İzmit Atılım Anadolu Lisesi

Kocaeli / İzmit

İzmit Atılım Anadolu Lisesi
 • İzmit Atılım Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 11
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İli Kocaeli
İlçesi İzmit
OBP Puanı (*) 93.3934
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

İzmit Atılım Anadolu Lisesi Kocaeli ili İzmit İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

İzmit Atılım Anadolu Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılı için 2022 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) İzmit Atılım Anadolu Lisesi'ne 2021 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "93.3934". İzmit Atılım Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
İzmit Atılım Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.
1995 yılında Atılım Lisesi olarak eğitim öğretime başlamış olan okulumuz, 2005 yılında Atılım Anadolu Lisesi olarak statüsü değiştirilmiştir. Başarılarıyla adını duyuran okulumuza her geçen gün artan öğrenci talebi nedeniyle 2007-2008 eğitim öğretim yılında ek bina hizmete girmiş okulumuza yeni derslikler ve bölümler eklenmiştir. Okulumuzda Türkçe-Matematik, Fen Bilimleri, Sosyal Bilimler ve Yabancı Dil alanlarına yönelik seçmeli derler verilmektedir. Okulumuzda; Spor Salonu, 270 kişilik konferans salonu, Bilgisayar laboratuarı, fizik, kimya, biyoloji laboratuarları, Tarih, Coğrafya Derslikleri, Resim atölyesi, Müzik odası, Zümre odası, 3000 kitaplı okul kütüphanesi, Tenis kortu, Gösteri odası bulunmaktadır.

Atılım Anadolu Lisesi okul müdürlüğünü halen Mehmet ÇELEBİ yürütmektedir. Atılım Anadolu Lisesi; şu anda 1 Kütüphane, 1 Konferans Salonu, 1 spor salonu,1 tenis kortu, 1 yemekhane, 3 laboratuar, 27 derslik, 52 öğretmen ve 850 öğrenci ile İki blok halindeki binalarda eğitim öğretime devam etmektedir.

İzmit/Yuvam Akarca, Kartepe/Köseköy, Kuruçeşme/Plajyolu, Doktorlar Sitesi, Esente, Topçular. Yerleşim YeriYahya Kaptan Mahallesi Akkavak Cad. Yüsekova Sk.No2 İzmit/KOCAELİ İl/İlçe Merkezine Uzaklık2 km

İzmit Atılım Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız İzmit Atılım Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: İzmit Atılım Anadolu Lisesi Yahyakaptan Mah. Akkavak Cad. Yüksekova Sk.No2 İzmit/ KOCAELİ

Tel: 0262 311 13 50

Fax: 0262 311 32 10

web: http://izmitatilimanadolulisesi.meb.k12.tr

İzmit Atılım Anadolu Lisesi ile ilgili 11 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim faaliyetleri hakkında gerçek bilgiler paylaşın.
[alp filiz]

orospu oklullar bu kadar yükseltilirmi lan

2021-07-01 16:07
 
0
 
0
[. Ösşsşsçe]

Ortalamam şuan 88 falan acaba alırlar mı?

2021-05-18 10:19
 
0
 
0
[Öykü ]

Okul kaç ortalama ile alıyor acaba lütfen biri cevaplayabilir mi ?

2020-06-20 15:59
 
0
 
0
[lonny]

okul kaç ortalama ile alıyor bilen varsa yardımcı olabilirmi?

2020-06-10 00:00
 
0
 
0
[bbilgili ]

bu okulun üniversite sınavı başarısı 24 kasım anadolu lisesi´nden daha iyi!

2019-12-10 23:29
 
0
 
0
[ı want to school]

Bu okulu istiyorum sizce nasıl bir okul? Okul hakkında bilgi verebilir misiniz?

2019-11-26 22:33
 
0
 
0
[göktuğ]

okulun sözel bölümü var mı

2018-12-18 19:33
 
0
 
0
[10/B]

okul hala mütüş, akıllı tahtadan ysziom şu an

2018-11-13 10:36
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 10

24 Kasım Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 220

Gebze Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 35

Darıca Ülkün Yalçın Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 32

Cahit Elginkan Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 1

Derince Necip Fazıl Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 12

Kocaeli Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde İzmit Atılım Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan İzmit Atılım Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://izmitatilimanadolulisesi.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda İzmit Atılım Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. İzmit Atılım Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, İzmit Atılım Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. İzmit Atılım Anadolu Lisesi taban puanı 2022

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız