Prof.Dr.İlhan Kılıçözlü Fen Lisesi

Prof.Dr.İlhan Kılıçözlü Fen Lisesi
 • Prof.Dr.İlhan Kılıçözlü Fen Lisesi
  Ekle
 • 13
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Merkezi Sınav
Tercih Kodu ---
Kontenjan Sayısı ---
Okulun Taban Puanı 447.7392
Güncel Yüzdelik Dilimi 1.92
Okulun Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Erkek
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Bilgi Ekle SSS

Prof.Dr.İlhan Kılıçözlü Fen Lisesi Kırşehir ili Merkez İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Prof.Dr.İlhan Kılıçözlü Fen Lisesi 2021-2022 eğitim öğretim yılında 2021 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa Merkezi Sınav Puanı ile öğrenci alacak. Prof.Dr.İlhan Kılıçözlü Fen Lisesi'ni tercih edebilmeniz için Milli Eğitim Bakanlığının her yıl yapacağı 8. Sınıf LGS Sınavına girmeniz gerekiyor.

Prof.Dr.İlhan Kılıçözlü Fen Lisesi'nin belirlenen kontenjanlarına, puan üstünlüğüne göre, öğrencilerin tercihleri doğrultusunda Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünce yapılır. Puanının eşitliği hâlinde sırasıyla Okul Başarı Puanına (OBP), 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanına (YBP), okula özürsüz devamsızlık durumuna, tercih önceliğine ve öğrencinin yaşına bakılarak yerleştirme yapılır.

Aşağıdaki tabloda Prof.Dr.İlhan Kılıçözlü Fen Lisesi'nin son üç yıllık taban puanını ve yüzdelik dilimini inceleyebilirsiniz. Prof.Dr.İlhan Kılıçözlü Fen Lisesi LGS taban puanı ve yüzdelik dilimini yıllara göre sürekli olarak güncel tutuyoruz.

Prof.Dr.İlhan Kılıçözlü Fen Lisesi

(İlk yerleştirme sonuçlarına ait verilerdir.)

Yıl Taban Puanı Yüzdelik Dilimi
2020 447.7392 1.92
2019 472.6884 1.72
2018 409.5054 1.79
2017 492.7265 1.21
2016 486.8045 1.23
Prof.Dr.İlhan Kılıçözlü Fen Lisesi 1998 yılında eğitim-öğretime başlamıştır. Okulumuz 1998-1999 Eğitim Öğretim yılında Petlas Lastik Fabrikasının özelleştirilme kapsamı dışında tutulan sosyal tesislerinde eğitim öğretime başlamıştır. Okulumuzun eğitim ve öğretim gördüğü binanın Gazi Üniversitesine devrinin yapılması sonrasında 2000 yılı kasım ayında mevcutta bulunduğu Vakıflar Genel Müdürlüğü'ne ait Yurt binasına taşınarak  eğitim  öğretim  sürecine  devam  etmiştir. 

2001  Eğitim  Öğretim  yılında  Prof.  Dr. İlhan KILIÇÖZLÜ Bey'in okul laboratuvarlarının yapılmasında ve teşrifindeki yardımlarından dolayı Prof. Dr. İlhan KILIÇÖZLÜ Fen Lisesi ismini almıştır. 48 öğrenci ile başladığı eğitim öğretim sürecinde eski okul alanı ve binanın kapladığı alan olmak üzere 3000 metrekarelik kullanım alanı bulunmakta ve şehir merkezine 3 km uzaklıkta idi.

Yeni okul binası 2012 Temmuz ayında tamamlanmış olup aynı ay içerisinde yeni okul binasına yerleşilmiştir. Yeni okul binası t oplam 10000 metrekare alana kurulu olup 4160 metrekaresi derslik ve yönetim binası, 2432 metrekaresi pansiyon binası ve 3408 metrekaresi ise bahçe alanından oluşmaktadır. Okul bahçe duvarı demir korkuluklarla çevrilidir. Okulda normal öğretim yapılmaktadır.

Okulumuz; 1 müdür, 1 müdür başyardımcısı, 2 müdür yardımcısı, her branş için yeterli sayıdaki  öğretmen  kadrosu  ve  yeterli  sayıdaki  yardımcı  personel  ile  eğitim  ve öğretim hizmeti vermektedir. Okulumuzda halen 1 müdür odası, 1 müdür başyardımcısı odası, 2 müdür yardımcısı odası, 1 memur odası, 24 derslik, 1 öğretmen çalışma odası, 1 etüt odası, 1 rehber öğretmen odası, 1 ekipman odası, 1 kütüphane, 1 çok amaçlı salon, 1 bilgisayar laboratuarı, 1 fizik laboratuarı, 1 kimya laboratuarı, 1 biyoloji laboratuarı, 1 beden eğitimi öğretmeni odası, 1 kız öğrenci pansiyonu, 1 erkek öğrenci pansiyonu, 1 kız ve 1 erkek öğrenci giyinme odası, 1 yardımcı personel odası, 1 kantin ve 1 çay ocağı odası, asansör, yangın merdiveni, temizlik odaları bulunmaktadır.

Okul binası kameralarla izlenmektedir. Okul bahçesinde bekçi kulübesi olup geçe bekçisi nöbet tutmaktadır. Okulun  şehir merkezine uzaklığı 3 kmdir. Okulumuz 200 kapasiteli kız ve erkek pansiyonu ile öğrencilerimize hizmet vermektedir. 2014 YGS Sınavında kendi türünde okulumuz YGS puan ortalamasında kendi türünde 33. LYS puan ortalamasında kendi türünde 45. Olmuştur. 2015 YGS sınavında kendi türünde Fen Lisesi arasında YGS puan ortalamasında kendi 25. LYS puan ortalamasında kendi türünde 21. Olmuştur.

Prof.Dr.İlhan Kılıçözlü Fen Lisesi Rekorlara doymuyor. 2017 yılında mezun ettiği 67 öğrenciden 33 ünü Tıp Fakültelerine yerleştirerek gündem olan okulumuz bu yıl sınava katılan 79 öğrenciden ilk incelemelere göre 44 tanesini Tıp Fakültelerine yerleştirerek Maşallah dedirtti.

Tıp Fakülteleri dışında ilk 100 de yer alan Muhammet ** isimli öğrencimiz Bilkent Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği, yine ilk 100 de yer alan ** isimli öğrencimizin Boğaziçi Üniversitesinin İktisat Bölümüne yerleştiği görüldü. Tıp Fakültesi dışında en çok tercih edilen bölümün diş hekimliği olduğu görüldü. Ancak bazı öğrencilerimizin bu yıl yüksek puan almalarına rağmen tercih yapmamaları dikkat çekti.

2016 yılı ÖSYS Yerleştirme sonuçları açıklandı. Okulumuz Prof. Dr. İlhan Kılıçözlü Fen Lisesi başarısını her yıl olduğu gibi artırarak devam ettirdi. Ayrıca bu eğitim öğretim yılı alınan sonuçlarla REKORLAR YILI olarak tarihe geçti.

18 son sınıf öğrencimizin 500 üzeri puan alarak tercih yapması en dikkat çekici sonuç oldu. Bu durum BİR OKUL İÇİN KIRŞEHİR EĞİTİM TARİHİNDE REKORDUR.

67 öğrencimizin mezun olduğu 2015-2016 eğitim öğretim yılında , son sınıf öğrencilerimizin %50 si ,Türkiyenin eğitimde kendisini kanıtlamış devlet üniversitelerinin TIP Fakültelerine yerleştiler. Bu sonuçla da yeni bir REKORUN DAHA SAHİBİ OLDULAR.

