Meram Mehmet-Münevver Kurban Anadolu Lisesi

Konya / Meram

Meram Mehmet-Münevver Kurban Anadolu Lisesi
 • Meram Mehmet-Münevver Kurban Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 10
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İli Konya
İlçesi Meram
Başarı Puanı (OBP) 92.7982
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Meram Mehmet-Münevver Kurban Anadolu Lisesi Konya ili Meram İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Meram Mehmet-Münevver Kurban Anadolu Lisesi 2021-2022 eğitim öğretim yılında 2021 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

Meram Mehmet-Münevver Kurban Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. Meram Mehmet-Münevver Kurban Anadolu Lisesi 2021 LGS başvuru tercih kılavuzunda açıklanacak olan Sınavsız Yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapacak.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
22/08/2008 tarihinde büyük özverilerle tamamlanan ve Mehmet KURBAN ,Devlet , Vatandaş işbirliği ile yapılan "Mehmet-Münevver Kurban Anadolu Lisesi" 2009-2010 eğitim ve öğretim yılında hizmete açılmıştır.

VİZYON : Kurumsal kimliğini Konyanın en nitelekli anadolu lisesi olarak tanımlamış , geleceğini tesadüflerin değil , başarıya inanmışlığın yönlendirdiği , güçlü kurumsal ve kültüre sahip , lider bir eğitim kurumu olmaktır.MİSYON : Türk Mili Eğitiminin temel amaçları doğrultusunda , Atatürk İlke ve İnkılaplarına bağlı ulusal değerlerimizi özümsemiş , bilgili ve yaratıcı , özgüveni yüksek, çok yönlü ve çağdaş , gelişen teknolojiyi etkin kullanabilen , kişisel ve toplumsal sorumluluk bilinci gelişmiş , en az bir yabancı dili iyi derecede bireyler yetiştermek.

BAŞARILAR :

Okullar tür/grup bakımından Türkiye, il ve okul düzeyinde durumları karşılaştırma ve değerlendirme imkânına göre Konya ilimizde Anadolu Liselerinin fakülteye yerleştirme başarıları ortaya çıktı. Buna göre Konya merkezinde mezun veren 9 Anadolu Lisesinin sınava giren ve 4 yıllık fakülteye yerleşen öğrenci sayılarına göre istatistik tablosu aşağıya çıkartılmıştır. Yukarıdaki tabloya göre Konya merkezindeki Anadolu Liselerini kendi arasında değerlendirdiğimiz zaman öğrencileri ilk dörtte alan Selçuklu Osman-Nuri Hekimoğlu Anadolu Lisesi % 80lik başarıyla birinci sıraya oturmuştur.
Başarı
Bunun yanında tabloda göze çarpan en önemli başarıyı elde eden okul Meram Mehmet-Münevver Kurban Anadolu Lisesidir. Çünkü bu 9 Anadolu Lisesi içinde en son açıldığı için en düşük puanla öğrenci alan ve ilk mezunlarını verip, dört yıllık fakülteye yerleştirmede üçüncü sıraya kadar yükselen okul olarak dikkatleri çekmektedir. En düşük puanla aldığı öğrencileri bu kadar eski ve köklü okulları geride bırakarak üçüncülük sırasını Dolapoğlu Anadolu Lisesiyle paylaşması büyük bir başarı örneğidir.

Okul ve öğrenciler açısından başarı; "Öğrenciyi aldığınız seviyeden, mezun ederken getirdiğiniz seviyedir" diye tanımlamak sanırım en doğru tanım olur. Bu duruma göre; %1 dilimden alan Meram Anadolu Lisesi; %2 dilimle alan Selçuklu Anadolu Lisesi; %3 dilimle alan Dolapoğlu Anadolu Lisesi; % 3,5-4 dilimle alan Karatay TOKİ Anadolu Lisesi ve Hekimoğlu Anadolu Lisesi; % 5-6 dilimle alan Karatay Mehmet-Hanife Yapıcı Anadolu Lisesi; % 7-8 dilimle alan Konya Lisesi; % 9-10 dilimle alan Atatürk Anadolu Lisesi ve % 11 ve üzeri dilimle alan Mehmet-Münevver Kurban Anadolu Lisesi öğrencilerini aldığı seviyeden ilk üçe sokması büyük başarı olarak göze çarpmaktadır. Konyada bu güne kadar en düşük puanla alıp, ilk mezunlarıyla bu başarıyı yakalayan başka bir Anadolu Lisemiz bulunmamaktadır.

Meram Mehmet-Münevver Kurban Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Meram Mehmet-Münevver Kurban Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Harmancık Mah Hatıp Cad Anakent Sok No 19 Meram / KONYA

Tel: 0 332 327 22 1

Fax: 0332 327 22 11

web: http://mkurbananadolu.meb.k12.tr

Meram Mehmet-Münevver Kurban Anadolu Lisesi ile ilgili 10 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim başarısı, ulaşımı, fiziki olanakları konularında gerçek bilgiler paylaşın.
 • Diğer kullanıcılara karşı nazik olun.
 • Yorumlarınızın yararlı ve bilgilendirici olmasına özen gösterin.
BENZER OKULLAR
Yorum 2

Ereğli Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 10

Meram Mehmet-Münevver Kurban Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Seydişehir Seyyid Harun Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 51

Atatürk Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 8

Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi Konya Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Naciye Mumcuoğlu Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Meram Mehmet-Münevver Kurban Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Meram Mehmet-Münevver Kurban Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://mkurbananadolu.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Meram Mehmet-Münevver Kurban Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Meram Mehmet-Münevver Kurban Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Meram Mehmet-Münevver Kurban Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Meram Mehmet-Münevver Kurban Anadolu Lisesi taban puanı 2021

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız