Seçim Filtreleri
Yerleştirme Türü Seç
Okul Türü Seç
İl Seç
Taban Puan
Yüzdelik Dilim (Nokta Kullanınız)
Yerleştirme Şekli: Merkezi Sınav
02882127000
02882124348
Adres Bademlik Mah. Eriklice Cad. No6 Kırklareli MERKEZ
MEB logo Kırklareli / Merkez
Kırklareli Fen Lisesi

http://kirklarelifenlisesi.meb.k12.tr
Okulu Değerlendir
Yerleştirme Şekli Merkezi Sınav
Kontenjan Sayısı 90
Taban Puanı 367.8412
Yüzdelik Dilimi Güncelleniyor...
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Pansiyon Kız/Erkek
Eğitim Süresi 4 Yıl
Y.Dil İngilizce
Proje Okulu mu?
Devlet Okulu mu?
Listene Ekle/Çıkar

Kırklareli Fen Lisesi Kırklareli ili Merkez İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Kırklareli Fen Lisesi 2019-2020 eğitim öğretim yılında 2019 LGS başvuru kılavuzuna göre Merkezi Sınav Puanı ile öğrenci alacak. Kırklareli Fen Lisesi'ni tercih edebilmeniz için Milli Eğitim Bakanlığının her yıl yapacağı 8. Sınıf LGS Sınavına girmeniz gerekiyor. Aşağıdaki tabloda Kırklareli Fen Lisesi'nin son üç yıllık taban puanını ve yüzdelik dilimini inceleyebilirsiniz. Kırklareli Fen Lisesi LGS taban puanı ve yüzdelik dilimini yıllara göre sürekli olarak güncel tutuyoruz.

Merkezî sınav puanı ile öğrenci alan okulların belirlenen kontenjanlarına, puan üstünlüğüne göre, tercihleri doğrultusunda Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünce yapılır. Merkezî sınavla öğrenci alan okullarda merkezî sınav puanının eşitliği hâlinde sırasıyla Okul Başarı Puanına (OBP), 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanına (YBP), okula özürsüz devamsızlık durumuna, tercih önceliğine ve öğrencinin yaşına bakılarak yerleştirme yapılır.

Kırklareli Fen Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Kırklareli Fen Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Nakil ve geçiş başvurusu veli tarafından öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Liselerde nakil ve geçiş başvurusu ile ilgili ayrıntılı bilgi için lütfen buraya tıklayınız.

SON ÜÇ YILLIK PUAN BİLGİSİ
Taban Puanı

Yüzdelik Dilimi
2018 Kırklareli Fen Lisesi Taban Puanı 367.8412 -
2017 Kırklareli Fen Lisesi Taban Puanı 483.9136 4.2100
2016 Kırklareli Fen Lisesi Taban Puanı
474.9372 3.3500

Kırklareli Fen Lisesi,2002-2003 Öğretim Yılında açılmıştır. Okulumuzda kız ve erkek öğrenciler için 2 pansiyon bulunmaktadır. Şehir dışından okulumuzu kazanan öğrenciler pansiyonlarımızda kalmaktadır..

BAŞARILAR

2015 Başarı Durumu 2015 Yılında Öğrencilerimizden 6´sı Tıp fakültesi, 3´ü Diş Hekimliği, 3´ü Fizik tedavi ve Rehabilitasyon, 17´si Mühendislik , biri Hukuk olmak üzere toplam otuzbir öğrencimiz üniversitelerin çeşitli bölümlerine yerleşmiştir.

2016 Başarı Durumu 12 Tıp Fakültesi, 9 Mühendislik Fakültesi, 1 İktisat, 1 Hukuk, 2 Diş Hekimliği, 3 Eczacılık, 1 Mimarlık Fakültesi, 2 Beslenme ve Diyetetik Bölümleri olmak üzere toplam 31 öğrencimiz Türkiye´nin En iyi Üniversite ve Bölümlerine yerleşmişlerdir.

 • Öğretmen Sayısı : 17
 • Öğrenci Sayısı : 283
 • Öğretim Şekli : Kırklareli Fen Lisesi´nde eğitim-öğretim tam gündür.. Tüm fen liselerinde olduğu gibi, fen ve matematik derslerinin ağırlığı %60´tan fazladır.
 • Ders Başlama ve Bitiş Saati : Ders başlama =08:30 Öğle arası =12:30 - 13:30 Ders bitiş =15:50
 • Derslik Sayısı : 10
 • Fen Laboratuarı Sayısı : 2
 • BT(Bilgisayar) Sınıfı Sayısı : 1
 • Yabancı Dil : İnternet Bağlantısı : Diğer
 • Konferans Salonu : 1
 • Spor Salonu : 1
 • Yemekhane : 1
 • Misafirhane : 1
 • Kütüphane : 1
 • Pansiyon Bilgisi : Okulumuz pansiyonunun 45 kız, 72 erkek olmak üzere toplam 117 yatılı öğrenci kapasitesi bulunmaktadır.
 • Isınma Şekli : Doğal gaz
 • İl ve İlçe Merkezine Uzaklık : İl merkezinde bulunmaktadır.
 • Ulaşım : Okul Merkezde bulunmaktadır. 2,3 ve 4 numaralı dolmuş hatları okulumuzun bulunduğu cadde üzerinden geçmektedir. Gündüzlü öğrenciler servisle ulaşımlarını sağlamaktadırlar.
 • Yerleşim Yeri Bilgisi : Kırklareli Fen Lisesi, Kırklareli´nin oldukça merkezî bir bölgesinde konumlanmıştır. Kırklareli´nin tek sinemasına; devlet hastanesi ve sağlık ocağına, market ve kırtasiyelere çok yakında olan okulda öğrenciler genellikle yatılı kalır.
 Kırklareli Fen Lisesi

Kırklareli Fen Lisesi ile ilgili olarak bilgi güncellemeye devam ediyoruz. Sizde yorum alanımızda Kırklareli Fen Lisesi hakkında yapılan yorumları okuyabilir veya bu okulla ile ilgili düşüncelerinizi, Kırklareli Fen Lisesi'nin fiziki imkanlarını, Kırklareli Fen Lisesi'nin başarılarını, Kırklareli Fen Lisesi'nin tercih edilme nedenlerini, yorum alanımızda belirterek bu okulu tercih edecek öğrencilere veya velilere yardımcı olabilirsiniz.

Okulun Telefonu: 02882127000
Okulun Faxı: 02882124348
Okulun Adresi: Bademlik Mah. Eriklice Cad. No6 Kırklareli MERKEZ

Bu okula 2 yorum yapıldı. Sizce bu okul niçin tercih edilmelidir? Bir yorum yaparak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.

Önemli: Kırklareli Kırklareli Fen Lisesi'nin başarı durumu ve istatiski bilgileri de dahil olmak üzere bu sayfada yer alan tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Kırklareli Fen Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır. Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içerikleri ve Kırklareli Fen Lisesi ile ilgili yanıltıcı bilgilerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. İletişim için tıklayınız

Kırklareli Fen Lisesi taban puanı 2019 , Kırklareli Fen Lisesi yüzdelik dilimi, Kırklareli Fen Lisesi yorumları, Kırklareli Fen Lisesi pansiyonu var mı? yatılı mı?, Kırklareli Fen Lisesi nerede?, Kırklareli Fen Lisesi üniversite başarısı, Kırklareli Fen Lisesi formaları, Kırklareli Fen Lisesi adresi, Kırklareli Fen Lisesi başarıları, Kırklareli Fen Lisesi Kırklareli, Merkez Kırklareli Fen Lisesi

google+ google+ google+