Erbil Koru Anadolu Lisesi

Konya / Selçuklu

Erbil Koru Anadolu Lisesi
 • Erbil Koru Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 3
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İli Konya
İlçesi Selçuklu
OBP Puanı (*) 84.4663
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Erbil Koru Anadolu Lisesi Konya ili Selçuklu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Erbil Koru Anadolu Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılı için 2022 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Erbil Koru Anadolu Lisesi'ne 2021 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "84.4663". Erbil Koru Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Erbil Koru Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.
Okulumuz 14.12.1931 Konya doğumlu Avukat Erbil KORU tarafından 1978 yılında yaptırılmaya başlanmıştır.

Fiziksel Özellikleri: Okulumuz A ve B bloklar olmak üzere 2 bloktan oluşmaktadır. A blok zemin katta müdür odası, müdür başyardımcısı odası, memur odası, 1. katta öğretmenler odası, kütüphane, etüt odası, rehberlik odası, resim odası, 2. ve 3. katlarda ise derslikler bulunmaktadır. B blokta ise zeminde kantin, çok amaçlı salon, ambar, depo, kalorifer odası, beden eğitimi odaları, 1 katta müdür yardımcısı odası, en laboratuarı, Bilişim teknolojileri sınıfı, iki derslik, 2 katta müdür yardımcısı odası ve sınıflar, 3. katta ise derslikler bulunmaktadır.

Vizyon BÜTÜN ÖĞRENCİLERİMİZİN ÖĞRENMELERİNİ SAĞLAMAK, ONLARIN BİLGİLİ, BECERİLİ ve KENDİNEGÜVENEN, GİRİŞİMCİ BİREYLER OLARAK YETİŞMELERİNE FIRSAT TANIMAK ve ONLARA 21. YÜZYILINGELİŞEN İHTİYAÇLARINA CEVAP VEREBİLECEK BECERİLER KAZANDIRMAK ve BÖLGEMİZDEKİ LİSELERİ ARASINDA OKULUMUZU EN ÖNDE TUTMAK.

Misyon Biz; Türk Milli Eğitiminin genel ve özel amaçları doğrultusunda; Milli Eğitimin ilkelerine uygun olarak eğitim öğretimi gerçekleştirmek, okulumuzda kamu ve özel sektörün ihtiyaç duyduğu akademik ve diğer iş hizmet alanlarında görev alacak ve ya kendi başına iş yapabilecek, nitelikli işgücü yetiştirmek ve bununla beraber üniversite ve ya yüksekokullara öğrencilerimizi hazırlamak; Kendine ve topluma faydalı, geleceğe güvenle bakan, ahlaklı, olumlu düşünen, hayata hazır, ülkesini uygar, bilimsel, sosyal ve kültürel yönden dünyanın seçkin ülkeler seviyesine getirecek zeki ve dinamik bireyler yetiştirmek için VARIZ!

 • Öğretmen :55
 • Rehber Öğretmen :2
 • Öğrenci :670
 • Derslik :23
 • Kütüphane :1
 • Öğretim Şekli :Normal Öğretim ( Tam Gün )
 • Bahçe :1
 • Saatler Ders Başlangıç: 08:00 Ders Bitiş : 15:10
 • Ulaşım Belediye Otobüsleri (45-47-52-53-56-67), Dolmuş (Aydınlık Evler-Cumhuriyet-Bin Konut) ve Tramvay (Şehitler Durağı)
 • Servis Bilgisi Talep durumuna göre servis vardır.
LYS'de Öğrenci Yerleştirme Yüzdesi
 1. 2014 % 39,8
 2. 2015 % 50,5
 3. 2016 % 55

Erbil Koru Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Erbil Koru Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Aydınlıkevler Mahallesi Naima Sokak No36 SELÇUKLU / KONYA.

Tel: 332 245 5530

Fax: 332 246 6383

web: http://erbilkoruanadolulisesi.meb.k12.tr

Erbil Koru Anadolu Lisesi ile ilgili 3 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim faaliyetleri hakkında gerçek bilgiler paylaşın.
[LGS mağduru ]

Gizem merhaba bence iyikide bu okula gitmişsin tabii ben gitmedim bilmiyorum nasıl bir okul ama Mehmet Akif aşırı katıymış hocalar olsun müdür olsun çok baskı uyguluyorlarmış ve fotokopilerin parsının devlet vermesine rağmen para istiyormuş falan

2021-08-04 23:42
 
0
 
0
[Ege Tan]

3 yıldır bu okulda eğitim görüyorum ve gayet memnunum hocalar gerçekten anne baba gibi davranıyorlar ama bazı hocalar cidden gıcıklar hocalarımızı çok seviyoruz güzel bir okul eskiden kötü bir liseydi fakat müdürü fln da değişti artık disiplinli bir okul haline geldi gelicekseniz buraya gelebilirsiniz

2021-07-27 16:31
 
0
 
0
[Gizem ]

95 diploma notum vardı ama direkt mahlleye göre yerleştirmişler erbil koru taşınıdı ve bize yakın mehmet akif istiodum ama yakına yerleştirmişler erbil koru dersl alakası olmayan insanları bile almış bi çocuk biliyorum sürekli okula gelmio okuldan kaçıo sınavı sallıyıp çıkıo teknik liseye deilm erbile almışlar bunu sinirleniyorum keşke bi diploma notu sınırı koysalarmış

2018-08-03 21:21
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 4

Ereğli Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 1

Seydişehir Seyyid Harun Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 12

Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi Konya Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 52

Atatürk Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Akşehir Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 4

Akşehir Şehit Selçuk Özer Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Erbil Koru Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Erbil Koru Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://erbilkoruanadolulisesi.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Erbil Koru Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Erbil Koru Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Erbil Koru Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Erbil Koru Anadolu Lisesi taban puanı 2022

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız