Seçim Filtreleri
Yerleştirme Türü Seç
Okul Türü Seç
İl Seç
Taban Puan
Yüzdelik Dilim (Nokta Kullanınız)
Yerleştirme Şekli: Merkezi Sınav
0 386 262 02 00
0 386 262 10 00
Adres Çukurçayır Mah. Şehit Öğretmen Bayram Tekin Cad. No. 8 Merkez KIRŞEHİR
MEB logo Kırşehir / Merkez
Prof.Dr.İlhan Kılıçözlü Fen Lisesi

http://kirsehirfenlisesi.meb.k12.tr
Okulu Değerlendir
Yerleştirme Şekli Merkezi Sınav
Tercih Kodu 24626
Kontenjan Sayısı 120
Taban Puanı 409.5054
Yüzdelik Dilimi 1.79
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Pansiyon Kız
Eğitim Süresi 4 Yıl
Y.Dil İngilizce
Proje Okulu mu?
Devlet Okulu mu?
Listene Ekle/Çıkar

Prof.Dr.İlhan Kılıçözlü Fen Lisesi Kırşehir ili Merkez İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Prof.Dr.İlhan Kılıçözlü Fen Lisesi 2019-2020 eğitim öğretim yılında 2019 LGS başvuru kılavuzuna göre Merkezi Sınav Puanı ile öğrenci alacak. Prof.Dr.İlhan Kılıçözlü Fen Lisesi'ni tercih edebilmeniz için Milli Eğitim Bakanlığının her yıl yapacağı 8. Sınıf LGS Sınavına girmeniz gerekiyor. Aşağıdaki tabloda Prof.Dr.İlhan Kılıçözlü Fen Lisesi'nin son üç yıllık taban puanını ve yüzdelik dilimini inceleyebilirsiniz. Prof.Dr.İlhan Kılıçözlü Fen Lisesi LGS taban puanı ve yüzdelik dilimini yıllara göre sürekli olarak güncel tutuyoruz.

Merkezî sınav puanı ile öğrenci alan okulların belirlenen kontenjanlarına, puan üstünlüğüne göre, tercihleri doğrultusunda Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünce yapılır. Merkezî sınavla öğrenci alan okullarda merkezî sınav puanının eşitliği hâlinde sırasıyla Okul Başarı Puanına (OBP), 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanına (YBP), okula özürsüz devamsızlık durumuna, tercih önceliğine ve öğrencinin yaşına bakılarak yerleştirme yapılır.

Prof.Dr.İlhan Kılıçözlü Fen Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Prof.Dr.İlhan Kılıçözlü Fen Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Nakil ve geçiş başvurusu veli tarafından öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Liselerde nakil ve geçiş başvurusu ile ilgili ayrıntılı bilgi için lütfen buraya tıklayınız.

SON ÜÇ YILLIK PUAN BİLGİSİ
Taban Puanı

Yüzdelik Dilimi
2018 Prof.Dr.İlhan Kılıçözlü Fen Lisesi Taban Puanı 409.5054 1.7900
2017 Prof.Dr.İlhan Kılıçözlü Fen Lisesi Taban Puanı 492.7265 1.2100
2016 Prof.Dr.İlhan Kılıçözlü Fen Lisesi Taban Puanı
486.8045 1.2300

Prof.Dr.İlhan Kılıçözlü Fen Lisesi 1998 yılında eğitim-öğretime başlamıştır. Okulumuz 1998-1999 Eğitim Öğretim yılında Petlas Lastik Fabrikasının özelleştirilme kapsamı dışında tutulan sosyal tesislerinde eğitim öğretime başlamıştır. Okulumuzun eğitim ve öğretim gördüğü binanın Gazi Üniversitesine devrinin yapılması sonrasında 2000 yılı kasım ayında mevcutta bulunduğu Vakıflar Genel Müdürlüğü'ne ait Yurt binasına taşınarak  eğitim  öğretim  sürecine  devam  etmiştir. 

2001  Eğitim  Öğretim  yılında  Prof.  Dr. İlhan KILIÇÖZLÜ Bey'in okul laboratuvarlarının yapılmasında ve teşrifindeki yardımlarından dolayı Prof. Dr. İlhan KILIÇÖZLÜ Fen Lisesi ismini almıştır. 48 öğrenci ile başladığı eğitim öğretim sürecinde eski okul alanı ve binanın kapladığı alan olmak üzere 3000 metrekarelik kullanım alanı bulunmakta ve şehir merkezine 3 km uzaklıkta idi.

Prof.Dr.İlhan Kılıçözlü Fen Lisesi Yeni okul binası 2012 Temmuz ayında tamamlanmış olup aynı ay içerisinde yeni okul binasına yerleşilmiştir. Yeni okul binası t oplam 10000 metrekare alana kurulu olup 4160 metrekaresi derslik ve yönetim binası, 2432 metrekaresi pansiyon binası ve 3408 metrekaresi ise bahçe alanından oluşmaktadır. Okul bahçe duvarı demir korkuluklarla çevrilidir. Okulda normal öğretim yapılmaktadır.

Okulumuz; 1 müdür, 1 müdür başyardımcısı, 2 müdür yardımcısı, her branş için yeterli sayıdaki  öğretmen  kadrosu  ve  yeterli  sayıdaki  yardımcı  personel  ile  eğitim  ve öğretim hizmeti vermektedir. Okulumuzda halen 1 müdür odası, 1 müdür başyardımcısı odası, 2 müdür yardımcısı odası, 1 memur odası, 24 derslik, 1 öğretmen çalışma odası, 1 etüt odası, 1 rehber öğretmen odası, 1 ekipman odası, 1 kütüphane, 1 çok amaçlı salon, 1 bilgisayar laboratuarı, 1 fizik laboratuarı, 1 kimya laboratuarı, 1 biyoloji laboratuarı, 1 beden eğitimi öğretmeni odası, 1 kız öğrenci pansiyonu, 1 erkek öğrenci pansiyonu, 1 kız ve 1 erkek öğrenci giyinme odası, 1 yardımcı personel odası, 1 kantin ve 1 çay ocağı odası, asansör, yangın merdiveni, temizlik odaları bulunmaktadır.

Okul binası kameralarla izlenmektedir. Okul bahçesinde bekçi kulübesi olup geçe bekçisi nöbet tutmaktadır. Okulun  şehir merkezine uzaklığı 3 kmdir.  VİZYON İSTİYORUZKİ BÜTÜN ÖĞRENCİLERİMİZ *Fen ve matematik alanında iyi yetişmiş, *Problemlerini bilimsel yöntemlerle çözebilen, *Çevresi olumlu iletişim kuracak davranışlar kazanmış, *Lider olma vasfı taşıyan, *Öz güvenli, bilgili ve becerili birer birey olsunlar.

MİSYON BÜTÜN ÖĞRENCİLERİMİZ *Teknolojik esaslara ve yeniliklere açık, *Bilgi ve beceri yönünden donanımlı, *Bilgi ve proje üretebilen, *Bilim adamı olmaya hazır, Milli ve manevi değerleri özümsemiş olarak yetiştirmektir.

BAŞARILAR 2015 Üniversite yerleştirme sonuçları açıklandı. Buna göre okulumuz yine geleneğini bozmadı. Öğrencilerimizin 31 tanesi tıp fakültelerine yerleşirken, diğer öğrencilerimizi mühendislik , hukuk ,diş hekimliği ve diğer bölümler yerleştirmenin gururunu yaşadık. Emeği geçen öğretmen ve öğrencilerimizi kutluyor, öğrencilerimize bundan sonraki yaşamlarında sağlık ve başarı diliyoruz. Prof.Dr.İlhan Kılıçözlü Fen Lisesi 2014 YGS Sınavında kendi türünde okulumuz YGS puan ortalamasında kendi türünde 33. LYS puan ortalamasında kendi türünde 45. Olmuştur. 2015 YGS sınavında kendi türünde Fen Lisesi arasında YGS puan ortalamasında kendi 25. LYS puan ortalamasında kendi türünde 21. Olmuştur.
 • Öğretmen Sayısı : 28
 • Rehber Öğretmen Sayısı : 1
 • Öğrenci Sayısı : 388
 • Öğretim Şekli : Gündüzlü - Yatılı
 • Ders Başlama ve Bitiş Saati : 08:05-15:05
 • Derslik Sayısı : 24
 • Fen Laboratuarı Sayısı : 3
 • BT(Bilgisayar) Sınıfı Sayısı : 1
 • Yabancı Dil : 1.Y. Dil
 • İngilizce 2.Y.Dil Fransızca / Almanca İnternet Bağlantısı : Diğer
 • Konferans Salonu : 1
 • Yemekhane : 1
 • Kütüphane : 1
 • Kantin : 1
 • Revir : 1
 • Bahçe : 1
 • Pansiyon Bilgisi : Kız-Erkek pansiyon mevcuttur. 200 öğrenci kapasiteli, dörder kişilik odalar, günlük en az 3 saatlik etüt, 24 saat sıcak su, açık büfe kahvaltı,öğle ve akşam yemekleri,
 • Isınma Şekli : Doğalgaz
 • İl ve İlçe Merkezine Uzaklık : 3 km
 • Ulaşım : Özel Halk Dolmuşları - Taksi-Öğrenci servisleri
 • Servis Bilgisi : Öğrenci servisleri mevcuttur.
 • Yerleşim Yeri Bilgisi : Çukurçayır Mahallesi Bağbaşı Mevki
 • Okulun YGS/LYS Başarı Durumu : 2013-2014 2014 YGS Sınavında kendi türünde okulumuz YGS puan ortalamasında kendi türünde 33. LYS puan ortalamasında kendi türünde 45. Olmuştur. 2014-2015 2015 YGS sınavında kendi türünde Fen Lisesi arasında YGS puan ortalamasında kendi 25. LYS puan ortalamasında kendi türünde 21. Olmuştur.
LYS'de Öğrenci Yerleştirme Yüzdesi :
 • 2013-2014 % 100
 • 2014-2015 % 70
Prof.Dr.İlhan Kılıçözlü Fen Lisesi Okulumuz 200 kapasiteli kız ve erkek pansiyonu ile öğrencilerimize hizmet vermektedir.

Prof.Dr.İlhan Kılıçözlü Fen Lisesi Rekorlara doymuyor. 2017 yılında mezun ettiği 67 öğrenciden 33 ünü Tıp Fakültelerine yerleştirerek gündem olan okulumuz bu yıl sınava katılan 79 öğrenciden ilk incelemelere göre 44 tanesini Tıp Fakültelerine yerleştirerek Maşallah dedirtti.

Tıp Fakülteleri dışında ilk 100 de yer alan Muhammet ** isimli öğrencimiz Bilkent Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği, yine ilk 100 de yer alan ** isimli öğrencimizin Boğaziçi Üniversitesinin İktisat Bölümüne yerleştiği görüldü. Tıp Fakültesi dışında en çok tercih edilen bölümün diş hekimliği olduğu görüldü. Ancak bazı öğrencilerimizin bu yıl yüksek puan almalarına rağmen tercih yapmamaları dikkat çekti.

2016 yılı ÖSYS Yerleştirme sonuçları açıklandı. Okulumuz Prof. Dr. İlhan Kılıçözlü Fen Lisesi başarısını her yıl olduğu gibi artırarak devam ettirdi. Ayrıca bu eğitim öğretim yılı alınan sonuçlarla REKORLAR YILI olarak tarihe geçti.

18 son sınıf öğrencimizin 500 üzeri puan alarak tercih yapması en dikkat çekici sonuç oldu. Bu durum BİR OKUL İÇİN KIRŞEHİR EĞİTİM TARİHİNDE REKORDUR.

67 öğrencimizin mezun olduğu 2015-2016 eğitim öğretim yılında , son sınıf öğrencilerimizin %50 si ,Türkiyenin eğitimde kendisini kanıtlamış devlet üniversitelerinin TIP Fakültelerine yerleştiler. Bu sonuçla da yeni bir REKORUN DAHA SAHİBİ OLDULAR.

33 Tıp Fakültesine yerleşen öğrencilerimizden üçü HACETTEPE , üçü CERRAHPAŞA TIP FAKÜLTELERİNE , diğerleri ise ÇAPA , ANKARA , GAZİ , ERCİYES , ULUDAĞ , CUMHURİYET , YILDIRIM BEYAZIT gibi köklü ve en yüksek puanla yerleşilen üniversitelerin TIP FAKÜLTELERİNE yerleşmesi ayrıca dikkat çekti. Öğrencilerimiz Özel Tıp fakültelerine rağbet göstermediler.

11 öğrencimiz ise tercihlerini MF4 ten yana kullanmış ve Mühendislik-Mimarlık fakültelerine yerleşmişlerdir. Mühendislik tercihlerinde ise Endüstri ,Elektrik ?Elektronik , Bilgisayar , Uçak Mühendisliği ve Makine Mühendisliği yoğun tercih edilirken, Üniversite olarak BOĞAZİÇİ , ODTÜ , HACETTEPE , TOBB ve İTÜ tercihleri dikkat çekti.

Prof.Dr.İlhan Kılıçözlü Fen Lisesi ile ilgili olarak bilgi güncellemeye devam ediyoruz. Sizde yorum alanımızda Prof.Dr.İlhan Kılıçözlü Fen Lisesi hakkında yapılan yorumları okuyabilir veya bu okulla ile ilgili düşüncelerinizi, Prof.Dr.İlhan Kılıçözlü Fen Lisesi'nin fiziki imkanlarını, Prof.Dr.İlhan Kılıçözlü Fen Lisesi'nin başarılarını, Prof.Dr.İlhan Kılıçözlü Fen Lisesi'nin tercih edilme nedenlerini, yorum alanımızda belirterek bu okulu tercih edecek öğrencilere veya velilere yardımcı olabilirsiniz.

Okulun Telefonu: 0 386 262 02 00
Okulun Faxı: 0 386 262 10 00
Okulun Adresi: Çukurçayır Mah. Şehit Öğretmen Bayram Tekin Cad. No. 8 Merkez KIRŞEHİR

Bu okula 13 yorum yapıldı. Sizce bu okul niçin tercih edilmelidir? Bir yorum yaparak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.

Kırşehir Benzer Okullar

Yerlestirme

Taban
Puanı

Yüzdelik
Dilimi

Prof.Dr.İlhan Kılıçözlü Fen Lisesi Merkezi Sınav 409.5054 1.79
Kaman Fen Lisesi Merkezi Sınav 363.4022 6.67

Önemli: Prof.Dr.İlhan Kılıçözlü Fen Lisesi'nin başarı durumu ve istatiski bilgileri de dahil olmak üzere bu sayfada yer alan tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Prof.Dr.İlhan Kılıçözlü Fen Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır. Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içerikleri ve Prof.Dr.İlhan Kılıçözlü Fen Lisesi ile ilgili yanıltıcı bilgilerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. İletişim için tıklayınız

Prof.Dr.İlhan Kılıçözlü Fen Lisesi taban puanı 2019 , Prof.Dr.İlhan Kılıçözlü Fen Lisesi yüzdelik dilimi, Prof.Dr.İlhan Kılıçözlü Fen Lisesi yorumları, Prof.Dr.İlhan Kılıçözlü Fen Lisesi pansiyonu var mı? yatılı mı?, Prof.Dr.İlhan Kılıçözlü Fen Lisesi nerede?, Prof.Dr.İlhan Kılıçözlü Fen Lisesi üniversite başarısı, Prof.Dr.İlhan Kılıçözlü Fen Lisesi formaları, Prof.Dr.İlhan Kılıçözlü Fen Lisesi adresi, Prof.Dr.İlhan Kılıçözlü Fen Lisesi başarıları

google+ google+ google+