Seçim Filtreleri
Yerleştirme Türü Seç
Okul Türü Seç
İl Seç
Taban Puan
Yüzdelik Dilim (Nokta Kullanınız)
Yerleştirme Şekli: Merkezi Sınav
0 (258) 371 30 87
0 (258) 371 48 91
Adres Şemikler Mah. Cinkaya Bulv. No 47
MEB logo Denizli / Merkezefendi
İbrahim Cinkaya Sosyal Bilimler Lisesi

http://ibrahimcinkayasbl.meb.k12.tr
Okulu Değerlendir
Yerleştirme Şekli Merkezi Sınav
Kontenjan Sayısı 120
Taban Puanı 356.3401
Yüzdelik Dilimi Güncelleniyor...
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Pansiyon Kız/Erkek
Eğitim Süresi 5 Yıl
Y.Dil İngilizce
Proje Okulu mu?
Devlet Okulu mu?
Listene Ekle/Çıkar

İbrahim Cinkaya Sosyal Bilimler Lisesi Denizli ili Merkezefendi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. İbrahim Cinkaya Sosyal Bilimler Lisesi 2019-2020 eğitim öğretim yılında 2019 LGS başvuru kılavuzuna göre Merkezi Sınav Puanı ile öğrenci alacak. İbrahim Cinkaya Sosyal Bilimler Lisesi'ni tercih edebilmeniz için Milli Eğitim Bakanlığının her yıl yapacağı 8. Sınıf LGS Sınavına girmeniz gerekiyor. Aşağıdaki tabloda İbrahim Cinkaya Sosyal Bilimler Lisesi'nin son üç yıllık taban puanını ve yüzdelik dilimini inceleyebilirsiniz. İbrahim Cinkaya Sosyal Bilimler Lisesi LGS taban puanı ve yüzdelik dilimini yıllara göre sürekli olarak güncel tutuyoruz.

Merkezî sınav puanı ile öğrenci alan okulların belirlenen kontenjanlarına, puan üstünlüğüne göre, tercihleri doğrultusunda Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünce yapılır. Merkezî sınavla öğrenci alan okullarda merkezî sınav puanının eşitliği hâlinde sırasıyla Okul Başarı Puanına (OBP), 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanına (YBP), okula özürsüz devamsızlık durumuna, tercih önceliğine ve öğrencinin yaşına bakılarak yerleştirme yapılır.

İbrahim Cinkaya Sosyal Bilimler Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız İbrahim Cinkaya Sosyal Bilimler Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Nakil ve geçiş başvurusu veli tarafından öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Liselerde nakil ve geçiş başvurusu ile ilgili ayrıntılı bilgi için lütfen buraya tıklayınız.

SON ÜÇ YILLIK PUAN BİLGİSİ
Taban Puanı

Yüzdelik Dilimi
2018 İbrahim Cinkaya Sosyal Bilimler Lisesi Taban Puanı 356.3401 -
2017 İbrahim Cinkaya Sosyal Bilimler Lisesi Taban Puanı 458.4165 13.6200
2016 İbrahim Cinkaya Sosyal Bilimler Lisesi Taban Puanı
439.1421 11.0900

İbrahim Cinkaya Sosyal Bilimler Lisesi, Edebiyat ve sosyal bilimler alanlarındaki ilgi ve yetenekleri üst düzeyde olan öğrencileri bu alanlarda yüksek öğretime hazırlayarak, ilmi, kültürel ve teknolojik gelişmeleri izleyebilecek düzeyde Türkçe ve yabancı dil öğrenen, Türk sanat ve kültür birikimini anlayıp yorumlayabilen yeni bilim ve projeler üretebilen, Edebiyat ve Sosyal Bilimler alanında ihtiyaç duyulan üstün nitelikli bilim adamlarını yetiştirmek amacıyla 2011- 2012 Eğitim- öğretim yılında hizmete girmiştir. Okulumuz vereceği eğitimle, öğrencilerinin; kendilerine ve çevrelerine karşı duyarlı, vatanını ve milletini seven, Atatürkİlke ve İnkılaplarına bağlı, Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ni Atatürk'ün hedef gösterdiği çağdaş milletler seviyesinin üstüne çıkarmayı hedef edinen gençler olarak mezun etmeyi en önemli hedef olarak benimsemiştir.

Denizli Valiliği ile hayırsever işadamı İbrahim Cinkaya arasında 2009 yılının Eylül ayında imzalanan protokolle okulumuzun yapılma süreci başlamıştır. Bürokratik işlemlerin tamamlanması, gerekli izinlerin alınması üzerine Mart 2011'de okulumuzun temeli atılmış ve 18 ay gibi kısa bir zamanda inşaat bitirilerek, 19 Eylül 2011 tarihinde eğitim öğretime açılmıştır.

Adını hayırsever işadamı Sayın İbrahim Cinkaya'dan alan okulumuz 21509 metrekare alan içerisinde 1619 metrekare alan üzerine bodrum+ 4 kat olmak üzere 6557 metrekare kapalı alandan oluşan farklıbir proje olup, çevre düzenlemesi çalışmalarının da kısa sürede tamamlanacağını ümit etmekteyiz.

Okulumuza her yıl alınacak öğrenci sayımız 104,sınıf mevcudu ise 26 olacaktır.

VİZYON : Gelenekten geleceğe giden yolda ülkesi için dünyayla yarışan; vatan, millet, bayrak sevgisiyle donanmış; geleceği şekillendirebilecek bireyler yetiştiren üstün nitelikli bir eğitim kurumu olmak!..

MİSYON : Geçmişiyle geleceği arasında sağlam köprüler kurarak, tarihinden aldığı güçle geleceğe koşan; Türkçeye sahip çıkan, onu bilim ve teknik dili haline getirebilecek ilmî ve akademik donanımda olan; iki yabancı dili üst seviyede öğrenen; millî kültüründen kopmadan çağdaşlaşan; ahlaken, ruhen, zihnen, bedenen olgunlaşmış ATATÜRK ve TÜRKİYE Sevdalısı bilinçli nesiller yetiştirmek!..
 • Öğretmen : 16
 • Öğrenci : 208
 • Derslik : 24
 • BT Sınıfı : 1
 • Kütüphane : 1
 • Fen Labaratuarı: 3
 • Konferans Salonu : 1
 • Atölye-İşlik : 1
 • Spor Salonu : 0
 • Öğretim Şekli : Tam Gün
 • Saatler : 08:00-16:00
Pansiyonumuzun kontenjanı 100 kız ve 100 erkek öğrenci kalacak şekilde belirlenmiştir. 2014-2015 Eğitim-Öğretim yılında hizmete giren pansiyonumuzda öğrencilerimiz 4er kişilik odalarda kalmaktadır.

Pansiyonumuz ile okulumuz aynı bahçede yer almaktadır. Pansiyonumuzda sabahları açık büfe kahvaltı verilmektedir, öğle ve akşam yemekleri ile beraber 3 öğün yemek verilmektedir, bunun dışında akşam beslenmesi de verilmektedir.

Öğrencilerimiz 24 saat sıcak sudan faydalanabilmektedirler. Her öğrencimize ait bir çalışma masasının bulunduğu pansiyonumuzda öğrencilerimiz için bilgisayar ve internet hizmeti de bulunmaktadır.

Okulumuz gündüzlü-yatılıdır. İl merkezi dışından sınavla gelen öğrencilerimiz ve şehir merkezindeki isteyen öğrencilerimiz yatılı olarak okumaktadır.

Okulumuz bahçesine 2013-2014 eğitim öğretim yılında100 kız ,100 erkek öğrenci kapasiteli öğrenci pansiyonu yapılmış olup 2014-2015 eğitim öğretim yılında öğrencilerimiz kalmaya başlamıştır. Okulumuz ilk mezunlarını 2015-2016 eğitim öğretim yılında verecektir.

İbrahim Cinkaya Sosyal Bilimler Lisesi ile ilgili olarak bilgi güncellemeye devam ediyoruz. Sizde yorum alanımızda İbrahim Cinkaya Sosyal Bilimler Lisesi hakkında yapılan yorumları okuyabilir veya bu okulla ile ilgili düşüncelerinizi, İbrahim Cinkaya Sosyal Bilimler Lisesi'nin fiziki imkanlarını, İbrahim Cinkaya Sosyal Bilimler Lisesi'nin başarılarını, İbrahim Cinkaya Sosyal Bilimler Lisesi'nin tercih edilme nedenlerini, yorum alanımızda belirterek bu okulu tercih edecek öğrencilere veya velilere yardımcı olabilirsiniz.

Okulun Telefonu: 0 (258) 371 30 87
Okulun Faxı: 0 (258) 371 48 91
Okulun Adresi: Şemikler Mah. Cinkaya Bulv. No 47

Bu okula 4 yorum yapıldı. Sizce bu okul niçin tercih edilmelidir? Bir yorum yaparak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.

Önemli: Denizli İbrahim Cinkaya Sosyal Bilimler Lisesi'nin başarı durumu ve istatiski bilgileri de dahil olmak üzere bu sayfada yer alan tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve İbrahim Cinkaya Sosyal Bilimler Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır. Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içerikleri ve İbrahim Cinkaya Sosyal Bilimler Lisesi ile ilgili yanıltıcı bilgilerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. İletişim için tıklayınız

İbrahim Cinkaya Sosyal Bilimler Lisesi taban puanı 2019 , İbrahim Cinkaya Sosyal Bilimler Lisesi yüzdelik dilimi, İbrahim Cinkaya Sosyal Bilimler Lisesi yorumları, İbrahim Cinkaya Sosyal Bilimler Lisesi pansiyonu var mı? yatılı mı?, İbrahim Cinkaya Sosyal Bilimler Lisesi nerede?, İbrahim Cinkaya Sosyal Bilimler Lisesi üniversite başarısı, İbrahim Cinkaya Sosyal Bilimler Lisesi formaları, İbrahim Cinkaya Sosyal Bilimler Lisesi adresi, İbrahim Cinkaya Sosyal Bilimler Lisesi başarıları, İbrahim Cinkaya Sosyal Bilimler Lisesi Denizli, Merkezefendi İbrahim Cinkaya Sosyal Bilimler Lisesi

google+ google+ google+