33 Tıp Fakültesine yerleşen öğrencilerimizden üçü HACETTEPE , üçü CERRAHPAŞA TIP FAKÜLTELERİNE , diğerleri ise ÇAPA , ANKARA , GAZİ , ERCİYES , ULUDAĞ , CUMHURİYET , YILDIRIM BEYAZIT gibi köklü ve en yüksek puanla yerleşilen üniversitelerin TIP FAKÜLTELERİNE yerleşmesi ayrıca dikkat çekti. Öğrencilerimiz Özel Tıp fakültelerine rağbet göstermediler.

11 öğrencimiz ise tercihlerini MF4 ten yana kullanmış ve Mühendislik-Mimarlık fakültelerine yerleşmişlerdir. Mühendislik tercihlerinde ise Endüstri ,Elektrik ?Elektronik , Bilgisayar , Uçak Mühendisliği ve Makine Mühendisliği yoğun tercih edilirken, Üniversite olarak BOĞAZİÇİ , ODTÜ , HACETTEPE , TOBB ve İTÜ tercihleri dikkat çekti.

2015 Üniversite yerleştirme sonuçları açıklandı. Buna göre okulumuz yine geleneğini bozmadı. Öğrencilerimizin 31 tanesi tıp fakültelerine yerleşirken, diğer öğrencilerimizi mühendislik , hukuk ,diş hekimliği ve diğer bölümler yerleştirmenin gururunu yaşadık. Emeği geçen öğretmen ve öğrencilerimizi kutluyor, öğrencilerimize bundan sonraki yaşamlarında sağlık ve başarı diliyoruz.

 • Öğretmen Sayısı : 34
 • Öğrenci Sayısı : 417
 • Öğretim Şekli : Gündüzlü - Yatılı
 • Ders Başlama ve Bitiş Saati : 08:05-15:05
 • Derslik Sayısı : 23
 • Konferans Salonu : 1
 • Fen Laboratuvarı : 3
 • BT Sınıfı : 1
 • Kütüphane : 1
 • Yemekhane : 1
 • Revir : 1
 • Isınma Şekli : Doğalgaz
 • ULAŞIM BİLGİLERİ
 • İl ve İlçe Merkezine Uzaklık : 3 km
 • Ulaşım : Özel Halk Dolmuşları - Taksi-Öğrenci servisleri
 • Servis Bilgisi : Öğrenci servisleri mevcuttur.
 • Yerleşim Yeri Bilgisi : Çukurçayır Mahallesi Bağbaşı Mevki
Prof.Dr.İlhan Kılıçözlü Fen LisesiProf.Dr.İlhan Kılıçözlü Fen LisesiProf.Dr.İlhan Kılıçözlü Fen Lisesi
Adres

Çukurçayır Mah. Şehit Öğretmen Bayram Tekin Cad. No. 8 Merkez KIRŞEHİR

Telefon

0 386 262 02 00

Fax

0 386 262 10 00

web

http://kirsehirfenlisesi.meb.k12.tr

Prof.Dr.İlhan Kılıçözlü Fen Lisesi ile ilgili 13 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim başarısı, ulaşımı, fiziki olanakları konularında gerçek bilgiler paylaşın.
 • Diğer kullanıcılara karşı nazik olun.
 • Yorumlarınızın yararlı ve bilgilendirici olmasına özen gösterin.

Bu Okula Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Prof.Dr.İlhan Kılıçözlü Fen Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Benzer Okullar

 • 24
 • Yorum

Kaman Fen Lisesi

Kırşehir Kaman

Kaman Fen Lisesi öğrenci alan bir lisedir.

Bu sayfada yer alan Prof.Dr.İlhan Kılıçözlü Fen Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Prof.Dr.İlhan Kılıçözlü Fen Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır.2021

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Prof.Dr.İlhan Kılıçözlü Fen Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Prof.Dr.İlhan Kılıçözlü Fen Lisesi yorumları okuyabilir, Prof.Dr.İlhan Kılıçözlü Fen Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Prof.Dr.İlhan Kılıçözlü Fen Lisesi taban puanı 2021

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız