Nevzat Karalp Anadolu Lisesi

Denizli / Merkezefendi

Nevzat Karalp Anadolu Lisesi
 • Nevzat Karalp Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 18
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İli Denizli
İlçesi Merkezefendi
OBP Puanı (*) 98.0548
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Nevzat Karalp Anadolu Lisesi Denizli ili Merkezefendi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Nevzat Karalp Anadolu Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılı için 2022 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Nevzat Karalp Anadolu Lisesi'ne 2021 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "98.0548". Nevzat Karalp Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Nevzat Karalp Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.
Okulumuz 2005-2006 Eğitim Öğretim yılında 16 şube ve 480 öğrenci ile Denizli Lisesi tarihi binasında " Koca Mektep Anadolu Lisesi" adı ile eğitim öğretime başlamıştır. 2006 - 2007 Öğretim yılı başında hayırsever Nevzat Karalp tarafından 1200 Evler Mahallesinde yaptırılan binaya taşınmış ve adı "Nevzat Karalp Anadolu Lisesi" olarak değiştirilmiştir.

Okulumuzda tüm sınıflarda ve laboratuarlarda Fatih projesi ile akıllı tahtalar kurulmuştur. Ayrıca okulumuzda 4 Yönetici, 45 kadrolu öğretmen görev yapmaktadır. Herhangi bir branşta kadro eksiğimiz bulunmamaktadır. Hayırseverimiz Nevzat Karalp tarafından özel proje olarak yaptırılan okul binamız ; bodrum, zemin ve 3 kat şeklinde hizmet vermektedir. Doğalgazlı ısınma sistemine sahip olan okulumuzda asansör de mevcuttur. Binada 24 derslik, 4 donanımlı laboratuar, 1 çok amaçlı salon yer almaktadır. Ayrıca okulumuzun 12.750 m2 bahçe alanı bulunmakta, bu bahçede otopark, basketbol, voleybol alanlarının dışında çok amaçlı bir amfi de yer almaktadır.

Okulumuz ilk mezunlarını, 388 öğrenci olarak, 2008-2009 eğitim öğretim yılı sonunda vermiştir. Mezun öğrencilerimizin 290 ı ilk girişte yükseköğretim programlarına yerleşmiştir. Dağılım; 275 i 4 yıllık ve üzeri lisans programlarına, 5 i önlisans programlarına, 10 öğrenci de açık öğretim programlarına şeklinde olmuştur. Yerleşme oranımız %74,94 olup Anadolu Liseleri arasında tüm Denizli genelinde okulumuz il ikincisi olmuştur.

Okulumuz hijyenik temizliği, düzenliliği, bahçe güzelliği ve eğitim - öğretim kalitesiyle Türkiyenin gözde Devlet Okullarından birisidir

Nevzat Karalp Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Nevzat Karalp Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: 1200 Evler Mahallesi Cumhuriyet Caddesi No 4 Merkezefendi Denizli

Tel: 0258 361 35 77 (Santral)

Fax: 0258 361 35 78

web: http://nkal.meb.k12.tr

Nevzat Karalp Anadolu Lisesi ile ilgili 18 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim faaliyetleri hakkında gerçek bilgiler paylaşın.
[Sorubak.Com]

Türkiye´de sınavsız öğrenci alan en yüksek OBP puanlı 2. anadolu lisesidir.

2021-08-14 22:01
 
0
 
0
[Sorubak.Com]

Türkiye´de sınavsız öğrenci alan en yüksek OBP puanlı 2. anadolu lisesidir.

2021-08-14 22:00
 
0
 
0
[ceylin demir]

batall sen bitmişke kanka jsjkhkfhbk

2021-08-07 19:51
 
0
 
0
[sudew]

lgs puanım 270 obp 88 girebilir miyim bu okulaa

2021-07-14 10:55
 
0
 
0
[Larogo]

Arkadaşlar ben bu okulda okuyorum . Ve gayet memnunum. Şu an hedeftim tıp okumak öğretmenlerim felan çok yardımcı oluyorlar . Bu okulu tercih ediyorum... teşekürler.....

2021-07-08 15:20
 
0
 
0
[Batall]

Okul ortalamam 67 gidebilirmiyim nitelikli bir liseye lgs puanım 253 lütfen bana güzel bir lise gösterin nitelikli olsun

2021-07-06 18:08
 
0
 
0
[Aleyna ]

Bu okulun 98-97 obp ile aldığını söylediler.

2020-07-19 15:44
 
0
 
0
[Hello]

Kac obp ile alıyor

2020-06-18 17:50
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 18

Nevzat Karalp Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 12

Hasan Tekin Ada Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 1

Nalân Kaynak Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 14

Türk Eğitim Vakfı Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 15

Cumhuriyet Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 4

Hilmi Özcan Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Nevzat Karalp Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Nevzat Karalp Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://nkal.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Nevzat Karalp Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Nevzat Karalp Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Nevzat Karalp Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Nevzat Karalp Anadolu Lisesi taban puanı 2022

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız