Seçim Filtreleri
Yerleştirme Türü Seç
Okul Türü Seç
İl Seç
Taban Puan
Yüzdelik Dilim (Nokta Kullanınız)
Yerleştirme Şekli: Merkezi Sınav
Santral: 0 262 319 04 41
0 262 319 46 27
Adres Karadenizliler Mah. Çarşıbaşı Cad. Eyüpsultan Sok. Alikahya İZMİT / KOCAELİ .
MEB logo Kocaeli / İzmit
Kocaeli Fen Lisesi

http://kocaelifenlisesi.meb.k12.tr
Okulu Değerlendir
Yerleştirme Şekli Merkezi Sınav
Tercih Kodu 23872
Kontenjan Sayısı 120
Taban Puanı 425.3874
Yüzdelik Dilimi 0.98
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Pansiyon Kız/Erkek
Eğitim Süresi 4 Yıl
Y.Dil İngilizce
Proje Okulu mu?
Devlet Okulu mu?
Listene Ekle/Çıkar

Kocaeli Fen Lisesi Kocaeli ili İzmit İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Kocaeli Fen Lisesi 2019-2020 eğitim öğretim yılında 2019 LGS başvuru kılavuzuna göre Merkezi Sınav Puanı ile öğrenci alacak. Kocaeli Fen Lisesi'ni tercih edebilmeniz için Milli Eğitim Bakanlığının her yıl yapacağı 8. Sınıf LGS Sınavına girmeniz gerekiyor. Aşağıdaki tabloda Kocaeli Fen Lisesi'nin son üç yıllık taban puanını ve yüzdelik dilimini inceleyebilirsiniz. Kocaeli Fen Lisesi LGS taban puanı ve yüzdelik dilimini yıllara göre sürekli olarak güncel tutuyoruz.

Merkezî sınav puanı ile öğrenci alan okulların belirlenen kontenjanlarına, puan üstünlüğüne göre, tercihleri doğrultusunda Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünce yapılır. Merkezî sınavla öğrenci alan okullarda merkezî sınav puanının eşitliği hâlinde sırasıyla Okul Başarı Puanına (OBP), 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanına (YBP), okula özürsüz devamsızlık durumuna, tercih önceliğine ve öğrencinin yaşına bakılarak yerleştirme yapılır.

Kocaeli Fen Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Kocaeli Fen Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Nakil ve geçiş başvurusu veli tarafından öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Liselerde nakil ve geçiş başvurusu ile ilgili ayrıntılı bilgi için lütfen buraya tıklayınız.

SON ÜÇ YILLIK PUAN BİLGİSİ
Taban Puanı

Yüzdelik Dilimi
2018 Kocaeli Fen Lisesi Taban Puanı 425.3874 0.9800
2017 Kocaeli Fen Lisesi Taban Puanı 493.4700 1.0000
2016 Kocaeli Fen Lisesi Taban Puanı
489.7372 0.8000

Okulumuz, Kocaeli-Körfez Fen Lisesi adıyla 1991 yılında Körfez ilçesine bağlı Tütünçiftlik beldesinde açılmıştır. Açıldığı yıl okulumuza ön kayıtla 96 öğrenci alınmış; bugüne kadar ise okulumuzdan 1411 öğrenci mezun olmuştur.

Okulumuzdan mezun olan öğrencilerin tamamı başta Boğaziçi, ODTÜ, İTÜ, Yıldız Teknik Üniversitesi olmak üzere ülkemizin önde gelen üniversitelerine yerleşmişlerdir.Okulun açılışında Mustafa Çoban kurucu müdür, Necmettin Demirtaş müdür yardımcısı, Mehmet Ali Çelik ise pansiyondan sorumlu müdür yardımcısı  olarak görev yapmışlardır.Mustafa Çoban´ın 1998 yılında müdürlükten ayrılmasından sonra, 2004 yılına kadar Necmettin Demirtaş, Timuçin Beran, Kemal Esen, Aynur Birinci, Hasan Özer okul müdürlüğüne vekâlet etmişlerdir. 27 Aralık 2004 tarihinde okul müdürlüğüne Recep Bakır asil olarak atanmış ve bu görevi Ekim 2010 tarihine kadar sürdürmüştür.

Recep Bakır´ın müdürlüğü döneminde okulumuz, Körfez ilçesinden 2009 yılında, İzmit´in Alikahya semtinde bulunan yeni yerleşkesine taşınarak Kocaeli-İzmit Körfez Fen Lisesi adını almıştır.Recep Bakır´dan sonra bir süre vekâlet ile idare edilen İzmit Körfez Fen Lisesi  müdürlüğüne, 17.10.2011 tarihinde Gebze Süleyman Demirel Anadolu Lisesi Müdür Yardımcılarından Mesut TEKİN asil olarak atanmıştır.Okulumuz son olarak 2013 yılında Kocaeli il genelini temsil edecek şekilde Kocaeli Fen Lisesi adını almıştır.

 VİZYON Yaşam boyu sürdüreceği bir beceri olarak öğrenmeyi davranış haline getirebilen, kendi öğrenmesi için çaba harcayan, özgüvenini kazanmış olan, teknolojinin insanlığa hizmet veren bir araç olduğu bilincine sahip, araştırma ve geliştirmeyi hedef haline getiren, özgür düşünceye önem veren, bölgemizde lider, ülkemizdeki teknolojik gelişmelere önderlik edebilecek, kişilikli, ahlaki değerlere sahip girişimci bireyler yetiştirmektir.

MİSYON Atatürkçü düşünce sistemini davranış haline getirmiş, çağdaş, demokratik lider özelliklerine sahip, okuduğu okula bağlılık duygusu gelişmiş kaliteli insanlar yetiştirmektir. Bu çerçeveden hareketle bizler, öğrencilerimizin öğrenmelerini sağlamak; onların bilgili, yetenekli ve kendine güvenen karakterli bireyler olarak yetişmelerine zemin hazırlamak ve onlara 21. yüzyılın gelişen ihtiyaçlarına cevap verebilecek beceriler kazandırmak için varız. Kocaeli Fen Lisesi 12357.doc

BAŞARILAR

2018 YKS başarısı: Temel Yeterlilik Testinde Türkiye 17.liği, Kocaeli 1.liğini elde eden öğrencim Ayşegül Rana ERDEMLİ´yi, Sayısalda Türkiye 75.liği, Kocaeli 1.liğini elde eden Aras GÜNGÖRE´yi ve EA alanında Türkiye 75.liğini elde eden Berrak ACAR´ı kutluyorum.

Türkiye´de ilk 100´de 3 öğrenci, İlk 1000´de 10 öğrenci, 19 derece elde eden öğrencilerimi, onları 4 yıl gece gündüz onları hazırlayan, yetiştiren öğretmen arkadaşlarımı, öğrencilerimize ve biz KOCAELİ FEN LİSESİ ailesine her zaman destek olan, yanımızda duran kıymetli velilerimize şükranlarımızı sunarız.

