İzmit Lisesi

Kocaeli / İzmit

İzmit Lisesi
 • İzmit Lisesi
  Ekle
 • 6
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İli Kocaeli
İlçesi İzmit
OBP Puanı (*) 86.6194
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

İzmit Lisesi Kocaeli ili İzmit İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

İzmit Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılı için 2022 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) İzmit Lisesi'ne 2021 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "86.6194". İzmit Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
İzmit Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.
1945 yılına kadar ortaokul adı altında faaliyet gösteren okul bu tarihte liseye çevrilmiş tek müdürlük yönetiminde toplanarak adı İzmit Lisesi olarak belirlenmiştir. Okulumuzun spor salonu olarak kullanılan bölümü ilk yapılışı bakımından toplantı ve müsamere salonu olarak planlanmış olup 1950-51 Eğitim Öğretim yılında büyük gayretlerle spor salonu haline getirilmiştir. 1993-94 Eğitim-öğretim yılından itibaren "Yabancı Dil Ağırlıklı Lise" haline gelen okulumuz eğitim-öğretim faaliyetine 17 Ağustos 1999 depreminde aldığı hasar sebebiyle o eğitim - öğretim yılında (1999-2000) tamirat yüzünden Kanlıbağ da bulunan Kız İmam hatip binasında devam etmiş, kendi binasına öğretim yılı sonlarına doğru dönmüştür.

İzmit Lisesi 2005 yılından beri Anadolu Lisesi Statüsünde faaliyetini sürdürmektedir. Ancak köklü geçmişi ve tarihi özellikleri yüzünden adı değiştirilmemiş ve "Anadolu" kelimesi ilave edilmemiştir.

Vizyon Güncelliği aşıp, geleceği tahmin eden, özgün ve nitelikli bireyler yetiştirerek seçkinliğin getirdiği onuru yaşamak

Misyon Sevgi, saygı ve güven çerçevesinde, değerlerimize saygılı aydınlık bir gelecek için özgür, barışçıl, kararlı ve çalışkan bireyler yetiştiriyoruz.

Başarılar

2014 Yılı Başarı Durumu: Mezun olan 143 öğrenciden 106 öğrenci yerleşmiş. Başarı oranı %74,12 dir. Izmit Lisesi bir markadir. Izmitin en koklu kurumudur. Genc dinamik bir yonetimi bulunmaktadir. Profosyonel bir kadro ve egiyim anlayisi bulunmaaktadir. 2014-2015 egitim ogretim yilindan buyana alinan ogrenci kalitesi katlayarak yukselmektedir. 2013-2014 te %22 ile ogrenci alirken 2014-2015 sezonunda %17 ile 2015-2016 %8-12 ile ogrenci almistir. 2017-2018 de ise%6-9 araligi bekleniyor

İzmit Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız İzmit Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Veli Ahmet Mah. İnönü Cad. No 103, İzmit, Kocaeli

Tel: (262) 321 65 17

Fax: 262 321 11 10

web: http://izmitlisesi.meb.k12.tr

İzmit Lisesi ile ilgili 6 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim faaliyetleri hakkında gerçek bilgiler paylaşın.
[sevgi]

Kaç ortalamayla kapattı bilginiz varmı

2021-07-26 17:57
 
0
 
0
[kübra]

82 puanla alıyo

2021-05-26 13:40
 
0
 
0
[İkbal]

Kaç puanla aliyo bi bilginiz varmi

2020-07-24 23:53
 
0
 
0
[İkbal]

Kaç puanla aliyo bilginiz varmi

2020-07-24 23:52
 
0
 
0
[nurten doluay özcan]

iyi ki izmit lisesi ve saygı değer öğretmenlerine denk gelmişiz. çocuğumun eğitim hayatına mihenk taşı oldunuz. okulunuz yönetici ve öğretmenlerine teşekkür ediyorum.

2018-11-13 11:25
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 11

24 Kasım Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 220

Gebze Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 35

Darıca Ülkün Yalçın Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 32

Cahit Elginkan Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 1

Derince Necip Fazıl Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 12

Kocaeli Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde İzmit Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan İzmit Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://izmitlisesi.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda İzmit Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. İzmit Lisesi yorumları okuyabilir, İzmit Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. İzmit Lisesi taban puanı 2022

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız