Seçim Filtreleri
Yerleştirme Türü Seç
Okul Türü Seç
İl Seç
Taban Puan
Yüzdelik Dilim (Nokta Kullanınız)
Yerleştirme Şekli: Sınavsız Yerleştirme
03323551407
03323554511
Adres Hacıveyiszade Mh. Müverrihhadidi sk. A blok no 25 iç kapı no 1 Karatay/KONYA
MEB logo Konya / Karatay
Mevlana Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi

http://mevlanaihl.meb.k12.tr
Okulu Değerlendir
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
Kontenjan Türü Kız
Pansiyon Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Y.Dil İngilizce
Proje Okulu mu?
Devlet Okulu mu?
Listene Ekle/Çıkar

Mevlana Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Konya ili Karatay İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Mevlana Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi 2019-2020 eğitim öğretim yılında 2019 LGS başvuru kılavuzuna göre sınavsız olarak öğrenci alacak.

Mevlana Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. Mevlana Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi 2019 LGS başvuru tercih kılavuzunda açıklanacak olan Sınavsız Yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapacak.

Yerel yerleştirme işlemleri okulların türü, kontenjanı ve konumuna göre il/ilçe milli eğitim müdürlüklerince oluşturulan ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara sırasıyla öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanının üstünlüğü ve okula özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır. Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki yılsonu başarı puanı üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.

Mevlana Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Mevlana Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Nakil ve geçiş başvurusu veli tarafından öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Liselerde nakil ve geçiş başvurusu ile ilgili ayrıntılı bilgi için lütfen buraya tıklayınız.

SON ÜÇ YILLIK PUAN BİLGİSİ
Taban Puanı

Yüzdelik Dilimi
2018 Mevlana Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Taban Puanı - -
2017 Mevlana Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Taban Puanı 389.8864 -
2016 Mevlana Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Taban Puanı
329.7577 39.7200

Vizyon Kurumsal kimliği ve sunduğu hizmetlerle örnek alınan, kültürel mirası değerlendirebilen, yaşanan hayatı yorumlayabilen, problemlere çözüm üretebilen, mesleğinde önder, saygılı ve sorumlu bireyleri yetiştiren bir kurum olmayı başarmaktır.

Misyon Atatürk ilke ve devrimlerine sahip çıkan, gelişime açık, öğrenmeyi öğrenmiş, iletişim becerileri gelişmiş, sorun çözme becerisine sahip, üretken, yaratıcı, özgüvenli, girişimci, etik değerleri özümsemiş, ulusal ve küresel değerlere sahip,insana, düşünceye, özgürlüğe, ahlaka ve kültürel mirasa saygıya dayanan bir din öğretimi anlayışının yayılmasına katkıda bulunan, evrensel ilkeleri gözeten, sağlıklı, mutlu,nitelikli ve başarılı bireyler yetiştirmektir.

 • Öğretmen :93
 • Öğrenci :1687
 • Derslik :54
 • Kütüphane :1
 • Fen Labaratuarı :1
 • Konferans Salonu :1
 • Öğretim Şekli :NORMAL
 • Yemekhane :1
 • Saatler 08.00-15.10
 • Isınma DOĞALGAZ
 • Bağlantı ADSL (1 Mbit)
 • Ulaşım OKULUMUZUN ÇEVRESİNDENDEN GEÇEN OTOBÜSLER 39:YEDİLER KEÇEÇİLER 41:KARAKAYIŞ 42:FEVZİ ÇAKMAK KARAKAYIŞ 77:MERAM AŞKAN OTOBÜSLERİYLE OKULUMUZA RAHATLIKLA ULAŞABİLİRSİNİZ..

Mevlana Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi ile ilgili olarak bilgi güncellemeye devam ediyoruz. Sizde yorum alanımızda Mevlana Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi hakkında yapılan yorumları okuyabilir veya bu okulla ile ilgili düşüncelerinizi, Mevlana Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin fiziki imkanlarını, Mevlana Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin başarılarını, Mevlana Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin tercih edilme nedenlerini, yorum alanımızda belirterek bu okulu tercih edecek öğrencilere veya velilere yardımcı olabilirsiniz.

Okulun Telefonu: 03323551407
Okulun Faxı: 03323554511
Okulun Adresi: Hacıveyiszade Mh. Müverrihhadidi sk. A blok no 25 iç kapı no 1 Karatay/KONYA

İlk yorumu siz yapın !

Önemli: Konya Mevlana Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin başarı durumu ve istatiski bilgileri de dahil olmak üzere bu sayfada yer alan tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Mevlana Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır. Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içerikleri ve Mevlana Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi ile ilgili yanıltıcı bilgilerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. İletişim için tıklayınız

Mevlana Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi taban puanı 2019 , Mevlana Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi yüzdelik dilimi, Mevlana Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi yorumları, Mevlana Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi pansiyonu var mı? yatılı mı?, Mevlana Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi nerede?, Mevlana Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi üniversite başarısı, Mevlana Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi formaları, Mevlana Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi adresi, Mevlana Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi başarıları, Mevlana Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Konya, Karatay Mevlana Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi

google+ google+ google+