Seçim Filtreleri
Yerleştirme Türü Seç
Okul Türü Seç
İl Seç
Taban Puan
Yüzdelik Dilim (Nokta Kullanınız)
Yerleştirme Şekli: Sınavsız Yerleştirme
0332 247 56 56
0332 247 56 56
Adres Hanaybaşı Mahallesi Aslan Sokak No 2 Selçuklu / KONYA
MEB logo Konya / Selçuklu
Şems - i Tebrizi Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi

http://semsitebriziihl.meb.k12.tr
Okulu Değerlendir
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
Kontenjan Türü Kız
Pansiyon Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Y.Dil İngilizce
Proje Okulu mu?
Devlet Okulu mu?
Listene Ekle/Çıkar

Şems - i Tebrizi Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Konya ili Selçuklu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Şems - i Tebrizi Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi 2019-2020 eğitim öğretim yılında 2019 LGS başvuru kılavuzuna göre sınavsız olarak öğrenci alacak.

Şems - i Tebrizi Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. Şems - i Tebrizi Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi 2019 LGS başvuru tercih kılavuzunda açıklanacak olan Sınavsız Yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapacak.

Yerel yerleştirme işlemleri okulların türü, kontenjanı ve konumuna göre il/ilçe milli eğitim müdürlüklerince oluşturulan ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara sırasıyla öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanının üstünlüğü ve okula özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır. Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki yılsonu başarı puanı üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.

Şems - i Tebrizi Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Şems - i Tebrizi Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Nakil ve geçiş başvurusu veli tarafından öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Liselerde nakil ve geçiş başvurusu ile ilgili ayrıntılı bilgi için lütfen buraya tıklayınız.

SON ÜÇ YILLIK PUAN BİLGİSİ
Taban Puanı

Yüzdelik Dilimi
2018 Şems - i Tebrizi Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Taban Puanı - -
2017 Şems - i Tebrizi Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Taban Puanı 372.1604 -
2016 Şems - i Tebrizi Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Taban Puanı
329.2271 39.8900

Okulumuz, Millî Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğünün 17.08.2012 tarih ve 11799 sayılı Makam Onayı ile 2012-2013 eğitim ve öğretim yılında Hocacihan 100. Yıl Mahallesinde Konya İl Özel İdaresi tarafından yaptırılmış olan 32 derslikli binada Şems-i Tebrizi İmam Hatip Lisesi adıyla hizmete girmiştir.

01 Nisan 2015 tarihinde Selçuklu Belediyesi tarafından tefriş edilen okul kütüphanemiz hizmete açılmıştır.

Millî Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğünün 23.06.2015 tarih ve 6486511 sayılı Makam Onayı ile Kız Anadolu İmam Hatip Lisesine dönüştürülen okulumuzun adı Şems-i Tebrizi Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi olmuş ve 2015-2016 eğitim ve öğretim yılından itibaren sadece kız öğrencilerin TEOG puanıyla kaydı alınmıştır. Okulumuz ilk mezunlarını 2015-2016 eğitim ve öğretim yılında vermiştir.

VİZYON : Karanlık hayatları aydınlatacak güneşler yetiştirmek.

MİSYON : Manevi değerlerle yoğrulmuş, sağlam karakterli, çevresine güven veren, saygılı, dürüst, bilimsel gelişmelere katkıda bulunan, topluma önder nesiller yetiştirmek.
 • Öğretmen : 65
 • Rehber Öğretmen : 1
 • Öğrenci : 1010
 • Derslik : 32
 • Kütüphane : 1
 • Fen Labaratuarı: 2
 • Konferans Salonu : 1
 • Öğretim Şekli : Gündüzlü (Normal)
 • Kantin: 1
 • Revir : 1
 • Bahçe : 1
 • Saatler : 08:50 - 15:50
 • Bağlantı : ADSL (16 Mbit ve üzeri)
 • Yabancı Dil : İngilizce
 • Isınma : Kalorifer (Doğalgaz)
 • Pansiyon : Pansiyonumuz yoktur.
 • Servis : Okul-Aile Birliğinin anlaşma sağladığı özel bir şirkete ait öğrenci servisleri mevcuttur.
 • Ulaşım : Okulumuza 50 m mesafede belediye otobüsü durağı (Arafat Camii) bulunmaktadır. Şehir merkezinden 65 Medrese-Erenköy, 69 Hanaybaşı-Kültürpark, 71 Hocacihan-Şefikcan otobüsleri ile bu durakta inilerek okulumuza ulaşılabilir.
 • Yerleşim Yeri : Okulumuz Konya şehir merkezindeki Hanaybaşı (eski adıyla Hocacihan 100. Yıl) Mahallesinde bulunmaktadır. Konum olarak Sille Yolu Caddesi (Erenköy Kavşağı, Köşem Etliekmek) ile Beyşehir Yolunu (Atlıhan Kavşağı, Fuar AVM) birbirine bağlayan Alemdar Caddesi üzerindedir.

Şems - i Tebrizi Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi ile ilgili olarak bilgi güncellemeye devam ediyoruz. Sizde yorum alanımızda Şems - i Tebrizi Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi hakkında yapılan yorumları okuyabilir veya bu okulla ile ilgili düşüncelerinizi, Şems - i Tebrizi Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin fiziki imkanlarını, Şems - i Tebrizi Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin başarılarını, Şems - i Tebrizi Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin tercih edilme nedenlerini, yorum alanımızda belirterek bu okulu tercih edecek öğrencilere veya velilere yardımcı olabilirsiniz.

Okulun Telefonu: 0332 247 56 56
Okulun Faxı: 0332 247 56 56
Okulun Adresi: Hanaybaşı Mahallesi Aslan Sokak No 2 Selçuklu / KONYA

Bu okula 1 yorum yapıldı. Sizce bu okul niçin tercih edilmelidir? Bir yorum yaparak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.

Önemli: Konya Şems - i Tebrizi Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin başarı durumu ve istatiski bilgileri de dahil olmak üzere bu sayfada yer alan tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Şems - i Tebrizi Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır. Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içerikleri ve Şems - i Tebrizi Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi ile ilgili yanıltıcı bilgilerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. İletişim için tıklayınız

Şems - i Tebrizi Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi taban puanı 2019 , Şems - i Tebrizi Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi yüzdelik dilimi, Şems - i Tebrizi Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi yorumları, Şems - i Tebrizi Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi pansiyonu var mı? yatılı mı?, Şems - i Tebrizi Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi nerede?, Şems - i Tebrizi Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi üniversite başarısı, Şems - i Tebrizi Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi formaları, Şems - i Tebrizi Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi adresi, Şems - i Tebrizi Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi başarıları, Şems - i Tebrizi Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Konya, Selçuklu Şems - i Tebrizi Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi

google+ google+ google+