Kırşehir Osman Yalçınkaya Anadolu Lisesi

Kırşehir / Merkez

Kırşehir Osman Yalçınkaya Anadolu Lisesi
 • Kırşehir Osman Yalçınkaya Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 2
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İli Kırşehir
İlçesi Merkez
OBP Puanı (*) 61.4858
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Kırşehir Osman Yalçınkaya Anadolu Lisesi Kırşehir ili Merkez İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Kırşehir Osman Yalçınkaya Anadolu Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılı için 2022 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Kırşehir Osman Yalçınkaya Anadolu Lisesi'ne 2021 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "61.4858". Kırşehir Osman Yalçınkaya Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Kırşehir Osman Yalçınkaya Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.
Vizyon Çağdaş dünyaya ayak uydurabilen, yeniliklere açık, millî ve manevi değerlere sahip, iletişimi güçlü, empati kurabilen, sorumluluk alabilen, bir yüksek öğrenim kurumuna gitmeyi amaç edinmiş, insanlığa hizmet edecek sağduyulu, güzel ahlaklı ve hayırlı nesiller yetiştiren bir kurum olmaktır.

Misyon Öğrencilerimizi; Millî Eğitimimizin Temel Amaçları doğrultusunda, milli ve manevi değerlerimize bağlı,21. yy.ın ve ülkemizin ihtiyaçlarına uygun yetiştirmek, yüksek öğretim kurumlarına en iyi şekilde hazırlama, sorumluluk duygusu gelişmiş, eğitimin bir ihtiyaç olduğuna inanan ve kendini geliştirme isteği duyan, ruhsal yönden sağlıklı, hoşgörü sahibi insanlar olarak hayata hazırlamaktır.

 1. Öğretmen :20
 2. Öğrenci :360
 3. Derslik :15
 4. BT Sınıfı :1
 5. Kütüphane :1
 6. Fen Labaratuarı :2
 7. Konferans Salonu :1
 8. Spor Salonu :1
 9. Öğretim Şekli :TAM GÜN
 10. Saatler 08.20-15.25
2014 Yılı Üniversite Başarı Durumunu İncele

Kırşehir Osman Yalçınkaya Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Kırşehir Osman Yalçınkaya Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Güldiken Mahallesi TOKİ Evleri 2551. Sokak KIRŞEHİR

Tel: 386 272 42 40

Fax: 386 272 40 42

web: http://kirsehiroyal.meb.k12.tr

Kırşehir Osman Yalçınkaya Anadolu Lisesi ile ilgili 2 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim faaliyetleri hakkında gerçek bilgiler paylaşın.
[Aslihan ]

Öğretmenleri gerçekten mükemmel

2019-02-25 22:57
 
0
 
0
[Furkan Goksen]

halen bos kontejan varmi

2018-07-31 20:26
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 1

Hacı Fatma Erdemir Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 1

Sıddık Demir Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 1

Hayriye Kımçak Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 2

Kaman 15 Temmuz Şehitleri Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 2

Borsa İstanbul 75. Yıl Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Kırşehir Osman Yalçınkaya Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Kırşehir Osman Yalçınkaya Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://kirsehiroyal.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Kırşehir Osman Yalçınkaya Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Kırşehir Osman Yalçınkaya Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Kırşehir Osman Yalçınkaya Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Kırşehir Osman Yalçınkaya Anadolu Lisesi taban puanı 2022

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız