Hacı Fatma Erdemir Anadolu Lisesi

Kırşehir / Merkez

Hacı Fatma Erdemir Anadolu Lisesi
 • Hacı Fatma Erdemir Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 1
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İli Kırşehir
İlçesi Merkez
OBP Puanı (*) 97.9190
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Hacı Fatma Erdemir Anadolu Lisesi Kırşehir ili Merkez İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Hacı Fatma Erdemir Anadolu Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılı için 2022 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Hacı Fatma Erdemir Anadolu Lisesi'ne 2021 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "97.9190". Hacı Fatma Erdemir Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Hacı Fatma Erdemir Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.
Okulumuz 1985-1986 Eğitim Öğretim yılında ön kayıtla iki şube öğrenci kaydı almıştır. İlk olarak Merkez Ticaret Lisesi bünyesinde eğitim öğretime başlamıştır. Okulumuz şu anki binasına 1986 yılının Aralık ayında taşınmış ve halen eğitim öğretime devam etmektedir.

Okulumuz Kırşehir eski Milletvekillerinden değerli iş adamı Elektrik Yüksek Mühendisi Sayın Memduh ERDEMİR tarafından annesi Merhum Hacı Fatma ERDEMİR adına yaptırılmıştır.

Okulumuz Lise düzeyinde ilk mezunlarını 1991-1992 öğretim yılı sonunda 38 öğrenci olarak vermiş ve ilk mezunlarının tümü aynı yıl üniversiteye girmiştir. Okulumuza Milli Eğitim Bakanlığı Orta Öğretim Genel Müdürlüğünün 2 Aralık 1985 gün ve 1073/45736 sayılı, Milli Eğitim Bakanı Sayın Metin EMİROĞLU'NUN Onayları ile Hacı Fatma Erdemir Anadolu Lisesi adı verilmiştir. Okulumuz 24 derslik olup, 7500 m2 kapalı ve bahçesi ile birlikte 9013 m2 lik kullanım alanına sahiptir

Hacı Fatma Erdemir Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Hacı Fatma Erdemir Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Medrese Mah. Kayseri Yolu Üzeri / KIRŞEHİR

Tel: 03862134503

Fax: 03862134504

web: https://hfeanadolulisesi.meb.k12.tr

Hacı Fatma Erdemir Anadolu Lisesi ile ilgili 1 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim faaliyetleri hakkında gerçek bilgiler paylaşın.
[ziyaretci]

2020 başarısını bilen var mı

2021-08-01 16:27
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 1

Hacı Fatma Erdemir Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 1

Sıddık Demir Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 1

Hayriye Kımçak Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 2

Kaman 15 Temmuz Şehitleri Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 2

Borsa İstanbul 75. Yıl Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Hacı Fatma Erdemir Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Hacı Fatma Erdemir Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (https://hfeanadolulisesi.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Hacı Fatma Erdemir Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Hacı Fatma Erdemir Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Hacı Fatma Erdemir Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Hacı Fatma Erdemir Anadolu Lisesi taban puanı 2022

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız