Lüleburgaz Anadolu Lisesi

Kırklareli / Lüleburgaz

Lüleburgaz Anadolu Lisesi
 • Lüleburgaz Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 2
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İli Kırklareli
İlçesi Lüleburgaz
OBP Puanı (*) 95.6441
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Lüleburgaz Anadolu Lisesi Kırklareli ili Lüleburgaz İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Lüleburgaz Anadolu Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılı için 2022 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Lüleburgaz Anadolu Lisesi'ne 2021 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "95.6441". Lüleburgaz Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Lüleburgaz Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.
Lüleburgaz Anadolu Lisesi Atatürkün Hayatta en hakiki mürşit ilimdir sözünü kendine bayrak ederek 1989-1990 öğretim yılında 72 öğrenci 2 hazırlık sınıfı ile Lüleburgaz Lisesi bünyesinde 18 Eylül 1989 Pazartesi günü hizmete girmiştir.

Daha sonra 3 Aralık 1989 tarihinde yeni inşa edilen Lüleburgaz Ticaret Meslek Lisesi binasının I. Katına taşınmıştır. 2. yıl 1990-1991 öğretim yılında 144 öğrenci, 4 sınıf ile ayni binanın 4.katına taşınmıştır. 3.yıl 1991-1992 öğretim yılında 6 şube 226 öğrenci ile yine ayni okulda öğrenimini sürdürmüştür. 1992-1993 öğretim yılında 9 şube, 336 öğrenci sayısına ulaşıldığından Valilik Makamının 05/10/1992 tarih ve 990/90 sayılı olurları ile Saban Öğünç İlköğretim Okulu'nun bahçesinde bulunan eski okul binasına, 07/12/1992 tarihinde taşınarak 12 derslikle öğrenimini sürdürmüştür. 06/11/1994 tarihinde su anda eğitimini sürdürdüğü kalıcı ve kendi binasına taşınmıştır.

Halen 24 sınıf, spor salonu, fizik, kimya, biyoloji, bilgisayar laboratuvarları, resim odası, zümre odaları, kütüphanesi ile 1 Müdür, 2 Müdür Yardımcısı, 1 rehber uzman, 36 öğretmen, 3 hizmetli, 1 sözleşmeli memur, 564 öğrenci ile eğitim ve öğretimini sürdürmektedir. Okulumuz Erasmus, e-twinning gibi uluslararası projelerde yer almaktadır.
2017-2018 Öğretim yılında okulumuz LYS sonuçlarına göre 123 öğrencimiz katılmış 91 tanesi bir yüksek öğretim programına yerleşmiştir.

Lüleburgaz Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Lüleburgaz Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Gençlik Mahallesi Rüştü Akın Caddesi No2 Lüleburgaz/KIRKLARELİ

Tel: 0 288 415 18 18

Fax: 0 288 415 18 19

web: https://lal.meb.k12.tr

Lüleburgaz Anadolu Lisesi ile ilgili 2 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim faaliyetleri hakkında gerçek bilgiler paylaşın.
[Ahmet Arda ]

Merhaba benim obp puanım 89,8056 acaba lüleburgaz lisesine gidebilirmiyim. Yorum yazarsanız sevinirim. Teşekkür ederim.

2021-07-23 15:18
 
0
 
0
[Kimse]

Arkadaslar obp 91.0046 bu liseye gidebilirmiyim acil cevap verin tercih gunum yaklasiyor ve suan 93,7444 puani yükselir mi lütfen cevap verin

2021-07-02 11:34
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 2

Lüleburgaz Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 4

Kırklareli Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 1

Lüleburgaz Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 1

Düvenciler Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 2

Lüleburgaz Atatürk Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 3

Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Lüleburgaz Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Lüleburgaz Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (https://lal.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Lüleburgaz Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Lüleburgaz Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Lüleburgaz Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Lüleburgaz Anadolu Lisesi taban puanı 2022

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız