Mimar Sinan Anadolu Lisesi

Çorum / Merkez

Mimar Sinan Anadolu Lisesi
 • Mimar Sinan Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 4
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İli Çorum
İlçesi Merkez
OBP Puanı (*) 87.5796
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Mimar Sinan Anadolu Lisesi Çorum ili Merkez İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Mimar Sinan Anadolu Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılı için 2022 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Mimar Sinan Anadolu Lisesi'ne 2021 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "87.5796". Mimar Sinan Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Mimar Sinan Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.
Öğretmen Mukadder Akaydın Anadolu Lisesi ; mevcut 18 derslikli ana binamızın yanına 24 derslikli ek bina yaptıran işadamı Salim Akaydının rahmetli eşi, öğretmen Mukadder Akaydından almıştır.

Öğretmen Mukadder Akaydın Anadolu Lisesi, modern dersliklerden, fizik, kimya, biyoloji laboratuarlarından, bilgi teknoloji sınıfı ve konferans salonundan oluşan iki binasıyla, başarıya inanmış güzide öğretmenleri ve öğrencileriyle eğitim öğretimine devam etmektedir.

Mimar Sinan Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Mimar Sinan Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Mimar Sinan Mahallesi Mimar Sinan 1. Sokak No1 Merkez/Çorum

Tel: 0 364 234 53 75

Fax: 0 364 234 75 21

web: http://mukadderakaydin.meb.k12.tr

Mimar Sinan Anadolu Lisesi ile ilgili 4 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim faaliyetleri hakkında gerçek bilgiler paylaşın.
[sude ylal]

forma var mı?

2021-07-28 18:03
 
0
 
0
[Defne yıldız]

Nolur birisi buraya okul hakkında birseyler yazsın 92,41 ortalamam var inonu anadolu lisesine gitmek istemiyorum mimar sinan anadolu ya kı gitmeliyim yoksa Mehmetçik Anadolu lisesine mi çok kararsızım okulda okumuş birisi nolur okulu ve egitimini biraz bana anlatabilir mi

2021-07-01 18:52
 
0
 
0
[umut arayan bırı]

@adsız kahraman pansıyon bılgısı verebılır mısın

2021-06-17 11:51
 
0
 
0
[Adsız kahraman]

Mükemmel bir okul. İyi ki kazanmışım..

2018-02-27 17:13
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 7

Çorum Şehit Abdullah Tayyip Olçok Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 12

Çorum Başöğretmen Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 1

İnönü Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 3

Haydar Öztaş Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 4

Mehmetçik Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 2

Osmancık 15 Temmuz Şehitleri Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Mimar Sinan Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Mimar Sinan Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://mukadderakaydin.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Mimar Sinan Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Mimar Sinan Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Mimar Sinan Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Mimar Sinan Anadolu Lisesi taban puanı 2022

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız