Prof.Dr.İlhan Kılıçözlü Fen Lisesi

Kırşehir / Merkez
Prof.Dr.İlhan Kılıçözlü Fen Lisesi
Yerleştirme Şekli Merkezi Sınav
Tercih Kodu ---
Kontenjan Sayısı ---
Okulun Taban Puanı 472.6884
Güncel Yüzdelik Dilimi 1.72
Okulun Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Kız
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Okula Bilgi Ekle Sık Sorulan Sorular

Prof.Dr.İlhan Kılıçözlü Fen Lisesi Kırşehir ili Merkez İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur.

Prof.Dr.İlhan Kılıçözlü Fen Lisesi 2020-2021 eğitim öğretim yılında 2020 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa Merkezi Sınav Puanı ile öğrenci alacak. Prof.Dr.İlhan Kılıçözlü Fen Lisesi'ni tercih edebilmeniz için Milli Eğitim Bakanlığının her yıl yapacağı 8. Sınıf LGS Sınavına girmeniz gerekiyor.

Merkezî sınav puanı ile öğrenci alan okulların belirlenen kontenjanlarına, puan üstünlüğüne göre, tercihleri doğrultusunda Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünce yapılır. Merkezî sınavla öğrenci alan okullarda merkezî sınav puanının eşitliği hâlinde sırasıyla Okul Başarı Puanına (OBP), 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanına (YBP), okula özürsüz devamsızlık durumuna, tercih önceliğine ve öğrencinin yaşına bakılarak yerleştirme yapılır.

Aşağıdaki tabloda Prof.Dr.İlhan Kılıçözlü Fen Lisesi'nin son üç yıllık taban puanını ve yüzdelik dilimini inceleyebilirsiniz. Prof.Dr.İlhan Kılıçözlü Fen Lisesi LGS taban puanı ve yüzdelik dilimini yıllara göre sürekli olarak güncel tutuyoruz.

İSTATİSTİKİ BİLGİLERİ
Okulun Son Üç Yıllık Taban Puanı
Yüzdelik Dilim Bilgisi
Yıl Taban Puanı Yüzdelik Dilimi
2019 472.6884 1.72
2018 409.5054 1.79
2017 492.7265 1.21
Prof.Dr.İlhan Kılıçözlü Fen Lisesi 1998 yılında eğitim-öğretime başlamıştır. Okulumuz 1998-1999 Eğitim Öğretim yılında Petlas Lastik Fabrikasının özelleştirilme kapsamı dışında tutulan sosyal tesislerinde eğitim öğretime başlamıştır. Okulumuzun eğitim ve öğretim gördüğü binanın Gazi Üniversitesine devrinin yapılması sonrasında 2000 yılı kasım ayında mevcutta bulunduğu Vakıflar Genel Müdürlüğü'ne ait Yurt binasına taşınarak  eğitim  öğretim  sürecine  devam  etmiştir. 

2001  Eğitim  Öğretim  yılında  Prof.  Dr. İlhan KILIÇÖZLÜ Bey'in okul laboratuvarlarının yapılmasında ve teşrifindeki yardımlarından dolayı Prof. Dr. İlhan KILIÇÖZLÜ Fen Lisesi ismini almıştır. 48 öğrenci ile başladığı eğitim öğretim sürecinde eski okul alanı ve binanın kapladığı alan olmak üzere 3000 metrekarelik kullanım alanı bulunmakta ve şehir merkezine 3 km uzaklıkta idi.

Prof.Dr.İlhan Kılıçözlü Fen Lisesi Yeni okul binası 2012 Temmuz ayında tamamlanmış olup aynı ay içerisinde yeni okul binasına yerleşilmiştir. Yeni okul binası t oplam 10000 metrekare alana kurulu olup 4160 metrekaresi derslik ve yönetim binası, 2432 metrekaresi pansiyon binası ve 3408 metrekaresi ise bahçe alanından oluşmaktadır. Okul bahçe duvarı demir korkuluklarla çevrilidir. Okulda normal öğretim yapılmaktadır.

Okulumuz; 1 müdür, 1 müdür başyardımcısı, 2 müdür yardımcısı, her branş için yeterli sayıdaki  öğretmen  kadrosu  ve  yeterli  sayıdaki  yardımcı  personel  ile  eğitim  ve öğretim hizmeti vermektedir. Okulumuzda halen 1 müdür odası, 1 müdür başyardımcısı odası, 2 müdür yardımcısı odası, 1 memur odası, 24 derslik, 1 öğretmen çalışma odası, 1 etüt odası, 1 rehber öğretmen odası, 1 ekipman odası, 1 kütüphane, 1 çok amaçlı salon, 1 bilgisayar laboratuarı, 1 fizik laboratuarı, 1 kimya laboratuarı, 1 biyoloji laboratuarı, 1 beden eğitimi öğretmeni odası, 1 kız öğrenci pansiyonu, 1 erkek öğrenci pansiyonu, 1 kız ve 1 erkek öğrenci giyinme odası, 1 yardımcı personel odası, 1 kantin ve 1 çay ocağı odası, asansör, yangın merdiveni, temizlik odaları bulunmaktadır.

Okul binası kameralarla izlenmektedir. Okul bahçesinde bekçi kulübesi olup geçe bekçisi nöbet tutmaktadır. Okulun  şehir merkezine uzaklığı 3 kmdir. 2015 Üniversite yerleştirme sonuçları açıklandı. Buna göre okulumuz yine geleneğini bozmadı. Öğrencilerimizin 31 tanesi tıp fakültelerine yerleşirken, diğer öğrencilerimizi mühendislik , hukuk ,diş hekimliği ve diğer bölümler yerleştirmenin gururunu yaşadık. Emeği geçen öğretmen ve öğrencilerimizi kutluyor, öğrencilerimize bundan sonraki yaşamlarında sağlık ve başarı diliyoruz. Prof.Dr.İlhan Kılıçözlü Fen Lisesi 2014 YGS Sınavında kendi türünde okulumuz YGS puan ortalamasında kendi türünde 33. LYS puan ortalamasında kendi türünde 45. Olmuştur. 2015 YGS sınavında kendi türünde Fen Lisesi arasında YGS puan ortalamasında kendi 25. LYS puan ortalamasında kendi türünde 21. Olmuştur.

Prof.Dr.İlhan Kılıçözlü Fen Lisesi Rekorlara doymuyor. 2017 yılında mezun ettiği 67 öğrenciden 33 ünü Tıp Fakültelerine yerleştirerek gündem olan okulumuz bu yıl sınava katılan 79 öğrenciden ilk incelemelere göre 44 tanesini Tıp Fakültelerine yerleştirerek Maşallah dedirtti.

Tıp Fakülteleri dışında ilk 100 de yer alan Muhammet ** isimli öğrencimiz Bilkent Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği, yine ilk 100 de yer alan ** isimli öğrencimizin Boğaziçi Üniversitesinin İktisat Bölümüne yerleştiği görüldü. Tıp Fakültesi dışında en çok tercih edilen bölümün diş hekimliği olduğu görüldü. Ancak bazı öğrencilerimizin bu yıl yüksek puan almalarına rağmen tercih yapmamaları dikkat çekti.

2016 yılı ÖSYS Yerleştirme sonuçları açıklandı. Okulumuz Prof. Dr. İlhan Kılıçözlü Fen Lisesi başarısını her yıl olduğu gibi artırarak devam ettirdi. Ayrıca bu eğitim öğretim yılı alınan sonuçlarla REKORLAR YILI olarak tarihe geçti.

18 son sınıf öğrencimizin 500 üzeri puan alarak tercih yapması en dikkat çekici sonuç oldu. Bu durum BİR OKUL İÇİN KIRŞEHİR EĞİTİM TARİHİNDE REKORDUR.

67 öğrencimizin mezun olduğu 2015-2016 eğitim öğretim yılında , son sınıf öğrencilerimizin %50 si ,Türkiyenin eğitimde kendisini kanıtlamış devlet üniversitelerinin TIP Fakültelerine yerleştiler. Bu sonuçla da yeni bir REKORUN DAHA SAHİBİ OLDULAR.

33 Tıp Fakültesine yerleşen öğrencilerimizden üçü HACETTEPE , üçü CERRAHPAŞA TIP FAKÜLTELERİNE , diğerleri ise ÇAPA , ANKARA , GAZİ , ERCİYES , ULUDAĞ , CUMHURİYET , YILDIRIM BEYAZIT gibi köklü ve en yüksek puanla yerleşilen üniversitelerin TIP FAKÜLTELERİNE yerleşmesi ayrıca dikkat çekti. Öğrencilerimiz Özel Tıp fakültelerine rağbet göstermediler.

11 öğrencimiz ise tercihlerini MF4 ten yana kullanmış ve Mühendislik-Mimarlık fakültelerine yerleşmişlerdir. Mühendislik tercihlerinde ise Endüstri ,Elektrik ?Elektronik , Bilgisayar , Uçak Mühendisliği ve Makine Mühendisliği yoğun tercih edilirken, Üniversite olarak BOĞAZİÇİ , ODTÜ , HACETTEPE , TOBB ve İTÜ tercihleri dikkat çekti.
 • Öğretmen Sayısı : 34
 • Öğrenci Sayısı : 417
 • Öğretim Şekli : Gündüzlü - Yatılı
 • Ders Başlama ve Bitiş Saati : 08:05-15:05
 • Derslik Sayısı : 23
 • Konferans Salonu : 1
 • Fen Laboratuvarı : 3
 • BT Sınıfı : 1
 • Kütüphane : 1
 • Yemekhane : 1
 • Revir : 1
 • Isınma Şekli : Doğalgaz
 • ULAŞIM BİLGİLERİ
 • İl ve İlçe Merkezine Uzaklık : 3 km
 • Ulaşım : Özel Halk Dolmuşları - Taksi-Öğrenci servisleri
 • Servis Bilgisi : Öğrenci servisleri mevcuttur.
 • Yerleşim Yeri Bilgisi : Çukurçayır Mahallesi Bağbaşı Mevki
LYS'de Öğrenci Yerleştirme Yüzdesi :
 • 2013-2014 % 100
 • 2014-2015 % 70
Prof.Dr.İlhan Kılıçözlü Fen Lisesi Okulumuz 200 kapasiteli kız ve erkek pansiyonu ile öğrencilerimize hizmet vermektedir.
 • Tel 0 386 262 02 00
 • Fax 0 386 262 10 00
Çukurçayır Mah. Şehit Öğretmen Bayram Tekin Cad. No. 8 Merkez KIRŞEHİR
  http://kirsehirfenlisesi.meb.k12.tr
Bu okula 13 yorum yapıldı. Sizce bu okul niçin tercih edilmelidir? Bir yorum yaparak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Hem olumlu, hem de olumsuz yönlerini belirtmeye çalışın.
 • Diğer kullanıcılara karşı nazik olun.
 • Yorumlarınızın yararlı ve bilgilendirici olmasına özen gösterin.

Tanıtım Kartı

İl Kırşehir
İlçe Merkez
Tel 0 386 262 02 00
Fax 0 386 262 10 00
Web http://kirsehirfenlisesi.meb.k12.tr
Adres:

Çukurçayır Mah. Şehit Öğretmen Bayram Tekin Cad. No. 8 Merkez KIRŞEHİR

 • Geç gelme birinci ders saa için belirlenen süre ile sınırlıdır. Ancak her beş defa geç kalma yarım gün devamsızlıktan sayılır. Bu sürenin dışındaki geç gelmeler devamsızlıktan sayılır.
 • Geç gelen öğrencilerin derse alınma şekli ve süresi ders yılı başında öğretmenler kurulunca kararlaşrılarak veli ve öğrencilere duyurulur.
 • Günlük toplam ders saanin 2/3 ü ve daha fazlasına gelmeyenlerin devamsızlığı bir gün, diğer devamsızlıklar ise yarım gün sayılır.

Devamsızlık süresi özürsüz 10 günü, toplamda 30 günü aşan öğrenciler, ders puanları ne olursa olsun başarısız sayılır ve durumları yazılı olarak velilerine bildirilir. Ancak üniversite hastaneleri, eğim ve araşrma hastaneleri veya tam teşekküllü hastanelerde kontrol kayıtlı sürekli tedaviyi ya da organ naklini gerekren hastalığı bulunanlar, tam zamanlı kaynaşrma yoluyla eğimlerine devam eden özel eğim ihyacı olan öğrenciler ve özel eğim meslek liselerine kayıtlı olan öğrenciler, sosyal hizmet, emniyet ve asayiş birimlerinin resmî raporları doğrultusunda koruma ve bakım alna alınanlar ile tutuklu öğrencilerin özürsüz devamsızlık süresi 10 günü geçmemek kaydıyla toplam devamsızlık süresi 60, tam zamanlı kaynaşrma/bütünleşrme yoluyla eğimlerine devam eden özel eğim ihyacı olan öğrenciler ve özel eğim meslek liselerine kayıtlı olan öğrencilerin özürsüz devamsızlık süresi 20 günü geçmemek kaydıyla toplam devamsızlık süresi 70 gün olarak uygulanır

Sınav, performans çalışması, proje ve uygulamalar 100 tam puan üzerinden değerlendirilir. Değerlendirme sonuçları e-Okul sistemine işlenir

 • 85,00 - 100 > Pekiyi
 • 70,00 - 84,99 > İyi
 • 60,00 - 69,99 > Orta
 • 50,00 - 59,99 > Geçer
 • 0 - 49,99 > Başarısız

Öğrencinin yılsonu başarı puanı, derslerin ağırlıklı puanları toplamının bu derslerin haalık ders saatleri toplamına bölümüyle elde edilen puandır. Naklen gelen öğrencilerin yılsonu başarı puanı hesaplanırken yeni oluşacak haalık ders saa sayısı toplamı esas alınır. Yılsonu başarı puanı hesaplanırken bölme işlemi, virgülden sonra iki basamak yürütülür.

Öğrencinin, ders yılı sonunda herhangi bir dersten başarılı sayılabilmesi için;

 • İki dönem puanının aritmek ortalamasının en az 50 veya birinci dönem puanı ne olursa olsun ikinci dönem puanının en az 70
 • İşletmelerde beceri eğimi gören öğrencilerin, beceri sınavı puanı en az 50 olmak kaydıyla birinci ve ikinci dönem puanları ile beceri sınav puanının aritmek ortalamasının en az 50 veya beceri sınav puanının 70 olması gerekir

Ders yılı sonunda her bir dersten iki dönem puanı bulunmak kaydıyla;

 • Tüm derslerden başarılı olan,
 • Başarısız dersi/dersleri olanlardan, yılsonu başarı puanı en az 50 olan öğrenciler doğrudan sınıf geçer.
 • Birinci fıkradaki şartları taşımakla birlikte yılsonu başarı puanıyla başarılı sayılamayacak derslerden başarısız olan öğrenciler, o dersten/derslerden sorumlu geçer.

Ders yılı sonunda her bir dersten iki dönem puanı bulunmak kaydıyla doğrudan sınını geçemeyen öğrencilerden; bir sınıa başarısız ders sayısı en fazla 3 ders olanlar sorumlu olarak sınıflarını geçer. Ancak alt sınıflar da dâhil toplam 6 dersten fazla başarısız dersi bulunanlar sınıf tekrar eder. Nakil ve geçişler nedeniyle ortaya çıkan sorumlu dersler bu sayıya dâhil edilmez.

Sorumluluk sınavları, ders yılı içerisinde yapılan yazılı ve/veya uygulamalı sınav esaslarına göre birinci dönemin ilk haası, ikinci dönemin ilk haası ile son iki haası içerisinde iki alan öğretmeni, bulunmaması hâlinde biri alan öğretmeni olmak üzere iki öğretmen tarandan yapılır. Sınav tarihleri ve görevlendirilecek öğretmenler okul müdürlüğünce belirlenir. Bu sınavlar dersleri aksatmayacak şekilde haa içerisinde yapılacak şekilde planlanır. Gerekğinde cumartesi ve pazar günlerinde de yapılabilir.

Doğrudan, yılsonu başarı puanıyla veya sorumlu olarak sınıf geçemeyenlerle devamsızlık nedeniyle başarısız sayılanlar sınıf tekrar eder. Sınıf tekrarı hazırlık sını hariç, orta öğrenim süresince en fazla bir defa yapılır. Öğrenim süresi içinde ikinci defa sınıf tekrarı durumuna düşen öğrencilerin ders yılı sonunda okulla ilişiği kesilerek mesleki eğim merkezine, Açık Öğrem Lisesine, Mesleki Açık Öğrem Lisesine veya Açık Öğrem İmam Hap Lisesine kayıtları yapılır. Mesleki eğim merkezinde öğrenim görenlerden ikinci defa sınıf tekrar etme durumuna düşen öğrencilerin kayıtları Açık Öğrem Lisesine, Mesleki Açık Öğrem Lisesine veya Açık Öğrem İmam Hap Lisesine yapılır.

Okuldan mezun olamayan 12 nci sınıf öğrencilerinden sınıf tekrar etme hakkı bulunanlar başarısız olunan ders sayısına bakılmaksızın sınıf tekrar edebilir. Ancak, sınıf tekrar etmek istemeyen öğrencilerden sınıf tekrarı yapmış olanlar bir, sınıf tekrarı yapmamış olanlar ise iki öğrem yılı daha başarısız oldukları derslerden sorumluluk sınavına girebilir. Ustalık sınavında başarısız olan öğrenciler beceri sınavı esaslarına göre sorumluluk sınavlarına alınır. Bu sınavlar sonunda da başarısız olan öğrencilerin öğrem yılı sonunda okulla ilişiği kesilerek Açık Öğrem Lisesine, Mesleki Açık Öğrem Lisesine veya Açık Öğrem İmam Hap Lisesine kayıtları yapılır

11
Kaman Fen Lisesi
 • Kaman/Kırşehir

Merkezî Yerleştirme, Merkezi Sınavla öğrenci alan fen liseleri, sosyal bilimler liseleri, özel program ve proje uygulayan eğitim kurumları ile meslekî ve teknik Anadolu liselerinin Anadolu teknik programlarına tercihler doğrultusunda merkezî sınav puanı üstünlüğüne göre yapılan yerleştirmedir.

Evet. e-Okulda kayıtlı öğrencilerin, Merkezî Sınavla Öğrenci Alan Okulları tercih edebilmesi için yerel yerleştirme tercihi yapması zorunludur.

Merkezî sınavla öğrenci alan okulların belirlenen kontenjanlarına merkezî sınav puanı üstünlüğüne göre yerleştirme yapılır. Merkezî sınav puanının eşitliği hâlinde sırasıyla;

 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğüne,
 • 8’inci sınıftaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne,
 • 7’nci sınıftaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne,
 • 6’ncı sınıftaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne,
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığına,
 • Tercih önceliğine,
 • Öğrencinin doğum tarihine göre yaşı küçük olana bakılarak yerleştirme yapılır.

Merkezi Sınava giren öğrenciler, Yerel Yerleştirme ile öğrenci alan okullar için tercihlerini yaparak kayıt işlemini tamamladıktan sonra, Merkezi Sınavla öğrenci alan okullar için açılacak Merkezi Sınavla Öğrenci Alan Okullar ekranından en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler.

Bu sayfada yer alan Prof.Dr.İlhan Kılıçözlü Fen Lisesi'nin başarı durumu ve istatiski bilgileri de dahil olmak üzere tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Prof.Dr.İlhan Kılıçözlü Fen Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Prof.Dr.İlhan Kılıçözlü Fen Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Prof.Dr.İlhan Kılıçözlü Fen Lisesi yorumları okuayabilir, Prof.Dr.İlhan Kılıçözlü Fen Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız

81

İl

9000

Okul

80000

Yorum