Darıca Gökşen Mustafa Yücel Anadolu Lisesi

Kocaeli / Darıca

Darıca Gökşen Mustafa Yücel Anadolu Lisesi
 • Darıca Gökşen Mustafa Yücel Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 28
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İli Kocaeli
İlçesi Darıca
OBP Puanı (*) 84.2190
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Darıca Gökşen Mustafa Yücel Anadolu Lisesi Kocaeli ili Darıca İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Darıca Gökşen Mustafa Yücel Anadolu Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılı için 2022 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Darıca Gökşen Mustafa Yücel Anadolu Lisesi'ne 2021 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "84.2190". Darıca Gökşen Mustafa Yücel Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Darıca Gökşen Mustafa Yücel Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.
İlçemizde faaliyet gösteren hayırsever kuruluşlardan olan Kroman Çelik A.Ş. tarafından yaptırılmış olan okulumuz 2008-2009 Eğitim Öğretim Yılında her sınıf seviyesinden öğrenci alarak eğitim öğretime başlamıştır.

Vizyon Geleceğini tahmin eden değil, geleceğini yaratan nesiller yetiştiren özgün bir okul yaratmak.

Misyon Gökşen Mustafa Yücel Lisesi olarak Eğitimdeki yenilikleri takip ederek öğrenci merkezli eğitim anlayışıyla sorgulayabilen, üretebilen, kendi potansiyelini en üst düzeyde kullanabilen, kendisiyle ve çevresiyle barışık bireyler yetiştirmek için varız.
 • Öğretmen :61
 • Öğrenci :1300
 • Derslik :40
 • BT Sınıfı :1
 • Kütüphane :1
 • Fen Labaratuarı :4
 • Konferans Salonu :1
 • Atölye-İşlik :2
 • Öğretim Şekli :Örgün-tekli
 • Saatler Sabah: 08:40 Akşam : 16:30
okul

Darıca Gökşen Mustafa Yücel Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Darıca Gökşen Mustafa Yücel Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: BAĞLARBAŞI MAH. İSTASYON CD. ÖZBAY SK. NO 21

Tel: 02627457793

Fax: 02627457776

web: http://gmyal.meb.k12.tr

Darıca Gökşen Mustafa Yücel Anadolu Lisesi ile ilgili 28 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim faaliyetleri hakkında gerçek bilgiler paylaşın.
[Bekir Talha]

Dil sınıfı var mı acaba? Bilgilendirebilir misiniz? Şimdiden teşekkürler.

2021-08-21 11:44
 
0
 
0
[İNSAN]

Benim puanım 91.6069 du sanırım ikinci tercihte en son bu okulu yazmıştım tutmuş bakalım kayıtlar başlamış mı bence güzel bir okul

2021-08-04 11:29
 
0
 
0
[ssjjs]

Ortalamam 81 girebilirmiyim 2021

2021-07-28 12:44
 
0
 
0
[Okul arıyoz ]

Ortalamam 78.4 bu okuluda tercihlerime yazmışdım ama maalesef çıkmadı nakil ile girme şansım varmı ?

2021-07-26 12:11
 
0
 
0
[muhoooo]

84 obp ile girebilirmiyim darıcada oturuyoum

2021-06-30 13:30
 
0
 
0
[Yusuf Berkay Türkal]

Merhaba benim ablamda burda okumuştu ve hocaları çok güzel ama diyelim benim puanım 77.78.79 diyekim ama okul 80 alabilirmisiniz

2021-06-30 10:08
 
0
 
0
[Emirhan]

Benim Ortalamam 84 Bu Okula Girme şansım Var mı sır 2021 De

2021-06-30 10:05
 
0
 
0
[yasin ( LGS öğrencisi )]

merhaba
4 gün sonra LGS ye giricem çok iyi bir sonuç beklemiyorum . 83.1 Orta okul başarı puanım var . okulunuza 2021 de giriş yapmam , yani okulunuzu 2021 de kazanmam mümkünmüdür . şimdiden sorua cevabınız için teşekkur ederim .

2021-06-02 10:18
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 10

24 Kasım Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 220

Gebze Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 35

Darıca Ülkün Yalçın Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 32

Cahit Elginkan Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 1

Derince Necip Fazıl Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 12

Kocaeli Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Darıca Gökşen Mustafa Yücel Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Darıca Gökşen Mustafa Yücel Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://gmyal.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Darıca Gökşen Mustafa Yücel Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Darıca Gökşen Mustafa Yücel Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Darıca Gökşen Mustafa Yücel Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Darıca Gökşen Mustafa Yücel Anadolu Lisesi taban puanı 2022

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız