Filiz Abalıoğlu Anadolu Lisesi

Denizli / Merkezefendi

Filiz Abalıoğlu Anadolu Lisesi
 • Filiz Abalıoğlu Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 0
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İli Denizli
İlçesi Merkezefendi
OBP Puanı (*) 71.1283
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Filiz Abalıoğlu Anadolu Lisesi Denizli ili Merkezefendi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Filiz Abalıoğlu Anadolu Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılı için 2022 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Filiz Abalıoğlu Anadolu Lisesi'ne 2021 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "71.1283". Filiz Abalıoğlu Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Filiz Abalıoğlu Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.
Denizli Nevzat Erten Anadolu Lisesi: Hayırsever Nevzat Erten' n nakdi yardımlarıyla adına kurulmuş olan Nevzat Erten Okul Yaptırma ve Yaşatma Derneği başkanı ve üyelerinin özverili çalışmalarıyla fedakar insanlarımızın bağışladığı arsa üzerinde Kasım 2001 de inşaat başladı, karkas durumunda iken inşaatta meydana gelen kaza ile ismini taşıdığımız hayırseverimizi kaybettik.

2002 yılında Nevzat Erten Lisesi 253 öğrenci ile Eğitim-Öğretime başlamıştır. 2004-2005 eğitim öğretim yılında okulumuz, ikili öğretime geçmiştir ilk mezunlarımızı 2005 yılında vermiştir. 04/06/2010 tarihinde Anadolu statüsüne dönüştürülmüştür. 18 derslik, fizik, kimya, biyoloji laboratuarı, dil laboratuarı, teknoloji sınıfı, kütüphane, engelliler için rampa ve asansörüyle modern bir altyapıya sahiptir.

Vizyon Türk toplumunun çağdaş uygarlık düzeyine ulaşması için, tüm öğrencilerimizin bilimsel gözlem ve verilere dayalı, edindikleri bilgileri analiz edebilen, bilimsel gelişmelerin teknolojiye , topluma ve çevreye etkilerini değerlendire bilen, etkili, nitelikli, çağdaş, demokratik ve laik bireyler yetiştirmektir.

Misyon Okulumuzu yaratıcı, organize, demokratik ve erdemli bir ortama sahip olacak şekilde planlayarak; öğrencilerimizin, bilimin önemini kavramış, toplumsal ve teknolojik gelişmelere uyum saylayan ve bu gelişmelere katkıda bulunan, olaylara çok yönlü tarafsız bakabilen, liderlik özelliklerinin yanı sıra iş birliği ve ekip çalışmalarına yatkın, görev ve sorumluluk bilinci taşıyan, yetenekli, bilgili, nitelikli öğrenmeyi öğrenen bireyler olmalarını sağlamaktır.

 1. 2016 Yılı Üniversite Başarı Durumunu İncele
 2. 2015 Yılı Üniversite Başarı Durumunu İncele
başarı
 • Öğretmen :45
 • Öğrenci :523
 • Derslik :18
 • BT Sınıfı :1
 • Kütüphane :1
 • Fen Labaratuarı :1
 • Konferans Salonu :1
 • Öğretim Şekli :Normal Öğretim
 • Yemekhane :1
 • Kantin :1
 • Bahçe :1
 • Saatler Başlama Saati:08:10 Bitiş Saati :15:20

Filiz Abalıoğlu Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Filiz Abalıoğlu Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: KARAMAN MAH. 1842 SOK. NO 11 DENİZLİ MERKEZ DENİZLİ

Tel: 02583738828

Fax: 02583731228

web: http://neal.meb.k12.tr

İlk yorumu siz yapın !
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim faaliyetleri hakkında gerçek bilgiler paylaşın.
BENZER OKULLAR
Yorum 18

Nevzat Karalp Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 11

Hasan Tekin Ada Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 1

Nalân Kaynak Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 14

Türk Eğitim Vakfı Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 15

Cumhuriyet Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 4

Hilmi Özcan Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Filiz Abalıoğlu Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Filiz Abalıoğlu Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://neal.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Filiz Abalıoğlu Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Filiz Abalıoğlu Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Filiz Abalıoğlu Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Filiz Abalıoğlu Anadolu Lisesi taban puanı 2022

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız