Gebze Süleyman Demirel Anadolu Lisesi

Kocaeli / Gebze

Gebze Süleyman Demirel Anadolu Lisesi
 • Gebze Süleyman Demirel Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 9
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İli Kocaeli
İlçesi Gebze
OBP Puanı (*) 73.8706
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Gebze Süleyman Demirel Anadolu Lisesi Kocaeli ili Gebze İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Gebze Süleyman Demirel Anadolu Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılı için 2022 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Gebze Süleyman Demirel Anadolu Lisesi'ne 2021 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "73.8706". Gebze Süleyman Demirel Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Gebze Süleyman Demirel Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.
Halen Kocaeli ili, Gebze ilçesi, üç Anadolu lisesinden birisi olan okul, çevresinin en eski, en köklü eğitim - öğretim kurumlarından biridir. Kocaeli vilayeti, Gebze ilçesi, Fatih istasyon mevkiinde de; 2000 -2001 Öğretim yılında Çayırova Süleyman Demirel Lisesi olarak eğitim öğretime başlamıştır.

Okulumuz coğrafi olarak Kocaeli ilinin İstanbul sınırında Tuzla ilçesine bitişik konumdadır. Gebze-Çayırova-Tuzla ilçelerinin tam ortasındadır.Öğrencilerin ulaşım imkanı bakımından en kolay bölgededir. Düz lise öğrencilerimizin çoğunluğu okulumuzun çevresinden; Anadolu Lisesi öğrencilerimizin çoğunluğu Gebze, Çayırova, Darıca, Dilovası, Tuzla, Pendik, Kartal, Maltepe gibi bölgelerden gelmektedir.

Bu yıl itibari ile toplam 800 öğrenci ile eğitim öğretime devam etmekteyiz. Hedefimiz çevrede örnek bir okul konumuna gelip başarı grafiğimizi istenilen düzeye yükseltmektir.

Vizyon Misyonumuzdan güç alarak ,akademik, sanatsal ve sportif başarıyla bölgesinde önder, kurumsallaşmış, marka bir okul olmak istiyoruz.

Misyon Biz; İmkanlarımızı en üst seviyede kullanarak; öğrencilerimizi Atatürkçü düşünce sitemini davranış haline getirmiş,özgüvenleri yüksek ,milli ve evrensel değerleri benimsemiş nitelikli ve saygın bireyler olarak yetiştirmek için varız...
 • Öğretmen :45
 • Öğrenci :805
 • Derslik :27
 • BT Sınıfı :1
 • Kütüphane :1
 • Fen Labaratuarı :1
 • Konferans Salonu :1
 • Öğretim Şekli :Tekli öğretim
 • Saatler 08:45-16:10
okul

Gebze Süleyman Demirel Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Gebze Süleyman Demirel Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Cumhuriyet Mh.Fatih Tren İstasyonu Arkası Şişe cam yolu sk. PK 41400 Gebze / KOCAELİ

Tel: 02626542299

Fax: 02626533769

web: http://gsdal.meb.k12.tr

Gebze Süleyman Demirel Anadolu Lisesi ile ilgili 9 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim faaliyetleri hakkında gerçek bilgiler paylaşın.
[loner0]

89 ile girdim en az 76 ile aliyorlar o da zor yani okulun ortami guzel egitimi de fena degil her sey sizin calismaniza bagli

2021-09-08 21:18
 
0
 
0
[loner]

atkadaslar ben 89 ile girdim dusuk puan almiyorlar diye biliyorum

2021-08-26 10:24
 
0
 
0
[Lise ]

71 ortalama alırı mı bilgisi olan lütfen yazsın

2021-07-10 14:58
 
0
 
0
[satet]

67 ile alır mı

2021-06-02 12:52
 
0
 
0
[satet]

67 ile alır mı

2021-06-02 12:52
 
0
 
0
[Hssjjsjs]

Ben yenimahallede oturuyorum ve yenimahalle ortaokulu ögrencisiyim ben burdan bu okula gelebilirmiyim

2021-03-22 20:26
 
0
 
0
[Rumeysa ]

Kaç puanla alıyor?

2020-01-29 23:47
 
0
 
0
[Mustafa]

Bu okulu neden tercih etmeliyik sizce?

2019-07-25 02:23
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 10

24 Kasım Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 220

Gebze Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 35

Darıca Ülkün Yalçın Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 32

Cahit Elginkan Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 1

Derince Necip Fazıl Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 12

Kocaeli Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Gebze Süleyman Demirel Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Gebze Süleyman Demirel Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://gsdal.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Gebze Süleyman Demirel Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Gebze Süleyman Demirel Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Gebze Süleyman Demirel Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Gebze Süleyman Demirel Anadolu Lisesi taban puanı 2022

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız