Bahtiyar Vahabzade Sosyal Bilimler Lisesi

Bahtiyar Vahabzade Sosyal Bilimler Lisesi
 • Bahtiyar Vahabzade Sosyal Bilimler Lisesi
  Ekle
 • 52
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Merkezi Sınav
Tercih Kodu 32394
Kontenjan Sayısı 180
Okulun Taban Puanı 389.9037
Güncel Yüzdelik Dilimi 15.09
Okulun Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Kız/Erkek
Okulun Eğitim Süresi 5 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Bilgi Ekle SSS

Bahtiyar Vahabzade Sosyal Bilimler Lisesi Adana ili Sarıçam İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Bahtiyar Vahabzade Sosyal Bilimler Lisesi 2020-2021 eğitim öğretim yılında 2020 LGS başvuru kılavuzuna göre Merkezi Sınav Puanı ile öğrenci alacak. Bahtiyar Vahabzade Sosyal Bilimler Lisesi'ni tercih edebilmeniz için Milli Eğitim Bakanlığının her yıl yapacağı 8. Sınıf LGS Sınavına girmeniz gerekiyor.

Bahtiyar Vahabzade Sosyal Bilimler Lisesi'nin belirlenen kontenjanlarına, puan üstünlüğüne göre, öğrencilerin tercihleri doğrultusunda Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünce yapılır. Puanının eşitliği hâlinde sırasıyla Okul Başarı Puanına (OBP), 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanına (YBP), okula özürsüz devamsızlık durumuna, tercih önceliğine ve öğrencinin yaşına bakılarak yerleştirme yapılır.

Aşağıdaki tabloda Bahtiyar Vahabzade Sosyal Bilimler Lisesi'nin son üç yıllık taban puanını ve yüzdelik dilimini inceleyebilirsiniz. Bahtiyar Vahabzade Sosyal Bilimler Lisesi LGS taban puanı ve yüzdelik dilimini yıllara göre sürekli olarak güncel tutuyoruz.

Bahtiyar Vahabzade Sosyal Bilimler Lisesi

(İlk yerleştirme sonuçlarına ait verilerdir.)

Yıl Taban Puanı Yüzdelik Dilimi
2019 389.9037 15.09
2018 316.0698 16.40
2017 421.6205 26.06
2016 403.6730 19.52
2015 411.7635 15.06

Kuruluş: Adana Bahtiyar Vahabzade Sosyal Bilimler Lisesi'ne, 17 Şubat 2009 tarihinde Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açılma onayı verilmiştir. Azeri şair, yazar, filozof ve siyasetçi olan Bahtiyar Vahabzade´nin vefatı ile Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından Azerbaycan ile dostluğun bir simgesi olarak okulumuza bu isim verilmiştir.Okulumuzun Azerbaycan ile Kardeş Okul Projesi onaylanmıştır.

Okulumuz 2009-2010 Eğitim Öğretim yılında Seyhan ilçesinde Necdet Kahraman İlköğretim Okulu bünyesinde eğitime başlamıştır. Daha sonra Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi'nin boşalttığı ve İhsan Sabancı Kız Meslek Lisesi'ne ait binada 2010-2011 Eğitim-Öğretim Yılı'nın ilk döneminde eğitim vermiş, Şubat 2011 tarihi itibariyle şimdiki kendi binasına taşınmıştır.

İdari Personel: Okul müdürlüğü görevini yürüten Hüseyin Avni GÜLLÜ, bu göreve 15/12/2014 tarihi itibariyle başlamıştır. Bir müdür başyardımcısı, bir öğrenci işlerinden sorumlu ve bir de pansiyondan sorumlu müdür yardımcısı olmak üzere 3 müdür yardımcısı halen görev yapmaktadır.

Eğitim Personeli: 2014-2015 Eğitim-Öğretim yılı itibariyle öğretmen kadrosu ve branşları şöyledir; 7 İngilizce, 7 Türk Dili ve Edebiyatı, 5 Matematik, 3 Coğrafya, 1 Fizik, 1 Kimya, 1 Biyoloji, 3 Tarih, 2 Felsefe Grubu, 2 Beden Eğitimi, 1 Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi ve 1 Rehberlik olmak üzere toplamda 34 öğretmen kadrolu olarak görev yapmaktadır. Öğretmen kadrosuna ek olarak, 1 teknisyen ve 1 kaloriferci olarak 2 destek personeli kadrolu olarak görev yapmaktadır.

Okulumuzda Okutulan Dersler: Okulumuzda Türkçe-Matematik (Türk Edebiyatı, Dil ve Anlatım, Matematik, Geometri, Analitik Geometri) ve Sosyal Bilimler (Tarih, Coğrafya, Felsefe, Sosyoloji, Psikoloji, v.b.) alanlarına yönelik dersler yoğun olarak verilmektedir. Eğitim süresi,1 yılı Hazırlık olmak üzere 5 yıl olan okulumuzun Hazırlık sınıfında öğrencilerimiz, 20 saat İngilizce, 4 saat Almanca, 3 saat Matematik, 4 saat Türkçe ve 2 saat Beden Eğitimi okumaktadırlar

Okul Binası ve Özellikleri: Yerleşke; okul binası, öğrenci yurdu ve kapalı spor salonu olarak üç ana binadan oluşmaktadır. 300 öğrenci kapasiteli kız ve erkek pansiyonumuz mevcuttur. Pansiyonumuzda odalar dörder kişiliktir.Gündüzlü olarak okula devam eden öğrencilerimiz için şehrin her yerinden servisler vardır. Okulun 24 dersliği, 3 (Fizik, Kimya, Biyoloji) laboratuvarı, 1 Bilişim Teknolojisi sınıfı, kütüphanesi, okuma salonu ve birer de ayrı ayrı olmak üzere Yabancı Dil, Tarih, Edebiyat, Matematik, Felsefe ve Müzik derslikleri, diğer eklentileri ile açık spor alanı ve geniş bir bahçesi vardır.

Öğrenci Mevcudu ve Sınıflar: Her yıl, 4 şubede okumak üzere 120 yeni öğrenci kaydı yapılmaktadır. İlk mezunlar 2013-2014 öğretim yılında verilmiştir.

Başarılar: Okulumuz birçok alanda yerel ve ulusal başarılara imza atmıştır.

OKULUN ÇEVRE İNCELEMESİ Okulumuz, Çatalan yolu üzerinde ikinci kilometrede, Kargakekeç Deliçay mevkii civarındadır. Seyhan Baraj Gölü manzarasına sahip olan okulumuz, şehir merkezine 20 dakika, havaalanına 25 dakika mesafede olup, Çukurova Üniversitesine ise 5 dakika uzaklıktadır. Okulumuzun göl manzarasına eşlik eden ağaçlar, tepeler, dağlar ve tarım alanları bulunmaktadır. Baraj gölü kıyısında bulunan Kent ormanı ile arboretum (botanik bahçesi-ağaç parkı) ise diğer zenginliklerimizdir. Menekşe köyü ise 3 km. uzaklıktadır.

Bunlara ek olarak okulumuz civarında; yeni yapılmakta olan 33.000 kişilik şehir stadyumu, Sarıçam Belediyesine ait Model Uçak Pisti, Hekimköy villaları, TOKİ konutları, Sarıçam TOKİ Anadolu Lisesi, Özel Erkan Koleji ve bir de katı atık tesisi bulunmaktadır.

Yeni bir yerleşim yeri olması sebebiyle yapılaşma ve tesisleşme yoğunluğu çok azdır.

Vizyon Geleceğin siyasetçisi, devlet adamı, hukukçularını, Türkiye´ nin ekonomik ve kültürel kalkınmasına bilinçli katkıda bulunacak olan sosyal bilimcilerini yetiştirmek.

Misyon Bizler ; bundan sonraki hayatlarında Atatürk ilke ve devrimlerine yürekten bağlı, bilimin ışığında yürüyen, ülkenin sosyal politikalarında etkili bireyler yetiştirmek.

Başarılar Okulumuz birçok alanda (Tübitak, Usobo, resim, şiir, kompozisyon yarışmaları, sportif müsabakalar vb.) ulusal ve yerel başarılara imza atmıştır. Beyaz bayrak sahibidir ve 2013 yılında TKY ekip kategorisinde Adana il birinci olmuştur.

 • Öğretmen :34
 • Öğrenci :520
 • Derslik :24
 • BT Sınıfı :1
 • Misafirhane :1
 • Kütüphane :1
 • Fen Labaratuarı :3
 • Konferans Salonu :1
 • Atölye-İşlik :1
 • Spor Salonu :1
 • Öğretim Şekli :Normal
 • Yemekhane :1
 • Saatler 08.30-15.40
 • Isınma Klima
 • Bağlantı ADSL (4 Mbit)
 • Ulaşım Adana Büyükşehir Belediyesi 192 nolu belediye otobüsü (günde 2 sefer) ve 197 Numaralı belediye otobüsü (günde 5 sefer) Balcalıdan Hareket Saatleri: 07.00 197 numaralı belediye otobüsü 08.15 197 numaralı belediye otobüsü 11.00 192 numaralı belediye otobüsü 12.15 numaralı belediye otobüsü 16:30 numaralı belediye otobüsü 17:00 192 numaralı belediye otobüsü 17.30 192 numaralı belediye otobüsü
 • Yerleşim Yeri Okulumuz etrafında henüz yerleşim alanları bulunmamaktadır. Yaklaşık 1 km uzaklıktaki Hekimköy Villaları en yakın yerleşim alanıdır.
 • İl/İlçe Merkezine Uzaklıkİl merkezine uzaklık:15 km İlçe Merkezine Uzaklık:10 km
Adres

Çatalan Cad. Kargakekeç Mevkii No1 Sarıçam /ADANA

Telefon

(322) 3992494

Fax

322 3992393

web

http://bahtiyarvahabzadesbl.meb.k12.tr

Bahtiyar Vahabzade Sosyal Bilimler Lisesi ile ilgili 52 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim başarısı, ulaşımı, fiziki olanakları konularında gerçek bilgiler paylaşın.
 • Diğer kullanıcılara karşı nazik olun.
 • Yorumlarınızın yararlı ve bilgilendirici olmasına özen gösterin.

Bu Okula Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Bahtiyar Vahabzade Sosyal Bilimler Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Benzer Okullar

 • 39
 • Yorum

Kozan Fen Lisesi

Adana Kozan

Kozan Fen Lisesi öğrenci alan bir lisedir.

Bu sayfada yer alan Bahtiyar Vahabzade Sosyal Bilimler Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Bahtiyar Vahabzade Sosyal Bilimler Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır.2020

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Bahtiyar Vahabzade Sosyal Bilimler Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Bahtiyar Vahabzade Sosyal Bilimler Lisesi yorumları okuyabilir, Bahtiyar Vahabzade Sosyal Bilimler Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Bahtiyar Vahabzade Sosyal Bilimler Lisesi taban puanı 2020

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız