzdelik dilimini inceleyebilirsiniz. Bahtiyar Vahabzade Sosyal Bilimler Lisesi LGS taban puanı ve yüzdelik dilimini yıllara göre sürekli olarak güncel tutuyoruz.

Merkezî sınav puanı ile öğrenci alan okulların belirlenen kontenjanlarına, puan üstünlüğüne göre, tercihleri doğrultusunda Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünce yapılır. Merkezî sınavla öğrenci alan okullarda merkezî sınav puanının eşitliği hâlinde sırasıyla Okul Başarı Puanına (OBP), 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanına (YBP), okula özürsüz devamsızlık durumuna, tercih önceliğine ve öğrencinin yaşına bakılarak yerleştirme yapılır.

Bahtiyar Vahabzade Sosyal Bilimler Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Bahtiyar Vahabzade Sosyal Bilimler Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Nakil ve geçiş başvurusu veli tarafından öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Liselerde nakil ve geçiş başvurusu ile ilgili ayrıntılı bilgi için lütfen buraya tıklayınız.

SON ÜÇ YILLIK PUAN BİLGİSİ
Taban Puanı

Yüzdelik Dilimi
2018 Bahtiyar Vahabzade Sosyal Bilimler Lisesi Taban Puanı 316.0698 -
2017 Bahtiyar Vahabzade Sosyal Bilimler Lisesi Taban Puanı 421.6205 26.0600
2016 Bahtiyar Vahabzade Sosyal Bilimler Lisesi Taban Puanı
403.6730 19.5200

Kuruluş: Adana Bahtiyar Vahabzade Sosyal Bilimler Lisesi'ne, 17 Şubat 2009 tarihinde Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açılma onayı verilmiştir. Azeri şair, yazar, filozof ve siyasetçi olan Bahtiyar Vahabzade´nin vefatı ile Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından Azerbaycan ile dostluğun bir simgesi olarak okulumuza bu isim verilmiştir.Okulumuzun Azerbaycan ile Kardeş Okul Projesi onaylanmıştır.

Okulumuz 2009-2010 Eğitim Öğretim yılında Seyhan ilçesinde Necdet Kahraman İlköğretim Okulu bünyesinde eğitime başlamıştır. Daha sonra Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi'nin boşalttığı ve İhsan Sabancı Kız Meslek Lisesi'ne ait binada 2010-2011 Eğitim-Öğretim Yılı'nın ilk döneminde eğitim vermiş, Şubat 2011 tarihi itibariyle şimdiki kendi binasına taşınmıştır.

İdari Personel: Okul müdürlüğü görevini yürüten Hüseyin Avni GÜLLÜ, bu göreve 15/12/2014 tarihi itibariyle başlamıştır. Bir müdür başyardımcısı, bir öğrenci işlerinden sorumlu ve bir de pansiyondan sorumlu müdür yardımcısı olmak üzere 3 müdür yardımcısı halen görev yapmaktadır.

Eğitim Personeli: 2014-2015 Eğitim-Öğretim yılı itibariyle öğretmen kadrosu ve branşları şöyledir; 7 İngilizce, 7 Türk Dili ve Edebiyatı, 5 Matematik, 3 Coğrafya, 1 Fizik, 1 Kimya, 1 Biyoloji, 3 Tarih, 2 Felsefe Grubu, 2 Beden Eğitimi, 1 Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi ve 1 Rehberlik olmak üzere toplamda 34 öğretmen kadrolu olarak görev yapmaktadır. Öğretmen kadrosuna ek olarak, 1 teknisyen ve 1 kaloriferci olarak 2 destek personeli kadrolu olarak görev yapmaktadır.

Okulumuzda Okutulan Dersler: Okulumuzda Türkçe-Matematik (Türk Edebiyatı, Dil ve Anlatım, Matematik, Geometri, Analitik Geometri) ve Sosyal Bilimler (Tarih, Coğrafya, Felsefe, Sosyoloji, Psikoloji, v.b.) alanlarına yönelik dersler yoğun olarak verilmektedir. Eğitim süresi,1 yılı Hazırlık olmak üzere 5 yıl olan okulumuzun Hazırlık sınıfında öğrencilerimiz, 20 saat İngilizce, 4 saat Almanca, 3 saat Matematik, 4 saat Türkçe ve 2 saat Beden Eğitimi okumaktadırlar

Okul Binası ve Özellikleri: Yerleşke; okul binası, öğrenci yurdu ve kapalı spor salonu olarak üç ana binadan oluşmaktadır. 300 öğrenci kapasiteli kız ve erkek pansiyonumuz mevcuttur. Pansiyonumuzda odalar dörder kişiliktir.Gündüzlü olarak okula devam eden öğrencilerimiz için şehrin her yerinden servisler vardır. Okulun 24 dersliği, 3 (Fizik, Kimya, Biyoloji) laboratuvarı, 1 Bilişim Teknolojisi sınıfı, kütüphanesi, okuma salonu ve birer de ayrı ayrı olmak üzere Yabancı Dil, Tarih, Edebiyat, Matematik, Felsefe ve Müzik derslikleri, diğer eklentileri ile açık spor alanı ve geniş bir bahçesi vardır.

Öğrenci Mevcudu ve Sınıflar: Her yıl, 4 şubede okumak üzere 120 yeni öğrenci kaydı yapılmaktadır. İlk mezunlar 2013-2014 öğretim yılında verilmiştir.

Başarılar: Okulumuz birçok alanda yerel ve ulusal başarılara imza atmıştır.

OKULUN ÇEVRE İNCELEMESİ Okulumuz, Çatalan yolu üzerinde ikinci kilometrede, Kargakekeç Deliçay mevkii civarındadır. Seyhan Baraj Gölü manzarasına sahip olan okulumuz, şehir merkezine 20 dakika, havaalanına 25 dakika mesafede olup, Çukurova Üniversitesine ise 5 dakika uzaklıktadır. Okulumuzun göl manzarasına eşlik eden ağaçlar, tepeler, dağlar ve tarım alanları bulunmaktadır. Baraj gölü kıyısında bulunan Kent ormanı ile arboretum (botanik bahçesi-ağaç parkı) ise diğer zenginliklerimizdir. Menekşe köyü ise 3 km. uzaklıktadır.

Bunlara ek olarak okulumuz civarında; yeni yapılmakta olan 33.000 kişilik şehir stadyumu, Sarıçam Belediyesine ait Model Uçak Pisti, Hekimköy villaları, TOKİ konutları, Sarıçam TOKİ Anadolu Lisesi, Özel Erkan Koleji ve bir de katı atık tesisi bulunmaktadır.

Yeni bir yerleşim yeri olması sebebiyle yapılaşma ve tesisleşme yoğunluğu çok azdır.

Vizyon Geleceğin siyasetçisi, devlet adamı, hukukçularını, Türkiye´ nin ekonomik ve kültürel kalkınmasına bilinçli katkıda bulunacak olan sosyal bilimcilerini yetiştirmek.

Misyon Bizler ; bundan sonraki hayatlarında Atatürk ilke ve devrimlerine yürekten bağlı, bilimin ışığında yürüyen, ülkenin sosyal politikalarında etkili bireyler yetiştirmek.

Başarılar Okulumuz birçok alanda (Tübitak, Usobo, resim, şiir, kompozisyon yarışmaları, sportif müsabakalar vb.) ulusal ve yerel başarılara imza atmıştır. Beyaz bayrak sahibidir ve 2013 yılında TKY ekip kategorisinde Adana il birinci olmuştur.

 • Öğretmen :34
 • Öğrenci :520
 • Derslik :24
 • BT Sınıfı :1
 • Misafirhane :1
 • Kütüphane :1
 • Fen Labaratuarı :3
 • Konferans Salonu :1
 • Atölye-İşlik :1
 • Spor Salonu :1
 • Öğretim Şekli :Normal
 • Yemekhane :1
 • Saatler 08.30-15.40
 • Isınma Klima
 • Bağlantı ADSL (4 Mbit)
 • Ulaşım Adana Büyükşehir Belediyesi 192 nolu belediye otobüsü (günde 2 sefer) ve 197 Numaralı belediye otobüsü (günde 5 sefer) Balcalıdan Hareket Saatleri: 07.00 197 numaralı belediye otobüsü 08.15 197 numaralı belediye otobüsü 11.00 192 numaralı belediye otobüsü 12.15 numaralı belediye otobüsü 16:30 numaralı belediye otobüsü 17:00 192 numaralı belediye otobüsü 17.30 192 numaralı belediye otobüsü
 • Yerleşim Yeri Okulumuz etrafında henüz yerleşim alanları bulunmamaktadır. Yaklaşık 1 km uzaklıktaki Hekimköy Villaları en yakın yerleşim alanıdır.
 • İl/İlçe Merkezine Uzaklıkİl merkezine uzaklık:15 km İlçe Merkezine Uzaklık:10 km

Bahtiyar Vahabzade Sosyal Bilimler Lisesi ile ilgili olarak bilgi güncellemeye devam ediyoruz. Sizde yorum alanımızda Bahtiyar Vahabzade Sosyal Bilimler Lisesi hakkında yapılan yorumları okuyabilir veya bu okulla ile ilgili düşüncelerinizi, Bahtiyar Vahabzade Sosyal Bilimler Lisesi'nin fiziki imkanlarını, Bahtiyar Vahabzade Sosyal Bilimler Lisesi'nin başarılarını, Bahtiyar Vahabzade Sosyal Bilimler Lisesi'nin tercih edilme nedenlerini, yorum alanımızda belirterek bu okulu tercih edecek öğrencilere veya velilere yardımcı olabilirsiniz.

Okulun Telefonu: (322) 3992494
Okulun Faxı: 322 3992393
Okulun Adresi: Çatalan Cad. Kargakekeç Mevkii No1 Sarıçam /ADANA

Bu okula 44 yorum yapıldı. Sizce bu okul niçin tercih edilmelidir? Bir yorum yaparak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.

Önemli: Adana Bahtiyar Vahabzade Sosyal Bilimler Lisesi'nin başarı durumu ve istatiski bilgileri de dahil olmak üzere bu sayfada yer alan tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Bahtiyar Vahabzade Sosyal Bilimler Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır. Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içerikleri ve Bahtiyar Vahabzade Sosyal Bilimler Lisesi ile ilgili yanıltıcı bilgilerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. İletişim için tıklayınız

Bahtiyar Vahabzade Sosyal Bilimler Lisesi taban puanı 2019 , Bahtiyar Vahabzade Sosyal Bilimler Lisesi yüzdelik dilimi, Bahtiyar Vahabzade Sosyal Bilimler Lisesi yorumları, Bahtiyar Vahabzade Sosyal Bilimler Lisesi pansiyonu var mı? yatılı mı?, Bahtiyar Vahabzade Sosyal Bilimler Lisesi nerede?, Bahtiyar Vahabzade Sosyal Bilimler Lisesi üniversite başarısı, Bahtiyar Vahabzade Sosyal Bilimler Lisesi formaları, Bahtiyar Vahabzade Sosyal Bilimler Lisesi adresi, Bahtiyar Vahabzade Sosyal Bilimler Lisesi başarıları, Bahtiyar Vahabzade Sosyal Bilimler Lisesi Adana, Sarıçam Bahtiyar Vahabzade Sosyal Bilimler Lisesi

google+ google+ google+