Nizamettin Aktaş Anadolu Lisesi

Van / Muradiye

Hesapla
Nizamettin Aktaş Anadolu Lisesi
Ekle
Ekle
3
Yorum

Beğen

Yerleştirme Şekli Sınavsız
OBP Puanı (*) 68.6166
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu?
Proje Okulu mu? Hayır
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Nizamettin Aktaş Anadolu Lisesi Van ili Muradiye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Nizamettin Aktaş Anadolu Lisesi 2024-2025 eğitim öğretim yılı için 2024 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Nizamettin Aktaş Anadolu Lisesi'ne 2023 yerleştirme sonuçlarına göre sınavsız olarak yerleşen öğrenciye ait en küçük okul başarı puanı "68.6166".

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
  • Kayıt alanı,,
  • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
  • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Öğrenciler, ikamet adresine göre bulunduğu Kayıt Alanından okul tercih etmeleri durumunda, aynı okulu tercih eden Komşu Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir. Komşu Kayıt Alanındaki öğrenciler de Diğer Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir.
Yerleştirme işlemleri sonucunda öğrencilerin okullara kayıtları sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır.
2023
68.6166
2022
70.5090
2021
73.2793
2020
69.5013
Nizamettin Aktaş Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.

Nizamettin Aktaş Anadolu Lisesi OBP puanı ile yani sınavsız olarak öğrenci almaktadır. Nizamettin Aktaş Anadolu Lisesi kayıt alanı ve kontenjan bilgisini öğrenmek için buraya tıklayınız.

Nizamettin Aktaş Anadolu Lisesi ile ilgili olarak bilgi güncellemeye devam ediyoruz.

Sizde yorum alanımızda Nizamettin Aktaş Anadolu Lisesi hakkında yapılan yorumları okuyabilir veya bu okulla ile ilgili düşüncelerinizi aşağıdaki yorum alanımızda paylaşabilirsiniz.

Nizamettin Aktaş Anadolu Lisesi'nin başarılarını, fiziki olanaklarını, OBP okul başarı puanı, öğretmen başarı durumunu, kıyafeti hakkında bilgiler paylaşarak bu okulu tercih edecek öğrencilere veya velilere yardımcı olabilirsiniz.

Nizamettin Aktaş Anadolu Lisesi kaç ortalama ile öğrenci alıyor? Kaç puanla öğrenci alıyor? Bu okulda öğrenim gören öğrenciler aşağıdaki yorum alanımızda paylaşarak Nizamettin Aktaş Anadolu Lisesi'ni tercih etmeyi düşünen öğrencilere yardımcı olabilirler.

Nizamettin Aktaş Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Nizamettin Aktaş Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

  • Bu okulda okuyor veya mezun musunuz?
  • Bu okulun velisi misiniz?
  • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?
Nizamettin Aktaş Anadolu Lisesi ile ilgili 3 yorum yapıldı. Bir yorum ekleyerek bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.

Yeni mezunum okul çok iyidi bazı sorunlar oldu ama gayet guzeldi zaten nerdeyse 2 yil okumadik pandemiden dolayi yeni gelecek olanlara not=ortama degil derslere odaklanın...
(Tecrübe)

2021-07-01 02:34:50

Bu yıl taban puani en yüksek kaçtı bilen var mı yeni taniyacagim okulu bu yıl

2019-07-22 13:04:34

ben de bu okuldayım gayet güzel bir okul sadece bazı öğrenciler yüzünden okul yanlış tanıtılıyor bence bununda düzeltilmesi gerkiyor

2019-07-17 16:06:41
BENZER OKULLAR
Yorum 111

Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Ünseli Mehmet Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

3 Nisan Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Yıldırım Beyazıt Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 4

Sezai Karakoç Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Eğitimin İçinden...
Nizamettin Aktaş Anadolu Lisesi kaç puan 2024 68.6166
Nizamettin Aktaş Anadolu Lisesi özel mi? Hayır. Bu lise devlet okuludur.
Nizamettin Aktaş Anadolu Lisesi sınavla mı öğrenci alıyor? Hayır. Sınavsız OBP puanı ile öğrenci almaktadır.
Nizamettin Aktaş Anadolu Lisesi Yatılı mı? Pansiyonu yok.
Nizamettin Aktaş Anadolu Lisesi'nde hazırlık var mı? Hayır. Eğitim süresi 4 yıldır.
Nizamettin Aktaş Anadolu Lisesi yabancı dili hangisi? İngilizce
  • Bu okulda mı okuyorsunuz?
  • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
  • Bu okulun velisi misinz?
  • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Nizamettin Aktaş Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz