Lüleburgaz Lisesi

Kırklareli / Lüleburgaz

Lüleburgaz Lisesi
 • Lüleburgaz Lisesi
  Ekle
 • 1
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İli Kırklareli
İlçesi Lüleburgaz
OBP Puanı (*) 94.6818
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Lüleburgaz Lisesi Kırklareli ili Lüleburgaz İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Lüleburgaz Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılı için 2022 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Lüleburgaz Lisesi'ne 2021 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "94.6818". Lüleburgaz Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Lüleburgaz Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.
Lüleburgaz Lisesi?ne kaynaklık eden ilk kurum Lüleburgaz Ortaokulu?dur. Lüleburgaz halkının kurduğu Lüleburgaz Ortaokulu Kurma ve Koruma Derneğinin çalışmaları ile 14 Ekim 1939 tarihinde orta 1. Sınıf olarak şimdiki Dere Mahallesi sınırları içinde kalan eski kaymakamlık binasının alt katında öğretime başlamış, eski belediye binasında öğretimi sürdürmüş, giderek artan öğrenci sayısı neden ile Atatürk Parkı içindeki Şehir Kulübü binasında hizmet vermiştir.

1970-1971 eğitim-öğretim yılından bugüne kadar bağımsız bir lise olarak hizmet veren Lüleburgaz Lisesi 1993-1994 eğitim-öğretim yılında Yabancı Dil Ağırlıklı Lise Bölümü ile 2004-2005 öğretim yılına kadar hizmet vermiştir. 2005 yılında eğitim-öğretimin yeniden yapılanması çalışmalarında okulumuz Anadolu Lisesi statüsü kazanmıştır.

2005-2006 eğitim öğretim yılından itibaren Anadolu Lisesi olarak hizmet veren okulumuzun tarihi ve Türk Milli Eğitiminde 60 yıldır yüklendiği misyon sebebiyle ismi değiştirilmemiş olup Lüleburgaz Lisesi adıyla hizmet vermeye devam etmektedir.

Lüleburgaz Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Lüleburgaz Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: İnönü Mahallesi İstasyon Caddesi 31/1 Lüleburgaz KIRKLARELİ

Tel: 288 417 11 18

Fax: 288 417 41 18

web: https://luleburgazlisesi.meb.k12.tr

Lüleburgaz Lisesi ile ilgili 1 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim faaliyetleri hakkında gerçek bilgiler paylaşın.
[Belge]

2021-2022 öğretim yılı kesin keyıt işlemleri ve ders seçimi 24/08/2021-27/08/2021 tarihleri arasında yapılacaktır.

İstenen Belgeler;

*2 Top fotokopi kağıdı,

*3 Adet Vesikalık Fotoğraf,

*Nüfus Cüzdan fotokopisi

*Anne -Baba boşanmış ise öğrencinin velayet durumunu gösterir belge.

ŞEHİR DIŞINDAN GELECEK OLAN VE PANSİYONDA KALMAK İSTEYENLER İÇİN;

*Aile fertlerinin 2020 yılına ait toplam gelirini gösterir belge,

*Aile nüfus kayıt örneği,

*Ek-1,

*´"Pansiyonda kalmasında sakınca yoktur." yazılı aile hekiminden alınacak rapor,

*Lüleburgaz dışında ikamet ettiğini gösterir ikametgaz belgesi.

2021-08-21 22:51
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 2

Lüleburgaz Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 4

Kırklareli Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 1

Lüleburgaz Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 1

Düvenciler Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 2

Lüleburgaz Atatürk Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 3

Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Lüleburgaz Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Lüleburgaz Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (https://luleburgazlisesi.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Lüleburgaz Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Lüleburgaz Lisesi yorumları okuyabilir, Lüleburgaz Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Lüleburgaz Lisesi taban puanı 2022

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız