Bahtiyar Vahabzade Sosyal Bilimler Lisesi

Adana / Sarıçam

Bahtiyar Vahabzade Sosyal Bilimler Lisesi
 • Bahtiyar Vahabzade Sosyal Bilimler Lisesi
  Ekle
 • 54
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Merkezi Sınav
Kontenjanı 120
Okulun Taban Puanı 370.7124
Güncel Yüzdelik Dilimi 14.06
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Kız/Erkek
Okulun Eğitim Süresi 5 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku LGS Puanı Hesapla
Bahtiyar Vahabzade Sosyal Bilimler Lisesi Merkezi Sınav ile öğrenci alan bir Proje Okuludur.

Bahtiyar Vahabzade Sosyal Bilimler Lisesi Adana ili Sarıçam İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Bahtiyar Vahabzade Sosyal Bilimler Lisesi 2021-2022 eğitim öğretim yılında 2021 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa Merkezi Sınav Puanı ile öğrenci alacak.

Bahtiyar Vahabzade Sosyal Bilimler Lisesi'ni tercih edebilmeniz için Milli Eğitim Bakanlığının her yıl yapacağı 8. Sınıf LGS Sınavına girmeniz gerekiyor. Bahtiyar Vahabzade Sosyal Bilimler Lisesi LGS taban puanı yüzdelik dilimini yıllara göre sürekli olarak güncel tutuyoruz
Bahtiyar Vahabzade Sosyal Bilimler Lisesi

(İlk yerleştirme sonuçlarına ait verilerdir.)

Yıl Taban Puanı Yüzdelik Dilimi
2020 370.7124 14.06
2019 389.9037 15.09
2018 316.0698 16.40
2017 421.6205 26.06
2016 403.6730 19.52

Kuruluş: Adana Bahtiyar Vahabzade Sosyal Bilimler Lisesi'ne, 17 Şubat 2009 tarihinde Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açılma onayı verilmiştir. Azeri şair, yazar, filozof ve siyasetçi olan Bahtiyar Vahabzade´nin vefatı ile Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından Azerbaycan ile dostluğun bir simgesi olarak okulumuza bu isim verilmiştir.Okulumuzun Azerbaycan ile Kardeş Okul Projesi onaylanmıştır.

Okulumuz 2009-2010 Eğitim Öğretim yılında Seyhan ilçesinde Necdet Kahraman İlköğretim Okulu bünyesinde eğitime başlamıştır. Daha sonra Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi'nin boşalttığı ve İhsan Sabancı Kız Meslek Lisesi'ne ait binada 2010-2011 Eğitim-Öğretim Yılı'nın ilk döneminde eğitim vermiş, Şubat 2011 tarihi itibariyle şimdiki kendi binasına taşınmıştır.

İdari Personel: Okul müdürlüğü görevini yürüten Hüseyin Avni GÜLLÜ, bu göreve 15/12/2014 tarihi itibariyle başlamıştır. Bir müdür başyardımcısı, bir öğrenci işlerinden sorumlu ve bir de pansiyondan sorumlu müdür yardımcısı olmak üzere 3 müdür yardımcısı halen görev yapmaktadır.

Eğitim Personeli: 2014-2015 Eğitim-Öğretim yılı itibariyle öğretmen kadrosu ve branşları şöyledir; 7 İngilizce, 7 Türk Dili ve Edebiyatı, 5 Matematik, 3 Coğrafya, 1 Fizik, 1 Kimya, 1 Biyoloji, 3 Tarih, 2 Felsefe Grubu, 2 Beden Eğitimi, 1 Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi ve 1 Rehberlik olmak üzere toplamda 34 öğretmen kadrolu olarak görev yapmaktadır. Öğretmen kadrosuna ek olarak, 1 teknisyen ve 1 kaloriferci olarak 2 destek personeli kadrolu olarak görev yapmaktadır.

Okulumuzda Okutulan Dersler: Okulumuzda Türkçe-Matematik (Türk Edebiyatı, Dil ve Anlatım, Matematik, Geometri, Analitik Geometri) ve Sosyal Bilimler (Tarih, Coğrafya, Felsefe, Sosyoloji, Psikoloji, v.b.) alanlarına yönelik dersler yoğun olarak verilmektedir. Eğitim süresi,1 yılı Hazırlık olmak üzere 5 yıl olan okulumuzun Hazırlık sınıfında öğrencilerimiz, 20 saat İngilizce, 4 saat Almanca, 3 saat Matematik, 4 saat Türkçe ve 2 saat Beden Eğitimi okumaktadırlar

Okul Binası ve Özellikleri: Yerleşke; okul binası, öğrenci yurdu ve kapalı spor salonu olarak üç ana binadan oluşmaktadır. 300 öğrenci kapasiteli kız ve erkek pansiyonumuz mevcuttur. Pansiyonumuzda odalar dörder kişiliktir.Gündüzlü olarak okula devam eden öğrencilerimiz için şehrin her yerinden servisler vardır. Okulun 24 dersliği, 3 (Fizik, Kimya, Biyoloji) laboratuvarı, 1 Bilişim Teknolojisi sınıfı, kütüphanesi, okuma salonu ve birer de ayrı ayrı olmak üzere Yabancı Dil, Tarih, Edebiyat, Matematik, Felsefe ve Müzik derslikleri, diğer eklentileri ile açık spor alanı ve geniş bir bahçesi vardır.

Öğrenci Mevcudu ve Sınıflar: Her yıl, 4 şubede okumak üzere 120 yeni öğrenci kaydı yapılmaktadır. İlk mezunlar 2013-2014 öğretim yılında verilmiştir.

Başarılar: Okulumuz birçok alanda yerel ve ulusal başarılara imza atmıştır.

OKULUN ÇEVRE İNCELEMESİ Okulumuz, Çatalan yolu üzerinde ikinci kilometrede, Kargakekeç Deliçay mevkii civarındadır. Seyhan Baraj Gölü manzarasına sahip olan okulumuz, şehir merkezine 20 dakika, havaalanına 25 dakika mesafede olup, Çukurova Üniversitesine ise 5 dakika uzaklıktadır. Okulumuzun göl manzarasına eşlik eden ağaçlar, tepeler, dağlar ve tarım alanları bulunmaktadır. Baraj gölü kıyısında bulunan Kent ormanı ile arboretum (botanik bahçesi-ağaç parkı) ise diğer zenginliklerimizdir. Menekşe köyü ise 3 km. uzaklıktadır.

Bunlara ek olarak okulumuz civarında; yeni yapılmakta olan 33.000 kişilik şehir stadyumu, Sarıçam Belediyesine ait Model Uçak Pisti, Hekimköy villaları, TOKİ konutları, Sarıçam TOKİ Anadolu Lisesi, Özel Erkan Koleji ve bir de katı atık tesisi bulunmaktadır.

Yeni bir yerleşim yeri olması sebebiyle yapılaşma ve tesisleşme yoğunluğu çok azdır.

Vizyon Geleceğin siyasetçisi, devlet adamı, hukukçularını, Türkiye´ nin ekonomik ve kültürel kalkınmasına bilinçli katkıda bulunacak olan sosyal bilimcilerini yetiştirmek.

Misyon Bizler ; bundan sonraki hayatlarında Atatürk ilke ve devrimlerine yürekten bağlı, bilimin ışığında yürüyen, ülkenin sosyal politikalarında etkili bireyler yetiştirmek.

Başarılar Okulumuz birçok alanda (Tübitak, Usobo, resim, şiir, kompozisyon yarışmaları, sportif müsabakalar vb.) ulusal ve yerel başarılara imza atmıştır. Beyaz bayrak sahibidir ve 2013 yılında TKY ekip kategorisinde Adana il birinci olmuştur.

 • Öğretmen :34
 • Öğrenci :520
 • Derslik :24
 • BT Sınıfı :1
 • Misafirhane :1
 • Kütüphane :1
 • Fen Labaratuarı :3
 • Konferans Salonu :1
 • Atölye-İşlik :1
 • Spor Salonu :1
 • Öğretim Şekli :Normal
 • Yemekhane :1
 • Saatler 08.30-15.40
 • Isınma Klima
 • Bağlantı ADSL (4 Mbit)
 • Ulaşım Adana Büyükşehir Belediyesi 192 nolu belediye otobüsü (günde 2 sefer) ve 197 Numaralı belediye otobüsü (günde 5 sefer) Balcalıdan Hareket Saatleri: 07.00 197 numaralı belediye otobüsü 08.15 197 numaralı belediye otobüsü 11.00 192 numaralı belediye otobüsü 12.15 numaralı belediye otobüsü 16:30 numaralı belediye otobüsü 17:00 192 numaralı belediye otobüsü 17.30 192 numaralı belediye otobüsü
 • Yerleşim Yeri Okulumuz etrafında henüz yerleşim alanları bulunmamaktadır. Yaklaşık 1 km uzaklıktaki Hekimköy Villaları en yakın yerleşim alanıdır.
 • İl/İlçe Merkezine Uzaklıkİl merkezine uzaklık:15 km İlçe Merkezine Uzaklık:10 km

Bahtiyar Vahabzade Sosyal Bilimler Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Bahtiyar Vahabzade Sosyal Bilimler Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Çatalan Cad. Kargakekeç Mevkii No1 Sarıçam /ADANA

Tel: (322) 3992494

Fax: 322 3992393

web: http://bahtiyarvahabzadesbl.meb.k12.tr

Bahtiyar Vahabzade Sosyal Bilimler Lisesi ile ilgili 54 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim başarısı, ulaşımı, fiziki olanakları konularında gerçek bilgiler paylaşın.
 • Diğer kullanıcılara karşı nazik olun.
 • Yorumlarınızın yararlı ve bilgilendirici olmasına özen gösterin.
BENZER OKULLAR
Yorum 15

Adana Fen Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 20

Seyhan İmkb Fen Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 35

Adana Anadolu Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 20

Çeas Anadolu Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 10

İsmail Safa Özler Anadolu Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

İsmail Safa Özler Anadolu Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Bahtiyar Vahabzade Sosyal Bilimler Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Bahtiyar Vahabzade Sosyal Bilimler Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://bahtiyarvahabzadesbl.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Bahtiyar Vahabzade Sosyal Bilimler Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Bahtiyar Vahabzade Sosyal Bilimler Lisesi yorumları okuyabilir, Bahtiyar Vahabzade Sosyal Bilimler Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Bahtiyar Vahabzade Sosyal Bilimler Lisesi taban puanı 2021

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız