Arif Nihat Asya Anadolu Lisesi

Van / Erciş

Hesapla
Arif Nihat Asya Anadolu Lisesi
Ekle
Ekle
37
Yorum

Beğen

Yerleştirme Şekli Sınavsız
OBP Puanı (*) 88.0501
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Erkek
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu?
Proje Okulu mu? Hayır
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Arif Nihat Asya Anadolu Lisesi Van ili Erciş İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Arif Nihat Asya Anadolu Lisesi 2024-2025 eğitim öğretim yılı için 2024 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Arif Nihat Asya Anadolu Lisesi'ne 2023 yerleştirme sonuçlarına göre sınavsız olarak yerleşen öğrenciye ait en küçük okul başarı puanı "88.0501".

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
  • Kayıt alanı,,
  • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
  • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Öğrenciler, ikamet adresine göre bulunduğu Kayıt Alanından okul tercih etmeleri durumunda, aynı okulu tercih eden Komşu Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir. Komşu Kayıt Alanındaki öğrenciler de Diğer Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir.
Yerleştirme işlemleri sonucunda öğrencilerin okullara kayıtları sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır.
2023
88.0501
2022
86.5957
2021
92.8894
2020
86.0522
Arif Nihat Asya Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.

Arif Nihat Asya Anadolu Lisesi OBP puanı ile yani sınavsız olarak öğrenci almaktadır. Arif Nihat Asya Anadolu Lisesi kayıt alanı ve kontenjan bilgisini öğrenmek için buraya tıklayınız.

Van Arif Nihat Asya Anadolu Lisesi 2013-2014 Eğitim Öğretim yılında 68 öğrenci ile eğitim ve öğretime başlamıştır.

Arif Nihat Asya Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Arif Nihat Asya Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Kışla Mahallesi Öğretmenevi Sokak ERCİŞ/VAN

Tel: 04323882347

Fax: 04323882347

web: https://ercisarifnihatasya.meb.k12.tr

  • Bu okulda okuyor veya mezun musunuz?
  • Bu okulun velisi misiniz?
  • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?
Arif Nihat Asya Anadolu Lisesi ile ilgili 37 yorum yapıldı. Bir yorum ekleyerek bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.

Bu okulda kaç din dersi var ve bunlar nelerdir bilen yazabilir mi?

2023-12-04 22:24:38

Arif te okul servisi var mı

2023-07-27 12:54:35

Genelim 16tercihlerimi yanlış yaptığım için hiç bir sınavlı okul gelmedi bana bu okul geldi obp 95

2023-07-26 09:45:33

Merhaba ben bu okulun ilk mezunlarındanım 5 6 yıl öncesine kadar öğretmen kadrosu gayet iyi ve kaliteliydi sonradan yeni egitimcilerle daha da geliştiğini düşünüyorum. Mezunların ebe hemsire ftr mühendis polis öğretmen paramedik gibi meslek grupları ağırlıklı. Unutmayın iyi bir üniversite için her şey öğrencinin azminde biter. Okulun size katacağı max %30 dur. Herkese başarılar.

2023-07-04 23:53:06
Reklam

Allah rızası için bu okula giden bşrş anlatabilir mi ortamı nasıl iyi mi öğretmenleri nasıl nolur anlatın hiç bi bilgimiz yok lütfen bu konuda bize yardımcı olun ya tercih yapıcaz yardımcı olun bi anlatın ya

2023-06-23 18:19:25

Arkadaşlar ben bu okul hakkında biraz bilgi almak için size danışmak istedim .Arif Nihat Asya 2022 yıllı ve bundan önceki yıllarda mezunları iyi üniversitelere gitti mi bu konu hakkında bir şeyler bulamadım bana bilgi verebilirmisiniz.

2022-08-24 23:05:12

YAKIN BİR ARKADAŞIM BURAYI TERCİH ETTİ DOĞRUSU BİLMİYORUM NASIL BİR OKUL GÖREN KISACA ANLATABİLİRMİ -YAZABİLİRMİ- ACİİL

2022-07-25 13:15:58

benim yüzdelik dilimim 25 obp puanım 93 halil hamuryen olmasaydı kesin burayı tercih ederdim.

2022-07-23 17:28:14

Arkadaşlar bu okul görseldeki gibimi ?? Ben 7. sınıfta bursluluğa girerken böyle bir okul değildi yani görseldeki gibi değildi daha büyüktü.

2022-07-19 19:14:20
BENZER OKULLAR
Yorum 0

Van Et Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Necip Fazıl Kısakürek Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 29

Van Ahmed-I Hani Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Yıldırım Beyazıt Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 11

Şehit İsmail Öztürkçü Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Eğitimin İçinden...
Arif Nihat Asya Anadolu Lisesi kaç puan 2024 88.0501
Arif Nihat Asya Anadolu Lisesi özel mi? Hayır. Bu lise devlet okuludur.
Arif Nihat Asya Anadolu Lisesi sınavla mı öğrenci alıyor? Hayır. Sınavsız OBP puanı ile öğrenci almaktadır.
Arif Nihat Asya Anadolu Lisesi Yatılı mı? Sadece Erkek Pansiyonu Var
Arif Nihat Asya Anadolu Lisesi'nde hazırlık var mı? Hayır. Eğitim süresi 4 yıldır.
Arif Nihat Asya Anadolu Lisesi yabancı dili hangisi? İngilizce
  • Bu okulda mı okuyorsunuz?
  • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
  • Bu okulun velisi misinz?
  • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Arif Nihat Asya Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Arif Nihat Asya Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (https://ercisarifnihatasya.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Arif Nihat Asya Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Arif Nihat Asya Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Arif Nihat Asya Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Arif Nihat Asya Anadolu Lisesi taban puanı 2024

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız