Cumhuriyet Anadolu Lisesi

Denizli / Pamukkale

Cumhuriyet Anadolu Lisesi
 • Cumhuriyet Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 15
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İli Denizli
İlçesi Pamukkale
OBP Puanı (*) 92.8847
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Kız/Erkek
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Cumhuriyet Anadolu Lisesi Denizli ili Pamukkale İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Cumhuriyet Anadolu Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılı için 2022 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Cumhuriyet Anadolu Lisesi'ne 2021 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "92.8847". Cumhuriyet Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Cumhuriyet Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.
Okulumuz Merkez Ortaokulunun şubesi olarak 1971-1972 Öğretim yılında eğitim ve öğretime ilk defa İstiklal İlkokulunda başlamış, aynı öğretim yılı sonunda " İSTİKLAL ORTAOKULU" adıyla müstakil hale gelmiştir. 1973 yılında Cumhuriyetimizin 50. yılı münasebetiyle de Bakanlığımızca " CUMHURİYET ORTAOKULU " olarak değiştirilmiş ve 28 Ekim 1973 günü yapılan törenle bugünkü binasına taşınarak eğitim ve öğretime başlamıştır. Cumhuriyet Ortaokulu olarak ilk mezunlarını 1973-1974 öğretim yılında vermiştir. Ancak Cumhuriyet Ortaokulu adı 1976 Ekim ayında " CUMHURİYET LİSESİ" olarak değiştirilmiş ve Denizli Cumhuriyet Lisesi adı altında eğitim ve öğretime devam etmiştir. Bünyesinde, 1995-1996 Eğitim ve Öğretim yılından itibaren YABANCI DİL AĞIRLIKLI LİSE açılmış ve 1998-1999 Eğitim ve Öğretim yılında ilk mezunlarını vermiştir.Yabancı Di Ağırlıklı Lise; 2007-2008 Öğretim yılında Yabancı Dil Ağırlıklı Lise sona ermiştir. 2008-2009 Öğretim Yılından itibaren " DENİZLİ CUMHURİYET ANADOLU LİSESİ " olarak eğitim ve öğretimine devam etmektedir. Cumhuriyet Anadolu Lisesi; pansiyonlu lise olarak Denizli merkezinde bulunan ve Türkiyenin her tarafından gelen öğrencilere eğitim ve öğretim hizmeti veren bir okuldur. Şu anda yatılı olarak 140 öğrencimiz bulunmaktadır.

1998-1999 Eğitim ve Öğretim yılından itibaren Bilgisayar Teknolojisi Sınıfı kurulmuştur. Okulumuzda bilgisayar destekli öğretim verilmektedir. Okulumuz ve okul pansiyonunda kapalı devre kamera sistemi vardır.

Cumhuriyet Anadolu Lisesi Denizli şehir merkezinde bulunmaktadır. Okulumuzun hemen yanında eski şehirler arası otobüs santrali ve biraz aşağısında tren garı yer almaktadır.Bunlar okulumuz için tehdit olarak algılanabilir. Okulumuzda gündüzlü-normal eğitim ve öğretim yapılmaktadır.2012-2013 Öğretim yılında 1 Müdür, 1 Müdür Baş Yardımcısı, 3 Müdür Yardımcısı, 57 Öğretmen,668 öğrencisiyle eğitim ve öğretime devam edilmektedir. Ayrıca 3 memur,6 hizmetli,1 şoför,3 bayan sözleşmeli personel okulumuz eğitim ve öğretim faaliyetlerinin yürütülmesinde yardımcı olmaktadır.

Okulumuzun öğretmen norm kadrosu 44 tür.Norm fazlası 12 öğretmen bulunmaktadır.Sözleşmeli öğretmenimiz bulunmamaktadır.Öğretmen bakımından okulumuzda sıkıntı çekilen branş yoktur.Okulumuz idareci ve öğretmenleri arasında olumlu bir işbirliği vardır.Kadromuz içinde sağlanan dayanışma okulumuza her alanda kendini göstermektedir.Öğretmenlerimiz, mesleki ve kişisel gelişimlerini artırmak için düzenlenen hizmetiçi eğitimlere katılmaktadır.

Öğrencilerimizin sosyo-ekonomik düzeyleri çok yüksek değildir.Bir kısım öğrencimizin anne-babası ayrıdır.Ekonomik açıdan zorluk çeken öğrencilerimize Sosyal Yardımlaşma Fonumuzdan yardım yapılmaktadır.

Öğrencilerimizin akademik başarıları ve kendilerine olan güvenleri İYİDİR..2012 YILI Ö.S.S.deki başarımız % 78.20dtir. Öğrencilerimizin kazandıkları bölümler arasında mühendislikler,hukuk fakülteleri,eğitim fakülteleri, hemşirelikler,subay ve astsubay okulları vardır.

Okulumuzda sosyal ve kültürel faaliyetlere de yer verilmektedir.Her yıl sınıflar arası futbol,basketbol müsabakaları yapılmaktadır.Ayrıca okulumuzun hem kızlarda hem de erkeklerde basketbol ve voleybol,kızlarda hentbol,erkeklerde ise futbol takımlarımız vardır. Okulumuzda 13 tane de eğitici kulüp görev yapmaktadır. Okulumuzda disiplin olayları oldukça azalmıştır. Gerek rehberlik servisimizin gerekse de öğretmenlerimizin çalışmaları ve katkıları disiplin olaylarının azalmasında etkili olmuştur.Okul rehberlik servisimizde 2 rehber öğretmen görev yapmaktadır.

Vizyon Kendini sürekli yenileyen,okuyan, inceleyen, araştıran, analiz ve sentez yapabilen nesillerin yetiştiği; bütün öğrencilerin akla ve bilime dayalı eğitim ortamında hayata ve bir üst öğrenime hazırlandığı;dünü, bugüne;bugünü yarına bağlayan köprülerin kurulduğu; yönetici, öğretmen, personel,öğrenci ve velilerin elbirliği ile çevrede, bölgede ve ülkede "model okul" olmaktır.

Misyon Türkiye Cumhuriyeti Devletinin kurucusu Yüce Önder Atatürkün çağdaş uygarlık düzeyinin üstüne çıkarmayı hedeflediği Türkiye idealine ulaşmayı ilke edinen;demokratik, laik, sosyal bir hukuk devleti olan cumhuriyetimizin bu temel değerlerine ve ülkemizin bölünmez bütünlüğüne inanmış, devletine ve milletine karşı görev ve de sorumluluklarının bilincinde olan nesiller yetiştirmektir.

Başarılar Basketbol Futsal Voleybol Masa tenisi Badmington Halk Oyunları Resim veKompozisyon Yarışmaları

Cumhuriyet Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Cumhuriyet Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Topraklık Mah. Turan Güneş Cad. Garaj Yanı No60 DENİZLİ/PAMUKKALE

Tel: 0258 265 08 79

Fax: 0258 265 05 81

web: http://denizlicumhuriyet.meb.k12.tr

Cumhuriyet Anadolu Lisesi ile ilgili 15 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim faaliyetleri hakkında gerçek bilgiler paylaşın.
[Öğrenci]

Taban puanım 87,7178 bu okul ise 91,7240 fark ise 4,0062 sizce bu okula gidebilir miyim 🤔

2021-07-06 11:38
 
0
 
0
[Hiseyin ]

98-2001 yillari arasi mezun oldum guzel lise sporda basarili, dersleri iyi, disiplinli, bizim donemin mezunlari mimar muhendis doktor cerrah fln çikan tayfa!

2021-01-10 09:14
 
0
 
0
[Taban Puan]

Yukarıda yazıyor 91.7240

2020-12-06 02:49
 
0
 
0
[ogrenci]

Taliban puani nedir

2020-11-23 10:43
 
0
 
0
[Wjwjwwbwnsn]

Bilmem Durmuş Ali Çoban Anadolu Lisesi demek.

2020-09-11 15:33
 
0
 
0
[bilmem]

daçal ne ???

2020-07-20 21:40
 
0
 
0
[Asdfghjdhd]

Kaç ortslamayla alıyo bilen var mı

2019-07-04 12:58
 
0
 
0
[Birisi]

Bu okulda 3. Yılım bitmek üzere. Hocaları çok iyidir,değerlidir. Disiplini biraz can sıkıcı hatta bu yüzden okul bile değiştirmeyi düşünmüştüm. Ama sonradan öğretmenler gerçekten çok iyi olduğu için ve başka okulda böyle öğretmen bulamayacağımı düşündüğüm için vazgeçtim. 12. Sınıflara devamsızlık ve serbest kıyafetle gelme ayrıcalıklarını tanıyorlar. Bence çok iyi. Aklınızda bu okul varsa, ortam peşinde değil başarılı başarılı bir lise hayatı geçirmek istiyorsanız rahatlıkla tercih edebilirsiniz.

2019-05-18 22:07
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 18

Nevzat Karalp Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 12

Hasan Tekin Ada Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 1

Nalân Kaynak Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 14

Türk Eğitim Vakfı Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 15

Cumhuriyet Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 4

Hilmi Özcan Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Cumhuriyet Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Cumhuriyet Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://denizlicumhuriyet.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Cumhuriyet Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Cumhuriyet Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Cumhuriyet Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Cumhuriyet Anadolu Lisesi taban puanı 2022

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız