Şehit İlhan Kartal Anadolu Lisesi

Kocaeli / Çayırova

Şehit İlhan Kartal Anadolu Lisesi
 • Şehit İlhan Kartal Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 10
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İli Kocaeli
İlçesi Çayırova
OBP Puanı (*) 79.5884
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Şehit İlhan Kartal Anadolu Lisesi Kocaeli ili Çayırova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Şehit İlhan Kartal Anadolu Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılı için 2022 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Şehit İlhan Kartal Anadolu Lisesi'ne 2021 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "79.5884". Şehit İlhan Kartal Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Şehit İlhan Kartal Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.
Okulumuz 2008-2009 Eğitim-Öğretim yılında "TOKİ LİSESİ" adı ile Genel Lise olarak açılmış,2009/2010 Eğitim ve Öğretim yılında "ŞEHİT İLHAN KARTAL LİSESİ" olarak ad değişikliğine uğramıştır.2010/2011 Eğitim ve Öğretim yılında Anadolu Lisesine dönüştürülerek "ŞEHİT İLHAN KARTAL ANADOLU LİSESİ" adını almıştır.

Okulumuz TOKİ tarafından inşa edilmiştir. 2 Bloktan oluşmaktadır. Toplam17 000 m2 alan üzerine kurulmuştur. Kapalı alanı 7 500 m2 'dir.

Vizyon Şehit İlhan Kartal Anadolu Lisesi olarak vizyonumuz bilim ve teknolojinin farkında olan, değişime ve gelişime açık, öğrenmeyi temel ihtiyaç kabul eden, değerlerini yaşayan ve yaşatan, hoşgörü sahibi, farklılıkları zenginlik kabul eden, en az bir yabancı dili çok iyi bilen, yüksek moral değere sahip, kendine güvenen, katılımcı, kendini sorgulayan etkili ve nitelikli, çağdaş, demokratik ve laik bireyler yetiştirmektir. Sadece bu kentin değil, Türkiye´nin en başarılı okullarından biri olmaktır.

Misyon Atatürk İlke ve İnkılaplarına bağlı, Milli ve manevi değerlere sahip cemiyete faydalı nesiller yetiştirmek, ülkesini ve milletini seven, insanlık ailesine katkıda bulunacak, ideal ve sorumluluk sahibi yüksek öğrenimi hedefleyen zihinsel ve bedensel olarak sağlıklı nesiller yetiştirmek.

 • Öğretmen :53
 • Rehber Öğretmen :2
 • Öğrenci :830
 • Derslik :29
 • Müzik Sınıfı :1
 • Resim Sınıfı :1
 • Kütüphane :1
 • Fen Labaratuarı :2
 • Konferans Salonu :1
 • Atölye-İşlik :1
 • Spor Salonu :1
 • Öğretim Şekli :Karma
 • Yemekhane :1
 • Kantin :1
 • Bahçe :1
 • Saatler 09.00 - 16.05
 • Pansiyon Bilgileri Yok
 • Ulaşım İETT Otobüsleri ile İstanbul´a, Belediye ve Halk Otobüsleri ile rahatlıkla Kocaeli ,Gebze ve Çayırova ile ulaşım sağlanmaktadır. Otoban ve E-5 bağlantı yollarının kavşağında Şekerpınar TOKİ konutlarının içerisinde yer almaktadır.
 1. 2016 yılı üniversite başarı durumunu incelemek için tıklayınız
 2. 2015 yılı üniversite başarı durumunu incelemek için tıklayınız
 3. 2014 yılı üniversite başarı durumunu incelemek için tıklayınız

Şehit İlhan Kartal Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Şehit İlhan Kartal Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Cumhuriyet Mah. Gümüş Sok. No5 Şekerpınar/Çayırova KOCAELİ

Tel: 02626592333

Fax: 02626592332

web: http://ilhankartallisesi.meb.k12.tr

Şehit İlhan Kartal Anadolu Lisesi ile ilgili 10 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim faaliyetleri hakkında gerçek bilgiler paylaşın.
[Şikal mezununu]

Bu okuldan mezunum daha iyi bir okula gidebiliyorsanız oraya gidin
Şidettle öneririm

2021-09-07 14:50
 
0
 
0
[Esra]

Okul çok iyi nitelikli eğitim veriyor mutlaka gelin .

2020-07-28 14:50
 
0
 
0
[Ne bilem yav]

Dönem sonu ortalamam 83 9.sınıf 79 nakil aldırsam beni alırmı laaa

2020-07-28 13:36
 
0
 
0
[İnsan]

bnm ortalamam 80 acaba kaçtan alıyor bu okul

2020-07-19 20:25
 
0
 
0
[Bilgili şah]

Merhaba öncelikle bu okul önüne geçeni alıyorlar benim gözlemim böyle ortalaması 75 üstü olan girer rahat ben bu okulda okumuyorum ama maşallah ahır gibi herkesi alıyorlar girmek isteyen herkes girer

2020-07-16 20:50
 
0
 
0
[elif ]

ben bu okula gitmeyi düşünüyorum bu yıl sınava giricem. puanı ve yüzdelik dilimini söyler misiniz

2020-05-29 15:59
 
0
 
0
[isimsiz]

Bu Liseye agaitmek İstiyorum.Okul Başarı Puanım 86-87 Geliyor.Bu Okul Geçen Yıl Kaç Puan Üstü Aldı.Cevaplar Mısınız? Acil...

2020-04-12 11:16
 
0
 
0
[Haydar]

Okul çok iyi gelin

2018-07-02 20:38
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 11

24 Kasım Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 220

Gebze Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 35

Darıca Ülkün Yalçın Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 32

Cahit Elginkan Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 1

Derince Necip Fazıl Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 12

Kocaeli Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Şehit İlhan Kartal Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Şehit İlhan Kartal Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://ilhankartallisesi.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Şehit İlhan Kartal Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Şehit İlhan Kartal Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Şehit İlhan Kartal Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Şehit İlhan Kartal Anadolu Lisesi taban puanı 2022

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız