Şehit Hasan Özüberk Anadolu Lisesi

Kilis / Merkez

Şehit Hasan Özüberk Anadolu Lisesi
 • Şehit Hasan Özüberk Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 1
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İli Kilis
İlçesi Merkez
OBP Puanı (*) 79.7347
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Şehit Hasan Özüberk Anadolu Lisesi Kilis ili Merkez İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Şehit Hasan Özüberk Anadolu Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılı için 2022 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Şehit Hasan Özüberk Anadolu Lisesi'ne 2021 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "79.7347". Şehit Hasan Özüberk Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Şehit Hasan Özüberk Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.
Okulumuz 14/06/2011 tarih ve 3968 sayılı bakanlık oluru ile şu anki binasında hizmete açılmıştır.2011-2012 Eğitim öğretim yılında 6 şube de 180 kontenjan belirlenmiş ve 180 öğrenci ile eğitim öğretime başlamıştır. Mevcut şartlarla 720 Öğrenci aynı anda ders görebilecektir.

Okulumuzda 24 Sınıf, 4 Derslik, 4 Labaratuar, 4 Soyunma odası, 1 Sığınak, 1 Beden eğitimi odası, 1 Halı saha , 1 Basketbol sahası ve 1 Kütüphane bulunmaktadır. 32 adet sınıfımıza Fatih projesi kapsamında etkileşimli tahta kurulmuştur.

VİZYON Öğrenmek için çalışan, tüketen değil üreten, sorgulayan, okuyan, karar verebilen ve verdiği kararların sorumluluğunu alan, kendisini değerli hisseden, özgüvene sahip olan bir birey olarak yetiştirmek.

MİSYON Türkiye´nin geleceği için; günün teknolojisini kullanarak bilgilerini becerileriyle birleştirerek bilimsel çalışmalara yönelen, projeler üreten, takım çalışmasına yatkın, girişimci, yaratıcı, çok yönlü düşünen, sonuç kadar sürece önem veren, kendine güvenen, yeteneklerinin bilincinde ve insani değerlere sahip olan bireyler yetiştirmek için varız.

 • Öğretmen Sayısı : 45
 • Öğrenci Sayısı : 637
 • Öğretim Şekli : Tekli
 • Ders Başlama ve Bitiş Saati : 08:30-11.40 Öğle Arası 13.10-16:20
 • Derslik Sayısı : 24
 • Fen Laboratuarı Sayısı : 3
 • İnternet Bağlantısı : ADSL (8 Mbit)
 • Spor Salonu : 1
 • Kütüphane : 1
2015 Yılı Üniversite Yerleştirme: %78

TIP,HUKUK,EĞİTİM FAKÜLTESİ,MİMARLIK,MÜHENDİSLİK,FİZYO TERAPİ, gibi birçok alan ve bölüme öğrencilerimiz yerleşmiştir.

Şehit Hasan Özüberk Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Şehit Hasan Özüberk Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Şehit Hasan Özüberk Anadolu Lisesi Kilis/Merkez

Tel: 0348 813 67 77

Fax: 0348 813 67 83

web: http://sehithoal.meb.k12.tr

Şehit Hasan Özüberk Anadolu Lisesi ile ilgili 1 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim faaliyetleri hakkında gerçek bilgiler paylaşın.
[Leyla]

Disiplinli eğitime değer veren bir eğitim yuvası

2020-07-20 21:58
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 1

Nedim Ökmen Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 2

Hacı Mehmet Koçarslan Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 1

Şehit Hasan Özüberk Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 1

Mehmet Sanlı Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Tobb 15 Temmuz Şehitleri Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 1

Elbeyli Yavuz Sultan Selim Anadolu İmam Hatip Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Şehit Hasan Özüberk Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Şehit Hasan Özüberk Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://sehithoal.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Şehit Hasan Özüberk Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Şehit Hasan Özüberk Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Şehit Hasan Özüberk Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Şehit Hasan Özüberk Anadolu Lisesi taban puanı 2022

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız