Seyhan Danişment Gazi Anadolu Lisesi

Adana / Seyhan

Seyhan Danişment Gazi Anadolu Lisesi
Ekle
Ekle
140
Yorum
Yerleştirme Şekli Sınavlı
Taban Puanı 406.1800
Yüzdelik Dilimi 8.88
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu?
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku LGS Puanı Hesapla
Bu Lise Bir Proje Okuludur.

Seyhan Danişment Gazi Anadolu Lisesi Adana ili Seyhan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Seyhan Danişment Gazi Anadolu Lisesi 2023-2024 eğitim öğretim yılı için 2023 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa LGS Puanı ile öğrenci alacak. (*) Seyhan Danişment Gazi Anadolu Lisesi taban puanı 406.1800 yüzdelik dilimi 8.88.

Seyhan Danişment Gazi Anadolu Lisesi
Yıl Taban Puanı Yüzdelik Dilimi
2022 406.1800 8.88
2021 379.7332 8.66
2020 402.1016 7.49
2019 425.9380 8.00
2018 351.0564 8.75
Seyhan Danişment Gazi Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilim bilgisidir.
İlk yerleştirme verileridir.
Son 5 Yıllık Kontenjan Bilgisi
2023
0
2022
150
2021
120
2020
216
2019
150
Okulumuz Türkiye genelinde yapılan Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş sınavlarıyla öğrenci almaktadır. Okul kontenjanımız her yıl için mezun olan öğrencilerimiz ile doğru orantılı olarak belirlenmektedir. Yönetmeliğimiz gereği sınıflarımızda öğrenci sayısı 34 olarak belirlenmiştir. Genelde öğrencilerimizin hemen tamamı il merkezinden gelmektedir.

Seyhan Danişment Gazi Anadolu Lisesi 960 metrekarelik bir alan üzerine yerleşmiştir. Binamız bir bloktan oluşmaktadır. İdari birimler, derslikler, psikolojik danışma ve rehberlik odaları, spor odası, öğrenciler için çalışma odası, toplantı salonu, öğretmenler odası, fizik-kimya-biyoloji laboratuvarı, kütüphane ve okuma salonu, masa tenisi odası, kantin ve öğrenci lokali binamızda yer alan bölümlerdir. Okulumuzun güvenliği için yangın alarm sistemi ve kameralı güvenlik sistemimiz mevcuttur. Okul ihata duvarlarımız yenilenmiş ve koruyucu önlemleri artırılmıştır.

Okulumuzun bahçe alanı 14.000 metrekaredir. Ağaçlandırma ve çevre düzenlenmesi okulumuz imkânlarıyla yapılmaya gayret edilmekte ve gerek büyükşehir ve gerekse ilçe belediyelerimiz ile, özel kişi ve kuruluşlardan da destek temin etmeye çalışmaktayız. Öğrencilerimizin dinlenebilmeleri için kamelya ve banklar yaptırılmıştır.

Okulumuzda tertip ve düzene, temizlik ve hijyene büyük önem verilir. Okulumuzun temizliği için okul bütçesinden önemli bir pay ayrılır. Tüm lavabolarımızda sıvı sabun, kâğıt havlu ve tuvalet kâğıdı kullanılmaktadır. Okulumuz 2014 - 2015 eğitim öğretim yılında beyaz bayrak almaya hak kazanmıştır.

Okulumuz sadece fiziki görünüm ve temizliği ile değil aynı zamanda eğitim kalitesiyle de ilimizin sayılı okulları arasında yer almaktadır. Öğrencilerimiz sosyal, sportif, kültürel ve bilgi- kültür yarışmalarında bir çok ilçe-il birinciliği kazanmak yanında, uluslararası alandaki sportif karşılaşmalarda bölge ve dünya birincilikleri de kazanmışlardır. Okul tarihimiz boyunca ÖSS sonuçlarına göre öğrencilerimiz, ülke genelinde TM ve Sayısal Alanlarda ilk 1000 içinde ve özellikle Dil Alanında ilk 100 içinde yer almışlardır. Lisans düzeyinde bir yükseköğrenim programına öğrenci yerleştirmede okulumuzun, ortalama bir değer olarak % 90 lar seviyesinde olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Mezun öğrencilerimiz, mezun olduğu sene içinde olmasa da sonraki dönemlerde bir yükseköğrenim programına yerleşmektedirler.

Okulumuzun eğitim camiasında itibarı yüksektir. İlimizdeki ortaöğretim kurumları arasında, teog sonuçlarına göre öğrenci yerleştirme tercihlerinde anadolu liseleri arasında 12. sırada yer almaktadır.

Seyhan Danişment Gazi Anadolu Lisesi'nin üniversite başarı durumunlarını yıllara göre güncellemeya devam ediyoruz. Seyhan Danişment Gazi Anadolu Lisesi'nin YKS başarı tablosu ile TYT başarı durumu hakkındaki bilgilere aşağıdaki tablodan ulaşabilirsiniz.
Yıllara Göre Seyhan Danişment Gazi Anadolu Lisesi YKS Başarı Tablosu

Seyhan Danişment Gazi Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Seyhan Danişment Gazi Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Aydınlar Mahallesi.49059 Sokak No8 Fevzipaşa Seyhan / Adana

Tel: 3224291496

Fax: 3224291496

web: http://dgal.meb.k12.tr

  • Bu okulda okuyor veya mezun musunuz?
  • Bu okulun velisi misiniz?
  • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?
Seyhan Danişment Gazi Anadolu Lisesi ile ilgili 140 yorum yapıldı. Bir yorum ekleyerek bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
[dgal sömürdü]

Okulda üçüncü yılım. Öğrenciler birbiriyle gayet de samimi ve 9. sınıfın daha ilk haftalarından herkes birbiriyle kaynasıyor ama itiraf sayfası üzerinden zorbalık da yapılabiliyor belli kişilere. Her yıl sınıflar karıldığı için dışlanma vs söz konusu olmuyor herkes birbirini tanıyor az çok. Öğretmen kadrosu gerçekten iyi istisnası varsa da ufak bir iki saatlik dersler için vardır. Bütün öğretmenler samimi bir şekilde yaklaşıyor, en ufak üzgün olduğunuzu hissetseler her daim yanınızda oluyorlar. Yeni gelen müdür o kadar iyi, idealist birisi ki hayran kalıyoruz. Okulu daha geleli birkaç ay olmasına rağmen çok geliştirdi. Birsürü imkan sağladı önceden olmayan. Kesinlikle okulu öncekinden çok daha iyi bir yere getireceğine eminiz her birimiz. Şu an okuldaki sorunumuz bahçemizin gerçekten geniş bir kısmının alınıp anaokulu yapılması. İnşaası sürüyor maalesef. Ulaşım sorunu var ama halloluyor bir şekilde. Servisler vs de her bölgeye gidiyor bildiğim kadarıyla, dolmuşla da zorlar ama sarıçamdan gelen tonlarca kişiyi gördükçe inanamıyorum ahahaks. Okulun olduğu mahalle gerçekten kötü bir mahalle değil sadece maddi durumu düşük insanların oturduğu bir çevre ama sapık, kötü niyetli kimseye rastlamadım. Yan tarafta niteliksiz, kötü bir okul var; duvarlar bitişik. Geçen senelerde birkaç ksz bahçeye atlamıştı birkaç çocuk ama bu sene hiç olduğunu duymadım. Sanırım halledilmiş o. Yemekhane yok, kantin var. Kantinde de yiyecek sayısı sınırlı. Paketli yiyecekler dışında tost tarzı şeyler var. Okula hep mezunlar gelir bu arada. Hepsi iyi yerlerde, çalışkan öğrenciler. Rehberlik servisi biraz fırt ama öğretmenlerimiz karşılıyor onların boşluğunu. Burayı severseniz çok güzel gelir. Sevmedikçe yemekhane olmamasından, ulaşımdan söylenir durur insan. Ama okulu gerçekten sahipleniyorsunuz okudukça. Öğretmenlerin o sevecenliği çok içine çekiyor.

2023-02-01 03:29
 
0
 
0
[Dgalll]

Öğretmen kadrosu çok iyi

2022-12-24 16:01
 
0
 
0
[Dgalciyim]

Bu okul o kadar kötü bir okul değildir.Etrafı kötü olabilir ama içerisinde temiz ve güzel bir okuldur. Benimde ilk senem öğretmenleri iyi ve deneyimli bildikleri şeyleri rahatlıkla bizlere aktrabiliyorlar. Disiplinli bir okul. Sadece bir kötü yanı var. Spor alanı biraz kısıtlı.(Ama şikayet edeceğiniz kadar da değil).Okulun iç alanı,içi çok geniş ve her yerde oturabileceğiniz banklar var. Müdürler de çok hoş karşiliyorlar sizi. Kantin de vardır ve yanında öğle arasında masa tenisi oynayabiliyorsun. Almanca eğitimi de vardır. Söyleyeceklerim bu kadar. Eğer burayı yazmayı düşüyorsanız direkt yazın. Öğrencileri gayet seviyeli ve saygılıdır .Ve şunuda söyleyim "Danışmentli Olmak Ayrıcalıktır"

2022-10-26 19:20
 
0
 
0
[Elif elif]

Merhaba okulda neden spor salonu yok

2022-08-29 21:14
 
0
 
0
Reklam
[Canertekin]

Yurt yokmu

2022-04-12 17:19
 
0
 
0
[Shinobu]

Yurt açılması biraz imkansız 😅

2022-04-12 07:47
 
0
 
0
[Ömer Faruk]

Bu okula yurt ne zaman açılır

2021-11-22 00:27
 
0
 
0
[İsimsiz]

Bu okulun bu sene yüzdelik dilimi çok düşermi ?

2021-04-11 12:47
 
0
 
0
[Burayı istiyorum]

Arkadaşlar ben burayı istiyorum bu sene okulun puanının artma ihtimali var mı?

2021-03-31 08:20
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 7

Ceyhan Anadolu Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 18

Karşıyaka Atatürk Anadolu Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 29

Seyhan Gazi Anadolu Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 59

Yüreğir Halıcılar Anadolu Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 13

İsmail Safa Özler Anadolu Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Eğitimin İçinden...
Seyhan Danişment Gazi Anadolu Lisesi kaç puan 2023 406.1800
Seyhan Danişment Gazi Anadolu Lisesi kaç kişi alıyor? Son 5 yıllık kontenjan bilgisi yukarıda belirtildi.
Seyhan Danişment Gazi Anadolu Lisesi özel mi? Hayır. Bu lise devlet okuludur.
Seyhan Danişment Gazi Anadolu Lisesi sınavla mı öğrenci alıyor? Evet. Sınavla öğrenci alan proje okuludur.
Seyhan Danişment Gazi Anadolu Lisesi Yatılı mı? Pansiyonu yok.
Seyhan Danişment Gazi Anadolu Lisesi'nde hazırlık var mı? Hayır. Eğitim süresi 4 yıldır.
Seyhan Danişment Gazi Anadolu Lisesi yabancı dili hangisi? İngilizce
  • Bu okulda mı okuyorsunuz?
  • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
  • Bu okulun velisi misinz?
  • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Seyhan Danişment Gazi Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Seyhan Danişment Gazi Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://dgal.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Seyhan Danişment Gazi Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Seyhan Danişment Gazi Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Seyhan Danişment Gazi Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Seyhan Danişment Gazi Anadolu Lisesi taban puanı 2023

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız