AYDEM Fen lisesi

Denizli / Merkezefendi

AYDEM Fen lisesi
 • AYDEM Fen lisesi
  Ekle
 • 10
  Yorum
Yerleştirme Şekli Sınavlı
Taban Puanı 441.6500
Yüzdelik Dilimi 1.57
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Kız/Erkek
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku LGS Puanı Hesapla
AYDEM Fen lisesi bir Proje Okuludur.

AYDEM Fen lisesi Denizli ili Merkezefendi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

AYDEM Fen lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılı için 2022 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa LGS Puanı ile öğrenci alacak. Bu okulu tercih edebilmeniz için 8. Sınıf LGS Sınavına girmeniz gerekir.

AYDEM Fen lisesi
Yıl Taban Puanı Yüzdelik Dilimi
2021 441.6500 1.57
2020 456.6190 1.29
2019 477.8247 1.24
2018 413.0793 1.58
2017 492.1029 1.38
AYDEM Fen lisesi taban puanı ve yüzdelik dilim bilgisidir.
İlk yerleştirme verileridir.
Okulun Son 5 Yıllık Kontenjan Bilgisi
2022
0
2021
180
2020
238
2019
150
2018
150
AYDEM Fen lisesi AYDEM Elektrik Dağıtım A.Ş. tarafından isim hakkı alınarak  2011-2012  Eğitim-Öğretim yılında Kınıklı semtindeki  geçici binada mütevazi  olarak hizmete açılmıştır.     2012-2013 Eğitim - Öğretim yılında  Gümüşler Semtindeki  19.400 m2 arsa üzerine oturan kendi binasına taşınmıştır.

Eğitim-öğretimde Model Okul Olmak hedefi ile var olan Okulumuz; 

Türkiye'nin geleceği için günün teknolojilerini kullanarak, bilgilerini becerileriyle birleştirerek çalışmalara yönelen, projeler üreten, takım çalışmalarına yatkın, girişimci, yaratıcı, çok yönlü düşünen, sonuç kadar sürece önem veren, kendine güvenen, yeteneklerinin bilincinde ve insani değerlere sahip olan bireyler yetiştirmek için çalışmalar yapmaktadır.   

   2011-2012  Eğitim - Öğretim yılında 130  , 2012-2013 eğitim-öğretim yılında 130, 2013-2014 Eğitim - Öğretim yılında 150  ve 2014-2015  Eğitim-Öğretim yılında 150 kaydolan  öğrencimiz ile toplam 560 öğrencimiz ve  35 öğretmenimiz, 1 memur ve 2 hizmetli ile eğitim-öğretim çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

       Teknolojik olarak donatılmış sınıflarımız, Matematik Olimpiyat Odası, Fizik, Kimya, Biyoloji Laboratuvarları, kütüphane, spor salonu ve açık spor alanları ile etkili ve kaliteli eğitim-öğretim çalışmalarımız sürdürülmektedir.   
 • Fen Lisesinin temel görevinin; öğrencileri, bir üst öğrenime özellikle fen ve matematik alanlarında akademik öğrenime hazırlama olduğuna inanılır.
 • Öğrenci merkezli etkili bir okul anlayışı benimsenir.
 • Öğrenmeyi öğrenmenin, bilgi toplumunda yaşamanın bir gereği olduğuna inanılır.
 • Öğrencilere, bilginin yeni bilgi üretmek için bir araç olduğu düşüncesi kazandırılır.
 • Öğrencilere, topluma kolay ve sağlıklı bir uyum sağlayabilmesi için, sosyo-kültürel ve ekonomik kalkınmayı destekleyici davranışlar verilir.
 • Öğrencilere Türkçe'yi etkili bir biçimde kullanmayı öğreterek kendilerini yazılı ve sözlü ifade edebilme; evrensel ve ulusal düzeyde nitelikli öğretim, bilim ve sanat ürünlerinden yararlanma yeteneği kazandırılır.
 • Aile, ulus, yurt sevgisi gelişmiş, milli kültür değerlerini benimsemiş, milli birlik ve beraberlik ruhuna sahip öğrenciler olarak yetiştirilir.
 • Öğrenciler; beden, zihin, ruh ve duygu yönlerinden dengeli; sağlıklı bir kişiliğe, hür ve bilimsel düşünme gücüne, geniş bir dünya görüşüne sahip, topluma karşı sorumluluk duyan kişiler olarak yetiştirilir.
 • Öğrencilere çok yönlü, soyut eleştirel, yapıcı, mantıklı ve analitik düşünme becerileri kazandırılır.
 • Öğrencilere, çevre koruma bilinci aşılanarak doğal güzelliklere ve sanat eserlerine karşı ilgi ve hayranlık duymaları sağlanır.
 • Öğrencilerin topluma uyumlu, kendilerini değerli bir insan olarak hissetmelerini, kapasitelerine güvenmelerini ve farklılıklarına değer vermelerini özümsemiş bireyler olmaları sağlanır.
 • Toplam Kalite Yönetimi anlayışı ile sorunların üstesinden gelindiği, "ben" yerine "biz" anlayışının etkin olduğu, güvenli bir ortamın gereğine inanılır.
 • Yönetici, öğretmen, veli, personel, sivil toplum örgütleri ve öğrencilerin işbirliği ile okulu, çevrede ve bölgede model yapma inancıyla çalışılır.
 • Öğrencilerin, ülkesi ve milletiyle bölünmez bütün olan Türkiye Cumhuriyeti'ne bağlı, görev ve sorumluluklarının bilincinde olan, bunları davranış haline getirmiş bireyler olarak yetişmelerine özen gösterilir.
 • Öğrencilerin, Atatürk İlke ve İnkılaplarına ve Anayasada ifadesini bulan Atatürk milliyetçiliğine bağlı, demokratik ve laik davranışları benimseyen, beceri düzeyi yüksek bir Türk vatandaşı olarak yetiştirilmeleri sağlanır.
Okul Tanıtım Videosunu İzleyin

AYDEM Fen lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız AYDEM Fen lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Okulun Görselleri
AYDEM Fen lisesi
AYDEM Fen lisesi
 • Denizli
  İl
 • Merkezefendi
  İlçe
AYDEM Fen lisesi
AYDEM Fen lisesi
 • Denizli
  İl
 • Merkezefendi
  İlçe
AYDEM Fen lisesi
AYDEM Fen lisesi
 • Denizli
  İl
 • Merkezefendi
  İlçe
AYDEM Fen lisesi
AYDEM Fen lisesi
 • Denizli
  İl
 • Merkezefendi
  İlçe
AYDEM Fen lisesi
AYDEM Fen lisesi
 • Denizli
  İl
 • Merkezefendi
  İlçe
AYDEM Fen lisesi
AYDEM Fen lisesi
 • Denizli
  İl
 • Merkezefendi
  İlçe
AYDEM Fen lisesi
AYDEM Fen lisesi
 • Denizli
  İl
 • Merkezefendi
  İlçe
AYDEM Fen lisesi
AYDEM Fen lisesi
 • Denizli
  İl
 • Merkezefendi
  İlçe
AYDEM Fen lisesi
AYDEM Fen lisesi
 • Denizli
  İl
 • Merkezefendi
  İlçe

Adres: Şemikler Mahallesi. 3002 Sokak. No8 Gümüşler / DENİZLİ

Tel: 0 258 213 30 07

Fax: 0 258 213 30 09

web: http://aydemfenlisesi.meb.k12.tr

AYDEM Fen lisesi ile ilgili 10 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim faaliyetleri hakkında gerçek bilgiler paylaşın.
[lgs 22]

Hayalim 3 kelime o da şöyle AYDEM FEN´E GİTMEK

2021-12-11 20:33
 
0
 
0
[lgs 2022]

umarım bir gün buraya ben geliyorum aydem yazabilirim

2021-12-06 19:34
 
0
 
0
[aydem mezunu ]

Eğitim açısından ortalama bir anadolu lisesinden pek bir farkı olacağını zannetmiyorum. Okulu kaliteli yapan şey okulu tercih eden öğrenci profili. Fen lisesi olduğu için yüksek puanlı öğrenciler tercih ediyor. Öğrencilerin seviyesi yüksek olduğu için rekabet fazla oluyor dolayısıyla rekabet ve ortamın üst seviye olması okulu başarılı yapıyor. Yani okulun başarılı olmasındaki temel neden %100 öğretmenler değil. Yine de çok kaliteli öğretmenler var tabii ki. Zaten yararlanmayı bilen kişi çoğu hocadan verim alacaktır. İş öğrencide bitiyor arkadaşlar. Aydemi kazanınca bir şey başarmış olmayacaksınız. Ya da otomatikman iyi bir üniversite kazanmayı garantilemiş olmayacaksınız. Onun dışında benim geldiğim sene 2015-2016 eğitim öğretim yılında öğrenci ortamı biraz garipti her okulda olduğu gibi burda da saçma sapan insanlar var o yüzden buranın öğrencileri çok iyi beklentisiyle gelmeyin. Unutmayın ki kişilik ile akademik başarı farklı değerler. Kazanamayan arkadaşlar için de şunu çok rahat bir şekilde söyleyebilirim hiçbir şey kaybetmeyeceksiniz. İyi bir anadolu lisesinde okusanız da çok iyi yerlere gelebilirsiniz ille de aydem olsun diye tutturmayın yani. Zaten okulun konumu berbat. Medeniyetten uzakta 4 yıl geçireceğinizi unutmayın. Çevrenizde herhangi aktivite vesaire yapabileceğiniz yerler olmayacak çoğunlukla. Sportif arkadaşlar için şunu söyleyeyim okulun sportif imkanları kesinlikle kötü. Futbol sahası ortalama sahalara göre gerçekten küçük, spor salonunun zemini mezun olduğum 2019 yılına kadar çok kötüydü kaygan plastik gibi bir zemin var ne olduğunu ben de pek anlayamadım, onun dışında top cart curt malzeme konusunda kesinlikle eksikler var her sene top parası toplanır, ama o toplanan paralarla ne alındığı meçhul sorarsanız da bir güzel azar işitirsiniz. Sosyal aktiviteler konusunda iyi bir okul bence gayet güzel etkinlikler düzenlenir. Her sene bilim fuarı, okul bahçesinde mangal günü, sosyal dayanışma ve yardımlaşma kulübü gibi kulüplere girerseniz otizmli çocukları ziyaret gibi güzel aktivitelere katılma şansınız olur ben bunu yapmıştım ve bana bilinç kazandırmıştı. Etkinlikler bol olsa da yeterli olduğunu düşünmüyorum özellikle türkiyenin köklü liselerinde kulüpler harika işler yapıyorlar ve çok etkinler, aydemde kulüp kavramı gerçekten çok zayıftı benim dönemlerimde. Son olarak elbette tüm hocalar iyi niyetlidir, güzel kalplidir vesaire ancak biyoloji hocası Dilek hoca ve Serap hoca, İngilizce hocası Zafer hoca ve Murat hoca, Kimyacı kazım hoca , matematikçi Mesure hoca , rehberlikçi Hasan hoca ( kendisiyle kesinlikle olabildiğince erken tanışın), fizikçi Barış hoca (eğer fizikle ilgiliyseniz barış hocadan yararlanın arkdaşlar inanılmaz bir insan tanıdığım en iyi fizik hocası) , görevli Eşe abla ( çok iyi bir insandır tanışın sohbet edin tertemiz kalpli bir insan) , türkçe hocaları Sema ve Süleyman hoca tanıma imkanım olan en iyi insanlardır değerlerini bilin. Dediğim gibi benim yalnızca bu insanları tanıma imkanım oldu yanlış anlaşılmasın

2020-12-25 02:09
 
0
 
0
[Mustafa]

Kalite olarak iyi bir okul. Öğretmenleri de iyi. Erbakır kıyasla eğitim seviyesi daha iyi. Önümüzdeki yıllarda başarı kalitesi daha da artarak sadece ismi ünlü içeriği boş olan erbakırı rahatlıkla geçer. Başarılarınızın devamı ve daha yüksek başarılar dileğiyle.

2019-08-29 23:14
 
0
 
0
Reklam
[özbey]

2015 sonrası üniversite yerleşme sonuçları neden yok.varsa paylaşabilirmisiniz

2018-07-02 22:53
 
0
 
0
[afl]

bu sene 9.sınıfım gelirseniz pişman olmayayacağınız bi okul

2017-12-16 19:27
 
0
 
0
[Aydem Öğrencisi]

Aydem Fen Lisesinin pansiyonu 2017 yılında açıldı. ve bu yurtta kalan ilk öprencilerdenim. Oldukça yeni güzel ve modern yapıya sahip. odalar 4 kişilik. Etütlerde kişiye özel kitaplıklı çalışma masası bulunmaktadır. Etütler saat 19da başlayıp kişi isteğine bağlı yat saatine kadar devam etmektedir. Saat 21.20 de ara öğün servisi yapılmaktadır. eğer imkanınız olursa yurdu gelip gezmenizi tavsiye ederim.

2017-11-18 16:59
 
0
 
0
[Hazal]

Gerçekten tutturmak istediğim bir lise ama ben muğla da okuyorum ve bu liseyi tutturursam gelmek istiyorum tabi gelirsem de pansiyon da kalma gibi bir durum söz konusu olur benim için.Zaten bu yüzden bu yorumu buraya bırakıyorum. Araştırdım ama bulabildiğim tek şey 2015 yılında yapıldığı 200 kişilik kapasitesi olduğu acaba pansiyon hakkında biraz daha bilgi verebilir mısınız?Mesela odalar nasıl?Ya da çoğu lisede olduğu gibi yatılı öğrencilere etüt var mı?Yurttaki olanaklar neler vs. Yazarsanız çok mutlu olurum

2017-10-21 21:25
 
0
 
0
[Muhammed Yiğit]

tutturmayı en çok istediğim fen lisesi denizliyide çok seviyorum kapasitemde var daha önce yani 6. sınıfta deneme sınavında türkiye 1. si oldum inşallah kazanabilirim bu sene

2016-07-11 13:44
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 25

Erbakır Fen Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 10

Aydem Fen Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 4

Denizli Yaşar Kımıl Fen Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 13

Lütfi Ege Anadolu Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 9

Mustafa Kaynak Anadolu Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 11

Durmuş Ali Çoban Anadolu Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde AYDEM Fen lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Sorular Cevaplar
AYDEM Fen lisesi kaç puan 2022 441.6500
AYDEM Fen lisesi kaç kişi alıyor? Son 5 yıllık kontenjan bilgisi yukarıda belirtildi.
AYDEM Fen lisesi özel mi? Hayır. Bu lise devlet okuludur.
AYDEM Fen lisesi sınavla mı öğrenci alıyor? Evet. Sınavla öğrenci alan proje okuludur.
AYDEM Fen lisesi Yatılı mı? Kız ve Erkek Pansiyonu Var.
AYDEM Fen lisesi'nde hazırlık var mı? Hayır. Eğitim süresi 4 yıldır.
AYDEM Fen lisesi yabancı dili hangisi? İngilizce

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan AYDEM Fen lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://aydemfenlisesi.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda AYDEM Fen lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. AYDEM Fen lisesi yorumları okuyabilir, AYDEM Fen lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. AYDEM Fen lisesi taban puanı 2022

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız