Seçim Filtreleri
Yerleştirme Türü Seç
Okul Türü Seç
İl Seç
Taban Puan
Yüzdelik Dilim (Nokta Kullanınız)
Yerleştirme Şekli: Merkezi/Yerel
02626418302
02626418302
Adres Mevlana Mah. Issıkgöl Cad. No107 Gebze/KOCAELİ
MEB logo Kocaeli / Gebze
Gebze Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi

http://gebzekizanadoluimamhatip.meb.k12.tr
Okulu Değerlendir
Yerleştirme Şekli Merkezi/Yerel
Tercih Kodu 26305
Kontenjan Sayısı 60
Taban Puanı 298.0737
Yüzdelik Dilimi 21.41
Kontenjan Türü Kız
Pansiyon Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Y.Dil İngilizce
Proje Okulu mu?
Devlet Okulu mu?
Listene Ekle/Çıkar
Gebze Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde Fen ve Sosyal Bilimler Programı uygulanmaktadır.

Gebze Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Kocaeli ili Gebze İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Gebze Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi 2019-2020 eğitim öğretim yılında 2019 LGS başvuru kılavuzuna göre Merkezi/Yerel Sınav Puanı ile öğrenci alacak. Gebze Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi'ni tercih edebilmeniz için Milli Eğitim Bakanlığının her yıl yapacağı 8. Sınıf LGS Sınavına girmeniz gerekiyor. Aşağıdaki tabloda Gebze Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin son üç yıllık taban puanını ve yüzdelik dilimini inceleyebilirsiniz. Gebze Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi LGS taban puanı ve yüzdelik dilimini yıllara göre sürekli olarak güncel tutuyoruz.

Merkezî sınav puanı ile öğrenci alan okulların belirlenen kontenjanlarına, puan üstünlüğüne göre, tercihleri doğrultusunda Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünce yapılır. Merkezî sınavla öğrenci alan okullarda merkezî sınav puanının eşitliği hâlinde sırasıyla Okul Başarı Puanına (OBP), 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanına (YBP), okula özürsüz devamsızlık durumuna, tercih önceliğine ve öğrencinin yaşına bakılarak yerleştirme yapılır.

Gebze Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Gebze Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Nakil ve geçiş başvurusu veli tarafından öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Liselerde nakil ve geçiş başvurusu ile ilgili ayrıntılı bilgi için lütfen buraya tıklayınız.

SON ÜÇ YILLIK PUAN BİLGİSİ
Taban Puanı

Yüzdelik Dilimi
2018 Gebze Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Taban Puanı 298.0737 21.4100
2017 Gebze Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Taban Puanı 224.0214 -
2016 Gebze Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Taban Puanı
143.9488 95.6300

Vizyon Öğrencilerimizin zeka düzeyleri kabiliyetleri ölçüsünde en üst düzeye çıkararak onların eğitimine karşı olumlu tutum geliştirmeleri sağlamak ve teknolojinin en son teknikleriyle yenilikçi toplum tarafından benimsenen ve örnek gösterilen eğitim ve öğretim yuvası olmaktır.

Misyon Karşılaştığı sorunlara akılcı çözümler üreten,hür ve demokratik düşünen,bilimsel metotlarla eğitilmiş ,çağdaş düşünce yapısına sahip,yaratıcı,bilinçli ve kendine güvenen bireyler yetiştirmektir.

 • Öğretmen :51
 • Rehber Öğretmen :1
 • Öğrenci :825
 • Derslik :32
 • Müzik Sınıfı :1
 • Resim Sınıfı :1
 • BT Sınıfı :2
 • Kütüphane :1
 • Fen Labaratuarı :2
 • Konferans Salonu :1
 • Spor Salonu :1
 • Öğretim Şekli :Tam gün
 • Kantin :1
 • Revir:1
 • Bahçe :1
 • Saatler 09:00-16:10
 • Pansiyon Bilgileri Pansiyon bulunmamaktadır
 • Ulaşım Şehir merkezinden Huzurkent - Mutlukent otobüsleri, Şekerpınar otobüsleri ve Çayırova Emek mahallesi otobüsleri ile ulaşım sağlanmaktadır
 • Yerleşim YeriOkulumuz, Arif Nihat Asya Ortaokulu arkasında, yeni adliye binası ile Gebze Mezarlığı arasındadır.
 • İl/İlçe Merkezine Uzaklık Okulumuz ilçemiz yerlişim alanı içerisinde olup, ilçe merkezine uzaklığı 2 km civarındadır.
Sanal Tur İle Okulu Tanı

Gebze Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi ile ilgili olarak bilgi güncellemeye devam ediyoruz. Sizde yorum alanımızda Gebze Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi hakkında yapılan yorumları okuyabilir veya bu okulla ile ilgili düşüncelerinizi, Gebze Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin fiziki imkanlarını, Gebze Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin başarılarını, Gebze Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin tercih edilme nedenlerini, yorum alanımızda belirterek bu okulu tercih edecek öğrencilere veya velilere yardımcı olabilirsiniz.

Okulun Telefonu: 02626418302
Okulun Faxı: 02626418302
Okulun Adresi: Mevlana Mah. Issıkgöl Cad. No107 Gebze/KOCAELİ

Bu okula 3 yorum yapıldı. Sizce bu okul niçin tercih edilmelidir? Bir yorum yaparak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.

Önemli: Kocaeli Gebze Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin başarı durumu ve istatiski bilgileri de dahil olmak üzere bu sayfada yer alan tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Gebze Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır. Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içerikleri ve Gebze Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi ile ilgili yanıltıcı bilgilerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. İletişim için tıklayınız

Gebze Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi taban puanı 2019 , Gebze Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi yüzdelik dilimi, Gebze Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi yorumları, Gebze Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi pansiyonu var mı? yatılı mı?, Gebze Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi nerede?, Gebze Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi üniversite başarısı, Gebze Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi formaları, Gebze Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi adresi, Gebze Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi başarıları, Gebze Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Kocaeli, Gebze Gebze Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi

google+ google+ google+