Zor bir yılda öğrencilerinin %81´ini ilk 20000´e yerleştiren okulumuz Türkiyemizin eğitimde bir markası olduğunu bir kere daha göstermiştir. Bu süreçte bizim her zaman yanımızda olan, bizi sürekli destekleyen İlçe ve İl Milli Eğitim Müdürlerimize, İzmit Kaymakamımıza ve Sayın Valimize de öğrencilerimiz adına teşekkür etmeyi bir borç biliriz. Kocaeli Fen Lisesi
 • Öğretmen :34
 • Rehber Öğretmen :1
 • Öğrenci :483
 • Derslik :16
 • Müzik Sınıfı :1
 • Resim Sınıfı :1
 • BT Sınıfı :1
 • Kütüphane :1
 • Fen Labaratuarı :3
 • Konferans Salonu :1
 • Atölye-İşlik :1
 • Spor Salonu :1
 • Öğretim Şekli :Tam gün (Normal)
 • Yemekhane :1
 • Kantin :1
 • Revir:2
 • Bahçe :1
 • Saatler 08.30-15.50
 • Isınma Doğalgaz
 • Bağlantı Fatih Projesi Fiber İnternet
 • Yabancı Dil İNGİLİZCE, ALMANCA (İKİNCİ YABANCI DİL)
 • Pansiyon Bilgileri ERKEK ÖĞRENCİ PANSİYONU: 4 Katlı müstakil bir bina olup 156 öğrenci kapasitelidir. KIZ ÖĞRENCİ PANSİYONU: 2 Katlı müstakil bir bina olup 88 öğrenci kapasitelidir.
 • Lojman1 - 5 Katlı ve 10 daireli bir öğretmen lojmanı mevcuttur. Her bir daire 125 metre kare olup okul kampüsü içerisinde bulunmaktadır.
 • Ulaşım İzmit Halkevi ve Orduevi duraklarından 268 numaralı İZAYDAŞ yönüne giden belediye ve halk otobüsleriyle; 27 numaralı yeşil otobüslerle okulumuza gelebilirsiniz.
 • Servis Bilgisi Servis mevcuttur.
 • Yerleşim Yeri Karadenizliler Mah. Çarşıbaşı Cad. Eyüp Sultan Sok. No:10 Alikahya İZMİT / KOCAELİ Kocaeli Fen Lisesi: Kandıra yolu üzerinde, İzaydaş yoluna sapınca Kadın Doğum Hastanesi karşısında bulunmaktadır.
 • İl/İlçe Merkezine Uzaklık Merkeze uzaklık 5 km-
 • Okulun YGS/LYS Başarı Durumu YGS ve LYS başarı oranı %100´dür.
 • LYS'de Öğrenci Yerleştirme Yüzdesi% 83,08
 • 2007 % 67,41
 • 2008 % 80,23
 • 2009 % 79,54
 • 2010 % 84,93
 • 2011 % 82,75
 • 2012 % 71,27
 • 2013 % 79,48
Okulumuz yerleşkesi, 17.000 m² olup 49 yıllığına Orman Genel Müdürlünden Millî Emlak adına kiralanmıştır. Yerleşkemiz içerisinde; okul binası, öğretmen lojmanı, spor salonu, yemekhane binası, kız ve erkek pansiyonu olmak üzere toplam altı bina bulunmaktadır. Ayrıca 3 tane kamelya ve erkek pansiyonu arkasında bir de açık hava basket sahamız mevcuttur. Bahçe içerisinde ve çevresinde çimlendirme ve ağaçlandırma çalışmaları büyük oranda tamamlanmıştır. Yine okulumuzun tüm bahçe alanı ihata duvarı ve tel örgüyle çevrili olup kapalı devre kamera sistemiyle 24 saat gözlenmektedir.

Okul binamız; bodrum ve giriş katı dâhil olmak üzere 5 kattan oluşmaktadır. Bodrum katında 105 kişilik küçük bir konferans salonu, sığınak, teknisyen odası, su deposu, elektrik pano odası, muhtelif depolar, wc?ler bulunmaktadır. Giriş katında pansiyon müdür yardımcısı odası, yaklaşık 50 m²?lik bir kantin, misafir bekleme salonu, spor odası, onur ve Atatürk köşesi, okul-aile birliği odası, 4 sınıf ve FKB ortak laboratuvarı vardır. Birinci katında 3 idareci odası, öğretmenler odası, matematik odası, çay ocağı, fotokopi odası, 4 sınıf ve biyoloji laboratuvarı mevcuttur. İkinci katında 1 idareci odası, rehberlik odası, arşiv, kütüphane, 4 sınıf ve fizik laboratuvarı yer almaktadır. Üçüncü katında ise toplantı odası, bilgisayar laboratuvarı, brifing odası, 4 sınıf ve 1 kimya laboratuvarı bulunmaktadır.

Kocaeli Fen Lisesi Erkek Öğrenci Pansiyonumuz 3 katlı, 54 odalı, 216 yatak kapasiteli, idare odaları, sağlık odaları ve 5 öğrencilik revir; bodrum katında bir çamaşırhane, sığınak ve deposu olan müstakil bir binadan teşekkül etmektedir. Odalar, 4 kişilik olup elbise dolapları ve iki katlı ranzalar ahşap mobilyadır. WC´ler ve banyolar her katta iki bölümdür. Binanın 3. katında öğrencilerin ders çalışması için büyük bir etüt salonu bulunmaktadır. Binada bir de TV odası mevcuttur.

Kız Öğrenci Pansiyonumuz 2 katlı, 27 odalı, 108 yatak kapasiteli, içinde idare odaları, sağlık odaları ve reviri; bodrum katında da bir çamaşırhanesi, sığınağı olan müstakil bir binadan teşekkül etmektedir. Odalar 4 kişilik olup elbise dolapları ve iki katlı ranzalar ahşap mobilyadır. Öğrenciler, etüt salonlarında ders çalışmaktadırlar. Binada bir de TV odası mevcuttur. WC´ler ve banyolar her katta iki bölümdür.

Kocaeli Fen Lisesi Spor Salonumuz 450 seyirci kapasiteli spor salonumuz, 800 metrekare kullanım sahasına sahiptir. Bu saha öğrencilerimize salon futbolu (futsal),voleybol ve basketbol oynama imkânı sağlamaktadır. İçerisinde WC?ler, duşlar soyunma odaları, malzeme odaları bulunan spor salonu, öğrencilerimizin ihtiyaç duyacağı her türlü imkânı barındırmaktadır. Kocaeli Fen Lisesi

Açık Hava Basket Sahamız Erkek pansiyonu arkasında bulunan açık hava basket sahamız, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılmıştır. Sahanın etrafı tel örgüyle örülüdür. Havaların sıcak olduğu zamanlarda öğrencilerimizin yoğun ilgi gösterdiği bir alandır.

Yemekhane Binamız Yemekhane binamız, 3 kattan oluşmaktadır. Binanın bodrum katında kazan dairesi, su hidroforu ve gıda depoları mevcuttur. Binanın 1. katında mutfak olup içinde yemek pişirme tezgâhları, bulaşıkhane, soğuk hava depoları ve diğer depolar bulunmaktadır. 1. Katta pişen yemek asansörle 2. kattaki öğrenci yemekhanesine çıkarılır. 2. katta 200 kişilik öğrenci yemekhanesi vardır. Kocaeli Fen Lisesi Kocaeli Fen Lisesi Kocaeli Fen Lisesi NEDEN KOCAELİ FEN LİSESİ?

Öncelikle okulumuzu mutlaka görmenizi, bizlerle tanışmanızı ve varsa kafanızdaki sorularınızı yerinden ve doğrudan cevaplamamıza fırsat vermenizi isteriz. Okulumuz sadece Kocaeli?nin değil, Marmara bölgesinin ve hatta ülkemizin en başarılı ve en güzel okullarından biridir. Bunu, 27 yıllık geçmişinde elde ettiği birbirinden güzel başarılarla ispatlamıştır. Bu konudaki bütün bilgilendirmeler, sayısal veriler okul web sayfamızda (kocaelifenlisesi.meb.k12.tr ve www.kkfl41.com) da bütün şeffaflığı ile ortadadır. Gerek bireysel anlamda, gerekse kitlesel anlamda son yıllarda öğrenci ve öğretmenlerimizle elde ettiğimiz hem akademik, hem de sosyal, sportif ve kültürel anlamdaki başarılarımız, okulumuzun bir marka okul olduğunu bir kere daha gösterdiğine inanıyoruz. Bu anlamda sizleri çok fazla sayısal verilere boğmadan sadece bir örnek vermek istiyoruz: 2014 YGS?de bireysel anlamda ilk yüzde öğrencimiz yok iken, 2015 ve 2016 YGS?de 1?er öğrencimiz vardı. 2014 YGS?de ilk 1000?de 7 öğrencimiz, YGS 2015?te ilk 1000?de 11 öğrencimiz, 2016 YGS?de ilk 1000?de 15 öğrencimiz var. 2017 YGS?de ise ilk 1000?deki öğrenci sayımız 19?dur. 2014 YGS?de llk 5.000?de 32 öğrencimiz varken, 2016 YGS?de bu rakam 47, 2017?de ise bu rakam 52 öğrenci şeklinde olmuştur. İstikrarlı gelişim ve ilerleyişimiz her yönüyle açıktır.

2017 Aralık ayında ÖSYM tarafından açıklanan istatistikî bilgilerde ise okulumuz YGS sıralamasında Fen Liseleri arasında Türkiye 6.sı, LYS sıralamasında ise Türkiye 4.sü olmuştur. Bu tarihi başarı yukarıda da belirttiğim düzenli, istikrarlı, disiplinli ve sevgi dolu çalışmanın ürünüdür. Bu tarihi başarıda emeği geçen başta öğretmen arkadaşlarıma, öğrencilerimize, velilerimize ve yardımcı personel arkadaşlarıma da buradan da teşekkür etmeyi bir borç biliriz.

Kitlesel anlamda da 2013 YGS?de Türkiye?de ilk 10.000 97 öğrencimizin 51?i yer bulurken bu yıl 2016 YGS?de 103 öğrencimizde bu sayı 67 olmuş, 2017 YGS?de bu rakam 73 şeklindedir. 2017 LYS sonuçlarında da 72 öğrencimizin ilk 10000 sıralama, 98 öğrencimizin de ilk 15000 sıralamaya ulaştığını görünce; Türkiye 4´üncülüğünün ne demek olduğunu daha iyi görüyoruz. Ayrıca öğrencilerimiz fen ağırlıklı bir eğitim almalarına rağmen, TM, TS ve DİL alanlarında da istedikleri sıralamaları alıp, istedikleri bölümlere gidebilmektedirler. Diğer ayrıntılara sitemizden bakabilir ya da bizlere de sorabilirsiniz.

?Hayat, sadece dersten ibaret değildir? düşüncesiyle hareket edip, son 5 yılda tiyatro ekibiyle her sene il genelindeki yarışmalarda hep derece yapan, bilgi, kültür ve spor yarışmalarında hep dereceleri olan, 20 kişilik folklor ekibiyle istediği her yerde gösteri sunabilen, şiir ve müzik gecelerinin en güzelini hazırlayabilen, her yıl 45-50 kişilik öğrenci grubuyla Avrupa?nın 15-16 ülkesine dil, kültür, eğitim ve tarih gezisi düzenleyen, sadece 2017-2018 eğitim öğretim yılında 116 öğrencisine farklı spor dallarında lisans çıkararak müsabakalara katan, müzik grubu ile Fizy müzik yarışmalarına katılan bir ?Kocaeli Fen Lisesi?nden söz ediyoruz. Ülkemiz içinde yaptığımız eğitim ve kültür gezilerini saymaya gerek yoktur sanırım. Bilim, proje yarışmasında Türkiye 1.si, Akdeniz Matematik Olimpiyatlarında Türkiye 3.sü, Kanguru Matematik Olimpiyatlarında biri Türkiye 3.lüğü olmak üzere 3 öğrenci ile derece elde eden okulumuz, TÜBİTAK Matematik, Kimya ve Biyoloji sonuçlarını da heyecanla beklemektedir.

Saygıdeğer Veliler, Sevgili Öğrenciler,

Sizlere herkese her dersten 100 puan veya herkes Türkiye derecesi yapacak diye bir sözümüz yok. Ancak, kişisel anlamda ?karakterli, asaletli, kendi ayakları üzerinde durabilen, çalışkan, dürüst, insanımızı, ülkemizi ve insanlığı seven kısaca söylemek gerekirse ?iyi insan? olarak; akademik anlamda da ilerde severek yapabileceği, ilgi ve istidadına uygun başta İstanbul, Ankara ve İzmir gibi ülkemizin üst düzey illerinin ?İTÜ, BOĞAZİÇİ, CERRAHPAŞA, HACETTEPE, BİLKENT, ODTÜ?.? gibi üniversitelerini kazanıp, başta kendisini, ailesini, öğretmenlerini, sevdiklerini ve kendisine umut bağlayan bu güzel ülkenin insanlarını mutlu edecek gençler yetiştirmeye çalışıyoruz.

Burada sözü çok daha fazla uzatmaya gerek olmadığını biliyoruz. Kurumsal ilkesini ?Öncelikle sevgi ve saygı; sonra da disiplinli çalışmak?, hedefini de ?Karakterli, kaliteli ve nitelikli iyi insan? olarak belirleyen okulumuza sizleri bekliyoruz.

HAYATİ TERCİHLERİNİZ GİBİ OKUL TERCİHİNİZ DE KUSURSUZ OLSUN İNŞALLAH?

Kocaeli Fen Lisesi Müdürü

Kocaeli Fen Lisesi ile ilgili olarak bilgi güncellemeye devam ediyoruz. Sizde yorum alanımızda Kocaeli Fen Lisesi hakkında yapılan yorumları okuyabilir veya bu okulla ile ilgili düşüncelerinizi, Kocaeli Fen Lisesi'nin fiziki imkanlarını, Kocaeli Fen Lisesi'nin başarılarını, Kocaeli Fen Lisesi'nin tercih edilme nedenlerini, yorum alanımızda belirterek bu okulu tercih edecek öğrencilere veya velilere yardımcı olabilirsiniz.

Okulun Telefonu: Santral: 0 262 319 04 41
Okulun Faxı: 0 262 319 46 27
Okulun Adresi: Karadenizliler Mah. Çarşıbaşı Cad. Eyüpsultan Sok. Alikahya İZMİT / KOCAELİ .

Bu okula 33 yorum yapıldı. Sizce bu okul niçin tercih edilmelidir? Bir yorum yaparak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.

Kocaeli Benzer Okullar

Yerlestirme

Taban
Puanı

Yüzdelik
Dilimi

Gölcük Fen Lisesi Merkezi Sınav 380.1559 4.41
Körfez Fen Lisesi Merkezi Sınav 374.5347 5.10
Çayırova 15 Temmuz Şehitler Fen Lisesi Merkezi Sınav 368.8721 5.86
Kocaeli Fen Lisesi Merkezi Sınav 425.3874 0.98
Muammer Dereli Fen Lisesi Merkezi Sınav 404.7934 2.11

Önemli: Kocaeli Fen Lisesi'nin başarı durumu ve istatiski bilgileri de dahil olmak üzere bu sayfada yer alan tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Kocaeli Fen Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır. Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içerikleri ve Kocaeli Fen Lisesi ile ilgili yanıltıcı bilgilerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. İletişim için tıklayınız

Kocaeli Fen Lisesi taban puanı 2019 , Kocaeli Fen Lisesi yüzdelik dilimi, Kocaeli Fen Lisesi yorumları, Kocaeli Fen Lisesi pansiyonu var mı? yatılı mı?, Kocaeli Fen Lisesi nerede?, Kocaeli Fen Lisesi üniversite başarısı, Kocaeli Fen Lisesi formaları, Kocaeli Fen Lisesi adresi, Kocaeli Fen Lisesi başarıları

google+ google+ google+