Şehit Necati Sargın Anadolu Lisesi

Uşak / Banaz

Şehit Necati Sargın Anadolu Lisesi
 • Şehit Necati Sargın Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 3
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İli Uşak
İlçesi Banaz
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Kız/Erkek
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Şehit Necati Sargın Anadolu Lisesi Uşak ili Banaz İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Şehit Necati Sargın Anadolu Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılı için 2022 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

Şehit Necati Sargın Anadolu Lisesi'ne 2021 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "91.5210". Şehit Necati Sargın Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Şehit Necati Sargın Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.
Şehit Necati Sargın Anadolu Lisesi 1994-1995 Eğitim-öğretim yılında Banaz Lisesi'ne ait binada eğitim ve öğretime 72 öğrenci ile başlamıştır.

VİZYON : Kendini sürekli yenileyen, inceleyen, araştıran, analiz ve sentez yapabilen nesillerin yetiştiği; Yönetici, öğretmen, personel, öğrenci ve velilerin elbirliğiyle SANATTA, SPORDA, BİLİMDE ve her alanda '' MODEL OKUL '' olmaktır.

MİSYON : ATATÜRK İnkılâp ve İlkelerine ve Anayasada ifadesini bulan, Atatürk Milliyetçiliğine bağlı; Türk Milletinin Milli, Ahlaki, İnsani, Manevi ve Kültürel Değerlerini benimseyen koruyan ve geliştiren ailesini, Vatanını, Milletini seven ve daima yüceltmeye çalışan; Türkiye Cumhuriyetine karşı görev ve sorumluluklarını bilen ve bunları davranış haline getiren nesiller yetiştirmek.
 • Öğretmen : 32
 • Öğrenci : 388
 • Derslik : 14
 • BT Sınıfı : 1
 • Kütüphane : 1
 • Fen Labaratuarı: 2
 • Öğretim Şekli : Tam Öğretim
 • Yemekhane : 1
 • Saatler : 08:20-15:55
 • Bağlantı : ADSL (16 Mbit ve üzeri)
 • Ulaşım : Okulumuz ilçe merkezinde bulunmaktadır. İlçemiz Uşak iline 32 Km. uzaklıkta, Uşak - Afyonkarahisar yolunda bulunmaktadır.
 • İl /İlçe Merkezine Uzaklık : Okulumuz İlçe Merkezinde Bulunmaktadır. Uşak İl merkezine 32 km mesafededir.

Şehit Necati Sargın Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Şehit Necati Sargın Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: CUMHURİYET MAH. 31 AĞUSTOS CADDESİ NO38 PK64500 BANAZ/UŞAK

Tel: 0 276 315 15 23

Fax: 0 276 315 46 87

web: http://banazsnsal.meb.k12.tr

Şehit Necati Sargın Anadolu Lisesi ile ilgili 3 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim faaliyetleri hakkında gerçek bilgiler paylaşın.
[2021 lgs öğrencisi]

Ortalamam OBP puanım 83
Şnsalın ortalama puanı 85 e düştü diye duydum
83 puanla şnsala girebilirmiyim cevap yazarsanız sevinirim

2021-06-30 11:53
[ÖĞRENCİ]

İYİ BİR LİSE

2018-08-20 18:25
[CEVAP BEKLEYEN LGS Cİ]

BEN HATIPLAR KÖYÜNDE OTURUYORUM ŞEHİT NECATİ SARGIN ANADOLU LİSİE SİNİ Mİ ŞEÇERSEM DAHA ÇOK KAZANMA İHTİMALİM VAR YOKSA SADIK KOZAK ANADOLU LİSESİNİ Mİ İLK BİRE GARNTİ KAZANMAK İÇİN KOYMALIYIM BİRİNİ MESLEK LİSESİNE GİTMEK İSTEMİYORUMM

2018-05-20 21:04
BENZER OKULLAR
Yorum 2

Necati Özen Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 1

Orhan Dengiz Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 3

Şehit Necati Sargın Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 2

Uşak Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 4

Alper Günbayram Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 1

Sait-Sabri Ağaoğlu Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Şehit Necati Sargın Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Şehit Necati Sargın Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://banazsnsal.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Şehit Necati Sargın Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Şehit Necati Sargın Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Şehit Necati Sargın Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Şehit Necati Sargın Anadolu Lisesi taban puanı 2022

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız