24 Kasım Anadolu Lisesi

Kocaeli / İzmit

24 Kasım Anadolu Lisesi
 • 24 Kasım Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 5
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İli Kocaeli
İlçesi İzmit
Başarı Puanı (OBP) 94.9651
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

24 Kasım Anadolu Lisesi Kocaeli ili İzmit İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

24 Kasım Anadolu Lisesi 2021-2022 eğitim öğretim yılında 2021 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

24 Kasım Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. 24 Kasım Anadolu Lisesi 2021 LGS başvuru tercih kılavuzunda açıklanacak olan Sınavsız Yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapacak.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
24 Kasım Anadolu Lisesi 2013-2014 Eğitim Öğretimine 9.Sınıflar 5 Şube,10.Sınıflar 5 Şube, 11.Sınıflar 4 ,12.Sınıflar 6 Şube Toplam 20 Şubede 590 öğrenci ile devam edecek olup ; İdari Birimlerde 1 Müdür , 1 Müdür Baş Yardımcısı, 2 Müdür Yardımcısı, 6 Edebiyat, 2 Tarih, 2 Coğrafya, 6 Matematik, 1 Felsefe, 2 Fizik, 2 Kimya, 2 Biyoloji, 5 İngilizce, 2 Almanca, 1 Resim,1 Müzik,1 Bilgisayar, 2 Beden Eğitimi, 2 Psikolojik Danışman öğretmen kadrosu ve 1 Sözleşmeli Memur, 3 Hizmetli görev yapmaktadır.

Biz 24 Kasım Anadolu Lisesi olarak çağdaş, evrensel değerlere önem veren, bilgi yüklü,kültürlü ve insan olma vasıflarını taşıyan kişilikler yetiştirmek için varız. Bu yönde çalışıyor ve çalışacağız. Düşün, araştır, yarat, uygula, ilerle ilkesiyle hareket ederek,okul olarak, her geçen gün daha iyiye gidip, daha iyiyi yakalayacağımıza inanıyoruz....

VİZYON : Toplumsal kuralları benimseyen, hedefine ulaşmış, yaşamın kalitesini yakalamış, hümanist, farklı görüşlere ve insan haklarına saygılı, ne istediğini bilen ve bu yönde ilerleyen, geleceğin gerektirdiği teknolojiyi kullanabilen, kendi alanında en uygun üst eğitim kurumuna girebilen saygın bireyler yetiştirmek...

MİSYON : Kendi bilgi ve becerilerini geliştiren, ilgi alanına yöneltebilen, teknolojiyi yakından takip edebilen, dürüst, saygılı, çalışkan, toplumsal değer yargılarına önem veren, çok yönlü düşünebilen, fiziksel ve ruhsal ihtiyaçlarını bilen, zorluklarla karşılaştığında çözüm üretebilen bireyler yetiştirmek...

BAŞARILAR : LYS de öğrenci yerleştirme 2013-2014: % 70 .. 2014-2015: % 75

24 Kasım Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız 24 Kasım Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Yahyakaptan M. Kızılay S. No1 41050 İzmit/Kocaeli

Tel: 0262- 311 14 08

Fax: 0262 311 05 59

web: http://24kasimal.meb.k12.tr

24 Kasım Anadolu Lisesi ile ilgili 5 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim başarısı, ulaşımı, fiziki olanakları konularında gerçek bilgiler paylaşın.
 • Diğer kullanıcılara karşı nazik olun.
 • Yorumlarınızın yararlı ve bilgilendirici olmasına özen gösterin.
BENZER OKULLAR
Yorum 0

Anadolu Kalkınma Vakfı Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 5

24 Kasım Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 9

Cahit Elginkan Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 1

Derince Necip Fazıl Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 175

Gebze Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 8

Kocaeli Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde 24 Kasım Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan 24 Kasım Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://24kasimal.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda 24 Kasım Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. 24 Kasım Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, 24 Kasım Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. 24 Kasım Anadolu Lisesi taban puanı 2021

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız