Atatürk Anadolu Lisesi

Konya / Selçuklu

Atatürk Anadolu Lisesi
 • Atatürk Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 52
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İli Konya
İlçesi Selçuklu
OBP Puanı (*) 92.7974
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Atatürk Anadolu Lisesi Konya ili Selçuklu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Atatürk Anadolu Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılı için 2022 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Atatürk Anadolu Lisesi'ne 2021 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "92.7974". Atatürk Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Atatürk Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.
Konya Atatürk Anadolu Lisesi Okulumuzun 1972 yılında modern eğitime geçmesi sonucu nakil gelmeler ve diğer sebeplerden az miktarda da olsa erkek öğrenci alındı.1982 yılından itibaren Bakanlık emirleri gereği sadece kız öğrenci alınmaya başlandı.

2001-2002 Eğitim-Öğretim yılından itibaren erkek öğrenci alınarak karma hale gelmiş ve adı Selçuklu Atatürk Lisesi olarak değiştirilmiştir.

Atatürk Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Atatürk Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Okulun Görselleri

Atatürk Anadolu Lisesi
Atatürk Anadolu Lisesi
 • Konya
  İl
 • Selçuklu
  İlçe

Adres: Ferhuniye Mah. Karatay Sok. No2 Selçuklu / KONYA

Tel: 03323511412

Fax: (332) 351 1021

web: https://konyaataturkal.meb.k12.tr

Atatürk Anadolu Lisesi ile ilgili 52 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim faaliyetleri hakkında gerçek bilgiler paylaşın.
[Wkkwkw]

Merhaba ben bu liseye obp ile gitmek istiyorum adrese dayalı olarak mi gidebilirim ykksa direk obp ile gidilebilirmi

2021-07-05 17:02
 
0
 
0
[Nakil ]

Nakil istiyorum ama bı türlü yapamiyom. Planım yüksek ama yakın olduğu için iistedim ama olmuyor nakil yapıyorum obpm 95 yüksek ihtimal gelir deniyo ama....

2021-01-19 14:32
 
0
 
0
[hedef tıp]

Konya´nın sözel ve sayısal olsun en kaliteli öğretmenlerine sahip ( Bir kaç öğretmen hariç, onlarda hemen belli oluyor zaten) okul. Öğretmenleri gerçekten çok özverili çok seviyorum okulumu. tabii bizim iyi öğrenciler olmaızda etkili :P

2020-10-12 21:37
 
0
 
0
[hiç sadece]

aleyna, kontenjan varsa girersin ama yer yoksa ne yazıkki giremezsin okula. şeymanşahta ders işlenmiyorsa idaresine git söyle

2020-10-12 21:34
 
0
 
0
[Aleyna e***]

Ben süleyman şahta okuyorum ki sıkıntı şu bir haftada 4 ders anca görüyoruz o da sadce ingilizce din k. Ve Beden eğitimi.LGS puanım 393 ortalamam 96 ama tercih listeme yazmadım burayı ben en azından konya lisesi gelir diye düşünmüştüm ki 1 puanla kaçırdım 6 kontenjan varken almıyorlar .Neyse umarım buraya gelebilirim. En iyi yerel yerleştirme sanırım hem konum olarak hemde öğretmen sayısı olarak en azından sayısal derslerde işleniyordur.(bu okulda yeterli kontenjan yok, çeşitli birinciliklerim var ortaokulda onlar işe yararmı?mesela sınıf birinciliğinden 5,6 madalya fln var bide okul birinciliği madalyam var)

2020-10-06 20:12
 
0
 
0
[öğrenci]

karatay fen´e bu okuldaki öğretmenlerin kalitesi yüzünden seviniyor olmasın bu millet. geçen yıl 5 tıp kazandı bu okul ondan olmasın bu sevinçleri. bu sene son senem mükemmel eğitim aldık. buraya torpille gelen öğretmen yok. hepsi üst düzey iyi ki bu okuldayım.

2020-08-31 13:50
 
0
 
0
[yenigeliorum]

91le değil 93le alıyor kardesim gelmemesi normal

2020-08-31 00:26
 
0
 
0
[Okul Yıkılıcak]

Okul kesinlikle yıkılıcak zaten 3 yıldır beri yer arıyorlarmış yeni bulmuşlar o okuldaki memur söyledi bunu bunca insanın kayıt alanında kimsenin bi gram umurunda değil kuzenimin not ortalaması 91 di ve o okul 2 3 dakika yürüme mesafesindeydi orası gelmedi arabayla yarim saatlik okul denk gelmiş hiç kayıt alanimda taşınmaz uzağa falan diye sevinmeyin

2020-08-29 14:49
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 4

Ereğli Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 1

Seydişehir Seyyid Harun Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 13

Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi Konya Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 52

Atatürk Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Akşehir Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 4

Akşehir Şehit Selçuk Özer Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Atatürk Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Atatürk Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (https://konyaataturkal.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Atatürk Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Atatürk Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Atatürk Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Atatürk Anadolu Lisesi taban puanı 2022

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız